2015 május

1. Női tenisz extraliga, döntő: HTC Empire Trnava–TK Nitra 4:1 (benne: Juhász Vivien–Andrea Hradecká 6:2, 6:1). Bajnok a nagyszombati csapat.

1. Női kézilabda playoff-elődöntő a bajnoki címért, első mérkőzés: Duslo Šaľa–Partizánske 31:24 (Duslo: Bízik Réka 9, Bízik Boglárka 0).

1.  Labdarúgó NB I, 26. forduló: Paks–Honvéd 0:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban). 

1. Fekvenyomó- és felhúzóbajnokság a GPC égisze alatt, Púchov – férfiak, fekvenyomás, 82,5 kg: 2. Karácsony Péter; 110 kg: 1. Horeš Viktor; felhúzás, 100 kg: 1. Érsek Péter; 110 kg: 1. Horeš Viktor; összetett, 110 kg: 1. Horeš Viktor. Juniorok, felhúzás, 100 kg: 1. Farkas Bálint; 140 kg: 1. Szabó Bence. Serdülők, 110 kg: 1. Dékán Alex (mind dunaszerdahelyi Strongmann Club).

1–3. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Račice – 1000 m, férfiak, K2: 10. Vlček Erik, Tarr György; K4. 9. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 3:02,364. 500 m, férfiak, K1: 8. Linka Tibor 1:44,468; K2: 2. Vlček Erik, Tarr György (mind szlovákiai) 1:31,688.

2. Női kézilabda playoff-elődöntő a bajnoki címért, második mérkőzés: Duslo Šaľa–Partizánske 21:21, bümtetőkkel 3:5 (Duslo: Bízik Réka 8).

2. Férfi-kézilabda Eb-selejtező, 3. csoport, Galgóc Szlovákia–Lettország 22:23 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 3, vezetőedző: Heister Zoltán).

2. 1. Májusi Futás Az Egészségért, Nyárasd – kategóriánkénti dél-szlovákiai dobogósok, 10 km, férfiak, A (20 éves korig, 2 részvevő): 1. Kosár Zoltán (Alistál) 54:44 – a második futó nem ért célba. B (21–29, 7 résztvevő): 1. Benkovics Gábor 40:24, 2. Vörös Gergely (mindketten Nyárasd) 40:32, 3. Németh Ádám (Benkovics and Friends). C (30–39, 14 résztvevő): 1.(és abszolút győztes) Hodossy Péter (Csallóközkürt – Csallóközi Marathon Klub) 40:04, 2, Vajas Roland 43:28, 3. Horváth Csaba (mindketten Csallóközi Marathon Klub) 45:35. D (40–49, 6 résztvevő): 1. Király Mátyás (Bős) 41:23, 3. Barczi Szilárd (Csallóközi Marathon Klub) 47:07. E (50–59, 4 résztvevő): 1. Zsélyi Zoltán (Maraton Klub Gúta) 41:14, 2. Jozef Matlaha (Somorja) 41:33, 3. Molnár László (Csallóközi Marathon Klub) 44:32. F (60–69, 4 résztvevő): 2. Lelkes József (Nyárasd) 45:52. G (70 és idősebb, 2 résztvevő): 1. László Árpád (Alistál) 1:06,00. Nők, H (20 éves korig, 1 résztvevő): 1. Gaál Éva (Nyárasd) 52:53. I (21–29, 3 résztvevő): 1. Kiss Julianna (Kisfalud) 52:43, 2. Benkovics Júlia (Nyárasd) 55:08, 3. Kónya Gabriella (Benkovics and Friends) 56:40. J (30–39, 10 résztvevő): 1. Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 40:44, 2. Hering Veronika 45:35, 3. Bognár Ibolya (mindketten Csallóközi Marathon Klub) 47:44. K (40–49, 5 résztvevő): 2. Guzan Julianna (Dunaszerdahely) 51:36, 3. Zsélyi Katalin (Maraton Klub Gúta) 57:54. M (60 és idősebb, 4 résztvevő): 2. Horváth Etelka (Csallóközi Marathon Klub) 51:39.
 

2. Labdarúgó NB I, 26. forduló: Diósgyőr–Pápa 2:1 (Pápa: Pongrácz Viktor).
 

3. 30. tízkilométeres futás, Slovenská Kajňa (Varannói járás, 36 résztvevő): 12. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (nagykaposi).
 

3. Volkswagen Maraton, Prága, 65 év feletti férfiak (136 rangsorolt versenyző): 1. Ficzere Bertalan (Abaújszina) 3:33:58.

4. Labdarúgó Fortuna Liga, 28. forduló: Slovan Bratislava–Senica 4:1 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly + 1 gól).
 

5. Labdarúgó Fortuna Liga, 28. forduló: DAC–Myjava 1:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor – az 59. percig, Szarka Ákos – a 85. percig), Podbrezová–Žilina 2:3 (Žilina: Bénes László – az 57. perctől).
 

5. Nemzetközi szabadfogású birkózótorna, Ólubló (5 ország, 92 versenyző): 1. Szerencsés László, 2. Horváth Nikolas (mindketten Dunaszerdahelyi Birkózóklub).

