2015 június

 

1. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Galgóc: Szlovákia–Japán 28:23 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 6).

 

2. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Luhačovice: Csehország–Szlovákia 21:22 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 1).

 

3. Alapiskolások Nyitra megyei egyéni atlétikai bajnoksága, Érsekújvár, fiúk, 60 m: 1. Gábris Dávid (Fegyvernekí AI, Ipolyság) 7,46, 3. Halász Viktor (Selye-gimnázium, Komárom) 7,67; 1000 m: 1. Dráfi Károly (Czuczor AI, Érsekújvár) 2:49,54; távolugrás: 3. Kondé Péter (Marianum AI, Komárom) 525 cm; magasugrás: 1. Gábris Dávid (Fegyvernekí AI, Ipolyság) 194 cm, 2. Kondé Péter (Marianum AI, Komárom) 167 cm; krikettlabda-dobás: 3. Lelóczky Kevin (Ady AI, Párkány) 66,93 m; váltó: 1. Fegyvernekí AI, Ipolyság 30,37, 3. Jókai AI, Komárom 31,45; pontverseny: 2. Fegyvernekí AI, Ipolyság 740, 3. Ady AI 703. Lányok, 60 m: 3. Farkasc Lea (Szímői AI) 8,52; 800 m: 2. Jakab Napsugár (Fegyvernekí AI, Ipolyság) 2:35,65; távolugrás: 3. Farkas Lea (Szímői AI) 480 cm; pontverseny: 3. Fegyvernekí AI, Ipolyság 642.
 

3. Férfi-vízilabdaextraliga, playoff-döntő, negyedik mérkőzés: Slávia UK Bratislava–KVP Nováky 8:9 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1). A sorozatot a Nováky nyerte 3:1-re, bajnok lett.

 

5. Szkander-Eb, Szófia – férfiak, jobb kéz, 85 kg: 5. Hervay László (szlovákiai).

 

6. Bistra nemzetközi ifjúsági kötöttfogású birkózótorna, a Bősi Birkózó- és Sportklub versenyzőinek eredményei, fiatalabb diákok – 44 kg: 1. Mezej József; 49 kg: 1. Csörgő Áron. Idősebb diákok – 49 kg: 3. Ágh Attila; 54 kg: 2. Szeif Lukáš.

 

6. 22. Tehetségek Közép-Európai Kupája nemzetközi karateverseny, Havířov – a gútai Corvin HE dobogósai: Lakatos Erika (kata: 1. kumite: 2.), Kurucz Márió (kata: 1., kumite: 3.), Mezei Szabolcs (kata: 1.), Horváth Zoltán (kumite: 1.), Horváth Adrián (kumite: 3.). 

 

6. Női kézilabda vb-selejtező, első mérkőzés, Las Palmas: Spanyolország–Szlovákia 25:19 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 0).

 

6. Lengyel focibajnokság, 37. forduló, a bennmaradásért: Piast Gliwice–Cracovia Kraków 0:3 (Gliwice: Horváth Csaba).

 

7. Erős emberek HSMA páros magyar bajnoksága, Kislöd (8 páros): 1. Szlovákia (Fehér Mátyás, Nagy Dávid – dunaszerdahelyi Strongman Club). Hat számban versenyeztek: nyertek farönknyomásban (240 kg), traktorgumi-forgatásban (450 kg, 6x), kőgolyóemelésben (egyszerre ketten, 6x emelték fel a 206 kilós golyót) és óriásegykezesben (85 kg) – Nagy Dávid versenyzett. Másodikok voltak izlandi keresztcipelésben (120 kg) – Fehér Mátyás versenyzett. Csak a VW Multivon speciális keresztben tartásában szorultak le a dobogóról (4.)

 

12–14. Országos uszonyos úszóbajnokság, Zsolna – férfiak, 50 m palack nélküli búvárúszás: 1. Bukor Ádám (Barakuda Šaľa) 16,64; 1500 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 14:12,98; 100 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 38,48; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:28,03; 50 m felszíni gyorsúszás: 3. Bukor Ádám 21,71; 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Bukor Ádám 46,96; 50 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 17,83; 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 1:36,58; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:42,68; 200 m felszíni gyorsúszás: 1. Bukor Ádám 1:45,99. Nők, B kategória, 50 m palack nélküli búvárúszás: 3. Bertók Bernadett (szül. 1998, Barakuda Šaľa) 21,52; 50 m felszíni gyorsúszás: 3. Bertók Bernadett 26,15; 50 m felszíni úszás: 3. Bertók Bernadett 23,15; 200 m felszíni gyorsúszás: 3. Bertók Bernadett 2:14,65. Nők, D kategória, 25 m palack nélküli búvárúszás: 2. Bertók Anikó (2003, Barakuda Šaľa) 11,95; 50 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Anikó 27,55; 50 m felszíni úszás: 3. Bertók Anikó 26,28; 100 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 57,39; 200 m felszíni gyorsúszás: 2. Bertók Anikó 2:19,30; 400 m felszíni úszás: 2. Bertók Anikó 4:44,13. Férfiak, D kategória, 100 m felszíni gyorsúszás: 3. Szarka Gergő (2003, Barakuda Šaľa) 1:03,99; 100 m felszíni úszás: 2. Szarka Gergő 1:00,01; 200 m felszíni gyorsúszás: 1. Szarka Gergő 2:17,38; 400 m felszíni úszás: 3. Szarka Gergő 4:46,86.