6. Férfi-vízilabdaextraliga, playoff-elődöntő, első meccs: Slávia UK Bratislava–ŠKP Modrí draci Košice 9:4 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2).

6. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-elődöntő, negyedik mérkőzés: Topoľčany–Hlohovec 29:22 (Hlohovec: Ivanov Sándor 3).

6. Férfi-kosárlabdaextraliga, playoff-döntő: Komárno–Prievidza 90:70 (Komárno: Slezák Levente 0).
 

6–12. 2015 EMU 6 napos ultramarathon Világkupa (22 ország, 78 versenyző), Balatonfüred – M60-as korosztály: 1. Bögi Sándor (Dunaszerdahely) 693,184 km.
 

7–12. Füredi Ultramaraton, 60–64 évesek: 1. Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) hat nap alatt 693 km.

8. Labdarúgó Fortuna Liga, 29. forduló: Myjava–Slovan Bratislava 3:6 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly + 1 gól), Banská Bystrica–DAC 0:1 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor – a 83. percig, Szarka Ákos + 1 gól).

8. Férfi-vízilabdaextraliga, playoff-elődöntő, második meccs: ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 8:12 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

8. 3. PomléRun – győztesek, 1500 m, alapiskolások, felsőtagozatos fiúk (76 induló): Nagy Dávid (az STK 2014 labdarúgója) 5:24, felsőtagozatos lányok (21): Méri Eszter (az STK teniszezője) 5:50; hobbifutás (3,3 km), nők (76): Lelkes Krisztina 13:56, férfiak (61): Kiss Ferenc 12:07.

8. Labdarúgó NB I, 27. forduló: Nyíregyháza–Újpest 2:4 (Újpest: Hudák Dávid).
 

8–10. IV. capoeira bajnokság, Komárom – felnőttek, haladók: 1. Mechur Veronika, 3. Kurcsík Erik; legjobb nők: 1. Mechur Veronika, 2. Varga Stella (mind Komárno).

9. 9. Richard Réti Emlékverseny sakktorna, Bazin (98 induló): 1. Rigó Zsolt (Doprastav Bratislava) 8.

9. Villámsakktorna a bátorkeszi szervezett sakkélet 50. évfordulója alkalmából (37 induló): 1. Szegi Tamás (Takže Europress Bátorove Kosihy) 7,5. 2. Balogh Péter (SK Senec) 7, 3. Varga Zoltán (magyarországi, dunaszerdahelyi játékos) 7. Kategóriagyőztesek – legjobb 18 éves: Balogh Péter (Russel Gabčíkovo), legjobb 16 éves: Keszegh Attila (Europress Bátorove Kosihy), legjobb 14 éves: Csaplár Viktor (KSC Komárno), legjobb 2000 Élő-pont alatti játékos: Bárczi Viktor (Europress Bátorove Kosihy).

9. 8. futóverseny a bátorkeszi szőlőhegyeken – 10 km, férfiak: 1. Mácsodi Gábor (Sportdiagteam Senec) 37:46. 4,3 km, nők: 2. a bátorkeszi Bakó Barbara (ŠOG Nitra) 18:40. Kategóriagyőztesek, 600 m, 10 évig: Berencsík Boglárka (Kovács János Alapiskola) Bátorkeszi) 2:31; 4,3 km fiúk, 15 éves korig: Myšák Gábor (Kovács János AI 33:25, lányok, 20 évig: Bakó Barbara (ŠOG Nitra) 18:40, nők, 40 évig: Gábor Zsuzsanna (Komárom) 31:14; 10 km, fiúk, 20 évig: Kuchta Gábor (Pat) 49:44, 40 évig: Mácsodi Gábor (Sportdiagteam Senec) 37:46, 60 évig: Galgóci Imre (Bátorkeszi) 46:03.

9. Labdarúgó Fortuna Liga, 29. forduló: Žilina–Zlaté Morvce 4:1 (Žilina: Bénes László – a 73. perctől).

9. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-elődöntő, ötödik mérkőzés: Hlohovec–Topoľčany 29:23 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

9. Női kézilabda playoff-elődöntő a bajnoki címért, harmadik mérkőzés: Partizánske–Duslo Šaľa 23:21 (Duslo: Bízik Réka 6, Bízik Boglárja 3).

9. Férfi-kosárlabdaextraliga, playoff-döntő: Prievidza–Komárno 96:70 (Komárno: Slezák Levente 0).

9. Labdarúgó NB I, 27. forduló: Pápa–Pécs 0:2 (Pápa: Pongrácz Viktor – a 46. perctől).
 

9. Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Belgrád – 66 kg: 2. Lévai István; 71 kg: 3. Jakus Béla (szlovákiaiak).

 
9. 3. Fuss a gazdátlan kutyák megmentéséért, Lakszakállas – óvodások: 1. Cseh Vivien (Lakszakállas), 2. Rasztgyörgy Flóra (Nyárasd), 3. Ferenczi Nimród (Szilas). Alapiskolások, alsótagozatos lányok: 1. Bajcsi Boglárka, 2. Kocsis Rebeka, 3. Oláh Lilla (mindhárom Lakszakállas). Alsótagozatis fiúk: 1. Csonka Kevin, 2. Szokol Dominik, 3. Tóth Dávid (mindhárom Lakszakállas). Felsőtagozatos lányok: 1. Molnár Mónika (Lakszakállas), 2. Szakács Rebeka (Szilas), 3. Varga Viktória (Bogya). Felsőtagozatos fiúk: 1. Paksi Adrián (Szilas), 2. Inczédi Domonkos (Nemesócsa), 3. Pasztorek Ádám (Lakszakállas). Hobbifutók (2 km), nők (15–39 évesek) 1. Molnár Mónika 11:04, 2. Bartal Éva 12:20, 3. Tóth Ágota (mindhárman Lakszakállas) 12:52; nők, 40 év felett: 1. Király Zsuzsanna (Bős) 10:30. Hobbifutók, férfiak (15–19 évesek): 1. Ferenczi Zoltán (Szilas) 8:15, 2. Soós Levente (Bős) 10:50, 3. Molnár Béla (Hodos) 11:56; 40 év felett: 1. Szilvási Tibor (Dunaszerdahely) 9:50, 2. Tóth István (Lakszakállas) 10:20. Minimaraton (7 km), nők (15–19 évesek) 1. Tóth Tímea (Lakszakállas) 33:29. 2. Ivicsics Anett (Komárom) 35:37; nők (20–39 évesek) 1. Rasztgyörgy Anikó (Nyárasd) 28:25, 2. Heringh Veronika (Csallóközkürt) 32:18, 3. Németh Anikó Dunaszerdahely) 38:53; nők (40–49 évesek) 1. Kálmán Szilvia (Vásárút) 43:28. Minimaraton, férfiak (15–19 évesek) 1. Dinga Krisztián (Lakszakállas) 28:02; férfiak (20–39 évesek): 1. Krastenits Dávid (Baka) 30:35, 2. Házi Attila 32:37, 3. Házi Zsolt (mindketten Vásárút) 34:18; férfiak (40–49 évesek) 1. Király Mátyás (Bős) 29:08, 2. Tücsök Róbert (Dunamocs) 30:37, 3. Varga Zoltán (Csallóközaranyos) 33:20; férfiak (50–59 évesek) 1. Molnár László (Nagymegyer) 31:17; férfiak (60 év felett): 1. Lelkes József (Nyárasd) 30:50, 2. Józsa Gyula (Nagymegyer) 39:45.
 
9. XI. Magyar Szó Kupa nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (4 ország, 14 egyesület, 176 birkózó) Zenta, fiatalabb diákok, 31 kg: 2. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus). Idősebb diákok, 56 kg: 3. Paradi József (marcelházai); 60 kg: 2. Hulman Nikolas. Kadettok, 58 kg: 3. Nagy Arnold (mindkettő komáromi Spartacus); 85 kg: 2. Marczinkó Nikolas (marcelházai).
 
9. XV. Miroslav Rešl Nemzetközi Emléktorna, szabadfogás, kötöttfogás, a gútai birkózóklub dobogósai – idősebb diákok, 42 kg: 1. Kürthy Krisztián, 2. Kürthy Adrián, 3. Kürthy Márió; 47 kg: 1. Lakatos Lucián. Fiatalabb diáklányok, 40 kg: 1. Tóth Krisztína.
 
9. Stefan Rusu, Ioan W. Popovici, Gheorghe Berceanu és Vasile Iorga Nemzetközi Emléktorna, szabadfogás, kötöttfogás, 55 kg: 3. Lévai Zoltán; 84 kg: 3. Papp Lajos (mindketten besztercebányai Dukla); 96 kg: 3. Čech Dávid (somorjai).
 
9–10. Hosszú távú kajak-kenu bajnokság, Trencsén – 5 km, K1, férfiak: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 21:38,709; 13 éves fiúk: 1. Meszlényi Márk (Komárno) 26:47,166, 3. Bogya Bálint (Šamorín) 27:01,887; 14 éves fiúk: 2. Libai Zsolt 24:32,111, 3. Matus Bence (mindketten Šamorín) 24:53,930; kadett fiúk: 1. Obert Ákos (Komárno) 23:24,900, 2. Zalka Csaba (Šamorín) 23:27,424; 13 éves lányok: 2. Horváth Emma 28:00,790, 3. Ravasz Viktória (mindketten Šamorín) 28:03,639; 14 éves lányok: 2. Seregi Karolina (Šamorín) 26:29,910; veterán hölgyek: 2. Kárász Edit (Šamorín) 33:43,979. C1, férfiak: 2. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 25:02,502; 13 éves fiúk: 1. Lérant Christopher Péter 31:33,953, 2. Gallo Dávid (mindketten Komárno) 33:32,728; kadett fiúk: 3. Tóth Bánai István (Komárno) 27:26,137; junior fiúk: 1. Virágh Krisztián (Šamorín) 26:33,679, 2. Kara Mátyás (Komárno) 27:09,350, 3. Sidó Zoltán (Šamorín) 27:34,134. K2, férfiak: 2. Horváth Pál, Eduard Rebro (Šamorín, Piešťany) 22:05,524; 13+14 éves fiúk: 1. Libai Zsolt, Matus Bence (Šamorín) 23:13,506, 2. Martin Hvojník, Tóth Alex (Nováky, Šamorín) 23:14,634; kadett fiúk: 1. Horváth Balázs, Zalka Csaba (Šamorín) 22:04,679, 2. Libai Denis, Obert Ákos (Šamorín, Komárno) 22:24,670; junior fiúk: 2. Kiss Zsolt, Martin Nemček (Šamorín, Nováky) 20:48,961; 13+14 éves lányok: 1. Romana Jakubisová, Seregi Karolina (Nováky, Šamorín) 24:38,063, 2. Horváth Emma, Ravasz Viktória (mindketten Šamorín) 24:47,562. C2, 13+14 éves fiúk: 1. Lérant Christopher Péter, Eduard Strýček (Komárno) 28:43,153, 2. Gallo Dávid, Lukáš Valo (Komárno, MOR) 29:42,504; kadett fiúk: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd 24:51,055, 2. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István (mind Komárno) 25:08,505; junior fiúk: 1. Virágh Krisztián, Erik Žubor (Šamorín, ŠGT) 25:21,872, 2. Kara Mátyás, Sidó Zoltán (Komárno, Šamorín) 25:59,066, 3. Keresztes Róbert, Mikeš Gábor (Šamorín, Komárno) 31:59,894.
 
10. Női kézilabda playoff-elődöntő a bajnoki címért, negyedik mérkőzés: Partizánske–Duslo Šaľa 23:23, büntetőkkel 4:5 (Duslo: Bízik Réka 4, Bízik Boglárja 3).
 
10. Labdarúgó NB I, 27. forduló: Paks–Videoton 1:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).
 

10. 16. Hetényi János Emlékverseny sakktorna, Ekel (14 induló), végeredmény: 1. Ábrahám János 12, 2. Vörös János 10, 3. ifj. Gágyor Károly (mindhárom Komárom) 9.
 

10. Iron Gym 2015 naturális testépítő és fitneszverseny, Zólyom – Mr. Physique, juniorok: 3. Kakalik József (dunaszerdahelyi ŠK Arena Relax Team).

 

13. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-döntő, első mérkőzés: Prešov–Hlohovec 40:25 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).
 
13. Női kézilabda playoff-elődöntő a bajnoki címért, ötödik mérkőzés: Duslo Šaľa–Partizánske 21:29 (Duslo: Bízik Réka 2, Bízik Boglárka 3). A Partizánske jutott a döntőbe.
 
14. Női kosárlabdatorna, Roanne: Szerbia–Szlovákia 85:53 (Szlovákia: Slama Angelika 0).
 

15. Ötnapos minősítő díjugrató-verseny, Bábolna, B2, ifi (110 cm-es akadályok, 78 induló), a nádszegi Juhos Fülöp (dunatőkési Czajlik-rancs) szereplése – Starlet: hibátlan, 8 stíluspont; La Fermosa: hibátlan, 8,1 stíluspont; Lugando: hibátlan, 8,7 stíluspont. B3, ifi (120 centis akadályok, 33 induló), Juhos Fülöp szereplése – Starlet: hibátlan, 4.; La Fermosa: hibátlan; Lugando: 8 hibapont. 
 

15. Labdarúgó Fortuna Liga, 30. forduló: DAC–Žilina 0:1 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor , Horváth Béla – a 81. perctől), Szarka Ákos).
 

15. Női kosárlabdatorna, Lyon-Villeurbanne: Nagy-Britannia–Szlovákia 60:51 (Szlovákia: Slama Angelika 0).
 

15–16. Junior teremkerékpár Európa-bajnokság, Nufringen (10 ország) – lányok, négyes (5 induló): 3. Szlovákia (Domin Henriett, Glofák Viktória, Mészáros Kinga, Molnár Anikó); egyéni: 14. Žibrita Natália; páros: 6. Glofák Viktória, Molnár Anikó (mind gútai).
 

16. Volkswagen Slovakia Run and Fun, Pozsony, királyi váltó (3x8 km): 1. AK Veterán Bratislava (benne: Magyar Imre) 1:21:55.
 

16. Nemzetközi ökölvívó Interliga, 9. forduló: Dubnica nad Váhom–BC Stavbár Nitra 6:10 (Stavbár, pontszerzők, köztük: Takács Mihály – 56 kg, Osaďan Zsolt – 64 kg).
 

16. Labdarúgó Fortuna Liga, 30. forduló: Slovan Bratislava–Banská Bystrica 1:0 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly).
 

16. Női kosárlabdatorna, Bourg-de-Péage: Franciaország–Szlovákia 74:55 (Szlovákia: Slama Angelika 6).

16. Női kézilabda playoff-párharc a 3. helyért, első mérkőzés: Duslo Šaľa–Prešov 30:20 (Duslo: Bízik Réka 2, Bízik Boglárka 1).
 

16. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: Hlohovec–Prešov 22:31 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).
 

16. Labdarúgó NB I., 28. forduló: Újpest–MTK 1:0 (Újpest: Hudák Dávid), Paks–FTC 0:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).
 

16. Lengyel focibajnokság, 32. forduló, a bennmaradásért: Ruch Chorzów–Piast Gliwice 1:1 (Gliwice: Horváth Csaba).
 

16. Westernlovagló Vándorkupa, 2. forduló, gyorsasági számok, Felsőszeli (Nyerges-rancs) – pole bending, open: 2. Kiss Péter (Famini, hodosi Skip Ken West team), 3. Tóth René (Kamikadze, naszvadi Keposo); barrel race, open: 1. 3. Uzsák Miki (Chicco, klub nélkül).

16–17. Uszonyos úszó CMAS Világkupa-viadal, Lignano-Sabbiadoro – juniorok, 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 1:23,61; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:14,61; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:44,32.

16–17. Palma Slovakia Open nemzetközi para-asztalitenisztorna, Pozsony – TT8, egyéni: 3. Csejtey Richárd (szlovákiai), csapat: 2. Szlovákia (benne: Csejtey Richárd), elődöntő: Szlovákia–Franciaország 3:2, döntő: Szlovákia–Ukrajna 0:3; TT4, csapat: 3. Szlovákia (benne: Mészáros András).

17. Női kézilabda playoff-párharc a 3. helyért, második mérkőzés: Duslo Šaľa–Prešov 37:18 (Duslo: Bízik Réka 7, Bízik Boglárka 1).
 

17. Miss Natural naturális testépítő és fitneszverseny, Pozsony – fitness figura, 35 éven felüliek: 3. Csöllei Natasa (dunaszerdahelyi ŠK Arena Relax Team).
 

19. Labdarúgó Fortuna Liga, 31. forduló: Zlaté Morvce–DAC 0:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor – a 86. percig, Szarka Ákos).
 

20. Labdarúgó Fortuna Liga, 31. forduló: Žilina–Slovan Bratislava 1:2 (Žilina: Bénes László – a 78. perctől; Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly).
 

20. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: Prešov–Hlohovec 33:25 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).
 

20. Férfi-vízilabdaextraliga, playoff-elődöntő, negyedik meccs: Slávia UK Bratislava–ŠKP Modrí draci Košice 7:4 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3). A Slávia UK a sorozat megnyerésével (3:1) döntős.
 

21. A Komáromi járás alapiskolásainak egyéni atlétikai bajnoksága, Érsekújvár (1999. január 1-je után született tanulók) – fiúk, 60 m síkfutás: 1. Halász Viktor (Selye-gimnázium), 2. Jakab Zoltán (Perbetei MTNYA), 3. Szűcs Tamás (Ímelyi AI); 300 m futás: 1. Doktorik Dávid (Eötvös utcai MTNYA, Komárom), 2. Pivoda Dániel (Szentpéteri Kossányi József Alapiskola), 3. Molnár Zoltán (gútai Corvin Mátyás AI); 1000 m: 1. Doktorik Dávid (Eötvös utcai AI), 2. Tóth Imre, 3. Tóth Attila (Lakszakállasi MTNYA); távolugrás: 1. Kondé Péter (Marianum MTNYA), 2. Pinke Jakab Zoltán (Perbetei MTNYA), 3. Tóth Attila (Lakszakállas); magasugrás: 1. Kondé Péter (Marianum), 3. Prepletany Róbert (Ekeli MTYNYA), súlylökés: 1. Veres Zsolt (gútai Rákóczi Ferenc AI), 2. Máté Tibor (Jókai AI Komárom), 3. Tarics Ákos (Marianum MTNYA); krikettlabdadobás: 1. Rafael Roman (gútai Rákóczi Ferenc AI); 4x60 m váltófutás: 1. Jókai Mór AI, Komárom A, 2. Ógyallai Feszty Árpád AI, 3. Ógyallai Konkoly AI. Lányok, 60 m futás: 1. Molnár Mónika (Lakszakállasi AI), 3. Molnár Júlianna (Selye-gimnázium); 300 m futás: 1. Molnár Mónika (Lakszakállas), 2. Bukovszky Orsolya (Kossányi József AI, Szentpéter); 800 m futás: 3. Kládek Beatrix (Naszvadi MTNYA); távolugrás: 3. Soós Szabina (Nemesócsai Móra Ferenc AI; magasugrás: 1. Sereghy Réka (Komáromi Jókai Mór AI), 2. Henzel Sára, 3. Vörös Réka (mindketten Búcsi Katona Mihály AI); súlylökés: 1. Kovács Vanesa (Bátorkeszi Kovats József AI), 3. Krizsan Viktória (Ekeli MTNYA); krikettlabdadobás: 2. Krizsan Viktória (Ekeli MTNYA); 4x60 m váltófutás: 1. Nemesócsai Jókai Mór AI, 2. Szentpéteri AI, 3. Lakszakállasi MTNYA. Pontverseny, fiúk: 1. Komáromi Jókai Mór MTNYA 627, 2. Ógyallai Konkoly AI 625, 3. Szentpéteri AI 625; lányok: 1. Ekeli Hetényi János MTNYA 476, 2. Szentpéteri Kossányi József AI 453, 3. Szentpéteri AI 447.

22. Női kosárlabda felkészülési mérkőzés, Pozsony: Szlovákia–Ukrajna 94:64 (Szlovákia: Slama Angelika 10).
 

22. Városi és községi rendőrségek 18. nemzetközi lövészversenye a komáromi polgármester vándorserlegéért, Komárom – egyéni, férfiak: 2. Zsapka Károly (Komárno) 166; csapat: 2. MsP Komárno (benne: Zsapka Károly, Németh Attila, Uj Ernő 573.
 

22–24. 32. Lidice Kupa nemzetközi ifjúsági szabad- és kötöttfogású birkózóverseny (14 ország, 400 versenyző): 1. Megály Zoltán (Marcelházi Birkózóklub), Hulman Nikolas (Komáromi Spartacus Birkózóklub) és Holocsi Bence (Somorjai Gladiátor Birkózóklub), 3. Dolník Krisztián (Komáromi Spartacus Birkózóklub) és Paradi József (Marcelházi Birkózóklub).

 

23. Labdarúgó Fortuna Liga, 32. forduló: Trenčín–Žilina 0:1 (Žilina: Bénes László – a 74. percig), Slovan–Zlaté Morvce 1:0 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly + 1 gól), Podbrezová–DAC 2:3 (DAC: Szabó Ottó, Szarka Ákos +2 gól).
 

23. Női kézilabda playoff-párharc a 3. helyért, harmadik mérkőzés: Prešov–Duslo Šaľa 14:24 (Duslo: Bízik Réka 9/1, Bízik Boglárka 3).
 

23. Női kosárlabda felkészülési mérkőzés, Pozsony: Szlovákia–Ukrajna 68:61 (Szlovákia: Slama Angelika 0).
 

23. 2. futóverseny, Rudľov (Varannói járás), 500 m szintkülönbség, 62 résztvevő, 9 km): 16. (D kategória 1.) Vargaestók Géza, 28. (D kategória 2.), Papp Zoltán (nagykaposiak).
 

23. Gyermek, ifjúsági és felnőtt uszonyos úszó magyar bajnokság, Eger, felszíni úszás 1500 m: 1. Bukor Ádám (Barakuda Šaľa) 12:39,30 – új szlovák felnőttcsúcs, sorrendben már a huszonegyedik.

23. IV. Csallóköz-kupa nemzetközi szabadfogású birkózótorna (5 ország, 27 klub, 201 versenyző), Dunaszerdahely, kezdők B csoport – 24 kg: 2. Igrényi Viktória (marcelházai), 3. Gromer Maxim (komáromi Spartacus); 28 kg: 3. Németh Dorina (nagymegyeri). Kezdők A csoport – 28. kg: 1. Hrapka Áron Bence; 31 kg: 3. Csepi Bendegúz; 33 kg: 1. Kovács Ferenc Dániel; 40 kg: 3. Bazsó Marek; 46 kg: 1. Szerencsés László, 3. Varga Balázs; 50 kg: 1. Szerencsés Gergő (dunaszerdahelyiek), 3. Mijó Dávid (nagymegyeri). Fiatalabb diákok – 33 kg: 1. Gaál András (dunaszerdahelyi), 2. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus), 3. Galbavý Albin (marcelházai); 37 kg: 2. Darvas Patrik; 53 kg: 1. Brožek Dániel (dunaszerdahelyiek), 3. Németh Jenő (nagymegyeri); 66 kg: 2. Gergő Kristóf (komáromi Spartacus). Idősebb diákok – 53 kg: 2. Németh Csaba (komáromi Spartacus), 3. Farkas Krisztián; 73 kg: 3. Horváth Nikolas (dunaszerdahelyiek). Kadettok – 54 kg: 2. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 63 kg: 2. Sluka István (madari); 69 kg: 2. Orbán Viktor (Dunajplavba), 3. Bürsöly Gergely (dunaszerdahelyi); 85 kg: 3. Marczinkó Nikolas (marcelházai). Juniorok – 66 kg: 1. Gaál Attila (dunaszerdahelyi); 74 kg: 1. Marczinkó Dávid (marcelházai), 2. Kuki Ádám (dunaszerdahelyi); 84 kg: 1. Sipka Norbert (naszvadi). Idősebb diáklányok – 48 kg: 2. Csepi Viktória; 52 kg: 2. Bacsfai Réka (dunaszerdahelyiek), 3. Molnár Zsuzsanna (nagymegyeri). Kadettok – +70 kg: 3. Szerencsés Orsolya. Juniorok – 51 kg: 1. Kurucz Mária (marcelházai), 3. Méri Erika; 59 kg: 1. Juhász Mária (dunaszerdahelyiek). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 113 pont.
 

23. Amatőrök autóversenye a gokartpályán, Dunaszerdahely – A1 kategória (1,4 köbcentis gépek): 1. Koczkás Attila (szenci, Škoda Rapid) 49 mp.
 

23. Labdarúgó NB I, 29. forduló: Puskás Akadémia–Újpest 4:5 (Újpest: Hudák Dávid), Pápa–Paks 0:4 (Paks: Molnár Péter – a kapuban),  Nyíregyháza–Diósgyőri VTK 1:2 (DVTK: Boros Gábor – a 88. perctől + 1 gól).

 

23. Lengyel focibajnokság, 34. forduló, a bennmaradásért: Piast Gliwice–Bielsko-Biala 2:1 (Gliwice: Horváth Csaba).
 

23. Osztrák focibajnokság, 35. forduló: Rapid Wien–Wiener Neustadt 0:0 (Rapid: Novota János – a kapuban). 
 

23. 3. Egészségfutás, Feketenyék – 10 km, férfiak: 1. Kiss László (Nový Život) 37:17.
 

23. Országos testépítő és fitneszbajnokság a SANK égisze alatt (23 kategória, 179 versenyző), Slovenský Grob – Masters I: 1. Méhes Roland, 3. Együd Péter; Ms. Physique: 3. Monozlay Emese (mind dunaszerdahelyi ŠK Arena Relax Team); fitnesz figura 175 cm-ig: 1. Patócs Veronika (alsószeli). 
 

23. Országos egyéni súlyemelő-bajnokság, Dolný Kubín – férfiak, +105 kg: 3. Holocsi Krisztián (Veľký Meder) 290 kg.
 

23. 50. Sznf-futás, országos félmaratoni bajnokság, Turócszentmárton, csapat, férfiak: 2. AK Veterán Bratislava (benne: Magyar Imre) 18.
 

23. 42. falubajnokság 11 fordulós rapidsakktorna, Diósförgepatony (18 induló): 1. Balogh Péter 8,5, 3. Takács László 8.

23–24. Országos vívóbajnokság, Pozsony – férfiak, tőr, egyéni: 3. Végh Dávid (KŠ Šamorín); csapat: 2. KŠ Šamorín (Végh, Pokorný, Farkas). Nők, tőr, egyéni: 1. Bittera Kitti, 3. Pirk Rita és Cséfalvay Karolina (mindhárom KŠ Šamorín); csapat: 2. KŠ Šamorín (Bittera Kitti, Pirk Rita, Cséfalvay Karolina).
 

23–24. Kajak-kenu Világkupa-viadal, Duisburg, 1000 m, K4: 3. Szlovákia (benne: Vlček Erik, Tarr György, Linka Tibor) 2:58,271.
 

24. Szlovák Nagydíj nemzetközi koronglövő verseny, Nagyszombat, férfitrap: 2. Vass Gyula (ŠCP) 111 – elődöntő: 14, döntő: 3+3, 3. Varga Béla (ŠKP Trnava) 114 – elődöntő: 12, a 3. helyért: 13.
 

24. Nemzetközi lovastornaverseny, Budapest, juniorok egycsillagos kategóriája: 3. Hakszer Lea (ló: KCM Vaultinghorses, klub: JK Rusty) 6,048.
 

27. Diákok érsekújvári járási atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, 60 m: 1. Szekeres Olivér (Kürti MTNYAI) 7,80, 2. Keve Ábel (Czuczor AI, Érsekújvár) 7,81; 300 m: 2. Keve Ábel 42,21, 3. Szekeres Olivér (Kürti MTNYAI) 43,06; 1 000 m: 1. Dráfi Károly (Czuczor AI, Érsekújvár) 2:58,56; magasugrás: 3. Dibúz Ronald (Ady AI, Párkány) 155; 4x60 m váltófutás: 1. Ady AI, Párkány 32,50, 2. Csuczor AI, Érsekújvár 32,84; pontverseny: 3. Ady AI, Párkány 651. Lányok, 60 m: 1. Farkas Lea (Szímői AI) 8,54; távolugrás: 1. Farkas Lea 474. 
 

29. Férfi-vízilabdaextraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: KVP Nováky–Slávia UK Bratislava 8:6 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).
 

29–31. Nemzetközi kajak-kenu regatta, Pöstyén (20 ország, 380 versenyző) – 200 m, K1, fiúk (16 évig): 1. Zalka Csaba. 500 m, K1, férfiak (U23): 1. Linka Tibor; K1, fiúk (16 évig) 1. Zalka Csaba. 1000 m, C1, férfiak (U23): 1. Farkas Vince; K1, férfiak (U23): 1. Linka Tibor; K2, férfiak (U23): 1. Linka Tibor, Denis Myšák; C4, fiúk (16 évig): 1. Szlovákia (benne: Koczkás Dávid, Tóth Bónai István, Zilizi Richárd); K4, fiúk (16 évig): 1. Szlovákia (benne: Libai Denis, Obert Ákos).
 

30. Osztrák uszonyos úszóbajnokság, Bécs, férfiak 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (Barakuda Šaľa) 6:35,64.

30. Idősebb diákok országos birkózóbajnoksága, kötöttfogás (18 egyesület, 72 versenyző), Rimaszombat – 42 kg 1. Kürthy Adrián, 2. Kürthy Krisztián (gútaiak), 3. Ágh Attila (bősi); 47 kg: 1. Lakatos Lucián (gútai); 53 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. Kajtár Sándor (madari); 59 kg: 1. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus); 66 kg: 1. Holocsi Bence (somorjai), 2. Kálmán Krisztián (marcelházai), 3. Liptai Tamás (somorjai); 73 kg: 1. Orbán Viktor (Dunajplavba), 3. Horváth Nicolas (dunaszerdahelyi); 85 kg: 2. Bazsó Nicolas (vásárúti); +85 kg: 3. Szeifert Ramón (komáromi Spartacus).

30. XIX. Utánpótlás Karate Nagydíj, Pozsony (6 ország, 470 versenyző) – kata, fiúk, 6–7 évesek: 2. Fitos Ádám, idősebb diákok, 10–11 évesek: 2. Nagy Viktor. Kumite, diákok (12–13 évesek), +55 kg: 3. Forró Áron, juniorok (16–17 évesek), +76 kg: 1. Jóba Attila (mind gútai Tayó).
 

30. Nemzetközi birkózótorna, Söding (5 ország, 117 versenyző) – diákok, fiúk, 33 kg: 2. Gaál András; 42 kg: 2. Bazsó Marek; 47 kg: 1. Szerencsés László, lányok, 54 kg: 1. Bacsfai Réka (mind a dunaszerdahelyi klub versenyzői).
 

30. Westernlovagló Vándorserleg, Kőhídgyarmat (51 versenypáros) – dobogósok, Pole Bending Open: 2. Tóth René (Kamikadze, Kepaso Nesvady), 3. Takács László (Rómeo, Takács Western Ranč Dlhá n/V). Pole Bending Profi Open: 1. Fehér István (Hercegnő, Komárno, Nová Osada), 2. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western Farm Tomášikovo). Barrel Race Junior: 2. Múcska Gergő (Coco, Múcska Western Farm Tomášikovo). Barrel Race Open: 1. Kiss Péter (Famini Skip Ken, West team Vydrany), 3. Tóth René (Kamikadze, Kepaso Nesvady). Barrel Race Profi: 1. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western Farm Tomášikovo), 2. Fehér István (Hercegnő, Komárno, Nová Osada).
 

30. Országos bajnokság a Szlovák Karate és Harci Művészetek Szövetségének égisze alatt, Bazin – kata, egyéni, lányok, 6–9 évesek, 7 kyuig: 3. Pozsonyi Laura, csapat: 2. Šaľa (benne: Pozsonyi Laura), férfiak, egyéni: 1. Kocsis Lajos (mindketten KK TJ Slovan Duslo Šaľa), open: 1. Kocsis Lajos. Kobudo, férfiak, long: 1. Kocsis Lajos.
 

30. Naturális testépítő és fitnesz országos bajnokság, Kassa – fitnesz modell, 170 cm-ig (7 induló): 3. Bocska Viktória (Vivacity fit club Komárno).
 

30. Tadashi Kupa nemzetközi kyokushin karateviadal, Kis-kunmajsa (5 ország indulói) – küzdelem: 1. Németh Carmen (párkányi) – a Szlovák Kyokushin Karateszövetség verseny-zője.
 

30. Labdarúgó NB I, 30. forduló: Újpest–Kecskemét 3:0 (Újpest: Hudák Dávid); Paks–Dunaújváros 2:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

30. Labdarúgó Fortuna Liga, 33. forduló: Žilina–Trnava 3:0 (Žilina: Bénes László – a 90. percig), DAC–Slovan 0:3 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor, Szarka Ákos; Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly + 1 gól).

 

30. Férfi-vízilabdaextraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: KVP Nováky–Slávia UK Bratislava 7:7, büntetőkkel: 5:6 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).

 

31. Labdarúgó NB I, 30. forduló: DVSC–Győr 5:0 (Győr: Lénárt András – a 42. perctől, Medgyes Sinan – a 69. percig), Diósgyőri VTK–MTK 1:0 (DVTK: Boros Gábor – a 77. perctől)

 

31. Országos vívóbajnokság, Pozsony, párbajtőr, női egyes: 1. Bezák–Lovisek Judit (Slávia UK Bratislava); tőr, junior fiúk: 1. Végh Dávid (KŠ Šamorín), 2. Egyenes Pörsök Henrik (KŠ Šamorín), csapat: 1. KŠ Šamorín (Végh, Egyenes-Pörsök, Pokorny, Farkas), junior lányok: 1. Bittera Kitti (KŠ Šamorín).

 

31. Lengyel focibajnokság, 35. forduló, a bennmaradásért: Korona Kielce–Piast Gliwice 2:1 (Gliwice: Horváth Csaba).

 

31. Osztrák focibajnokság, 36. forduló: AC Wolfsberger–Rapid Wien 0:5 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

 

 
 

 

2015-05-07T14:25:22+00:00 2015.05.07.|Categories: Krónika, 2015|