 

13. Női kézilabda vb-selejtező, visszavágó, Vágsellye: Szlovákia–Spanyolország 20:20 (Szlovákia: Bízik Réka 1).

 

13. 29. triatlonfesztivál, Udvard – mikrotriatlon (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás), férfiak: 1. az esztergomi Rendes Csaba (TK Triatlon Dvory nad Žitavou) 58:54,1; 55–59 évesek: 1. Bernáth Ferenc (TK Dvory nad Žitavou) 1:17:45,8. Olimpiai táv (1,5 km úszás, 40 km kerékpár, 10 km futás), férfiak: 1. a debreceni Hadházi Máté 2:00:11,4, 2. a hajdúböszörményi Erdős Péter (mindketten TK Dvory nad Žitavou) 2:01:06,2; 45–49 évesek: 1. Duba Gábor (Atóm Levice) 2:28:26,9; nők, 30–39 évesek: 1. Vadkerti Zsuzsa (TK Dvory nad Žitavou) 2:47:50,0.
 

13. XV. Polgármester-kupa és II. Margit Ferenc Emlékverseny kötöttfogású nemzetközi torna (4 ország, 15 klub, 101 versenyző), Madar, kezdők – 24 kg: 2. Édes János (madari), 3. Sztakovics Máté (naszvadi); 29 kg: 1. Remes Krisztián (madari), 3. Gergő Csongor (komáromi Spartacus); 33 kg: 2. Fodor Bálint (bősi), 3. Bódis Mátyás (naszvadi). Fiatalabb diákok – 29 kg: 2. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus), 3. Remes Norbert; 62 kg: 1. Kovács Nicolas (madariak), 3. Gál Bence (naszvadi); 68 kg: 1. Gergő Kristóf (komáromi Spartacus), 2. Kovács Nicolas, 3. Tóth Gergely (madariak). Idősebb diákok – 29 kg: 1. Horváth Alex (komáromi Spartacus); 35 kg: 2. Paradi Lóránt (madari); 38 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai), 2. Marosi Péter; 42 kg: 1. Kürthy Adrián, 2. Kürthy Márió, 3. Kürthy Krisztián (mind gútai); 47 kg: 1. Ágh Attila, 2. Mezej József (bősiek), 3. Csicsó Adrián (madari) és Lakatos Luciáno (gútai); 53 kg: 1. Csörgő Áron (bősi), 2. Megály Zoltán (marcelházai), 3. Kajtár Sándor (madari) és Szeif Lukáš (bősi); 59 kg: 1. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus), 2. Paradi József (marcelházai); 66 kg: 1. Holocsi Bence (somorjai), 3. Kálmán Krisztián (marcelházai) és Sluka István (madari); 85 kg: 3. Bazsó Nikolas (vásárúti); 100 kg: 2. Szeifert Ramón (komáromi Spartacus), 3. Megály Ádám (marcelházai). Kadettok – 85 kg: 2. Marczinkó Nikolasz, 3. Paradi Frederik. Juniorok – 50 kg: 2. Megály Arnold (marcelházaiak), 3. Csicsó Kevin (madari); 74 kg: 1. Rohály József (bősi), 2. Šipka Norbert (naszvadi). Veteránok – 100 kg: 2. Földesi István (madari). Lányok – 43 kg 1. Kurcz Anna (marcelházai); 46 kg: 2. Tóth Krisztina (gútai); 65 kg: 2. Kovács Vanessa (madari). Csapatverseny: 1. Madar, 2. Marcelháza, 3. Spartacus Komárom.

 

13. III. tízkilométeres futás és I. félmaraton, Felsőszeli, 3000 m – férfiak: 3. Sárosfai Péter (ŠK u Drozda 50) 12:58; nők: 2. Mészáros Fanni (Galánta) 15:17. Félmaraton (21 km) – férfiak: 2. Švajda Gábor (Ready 2 Run) 1:25:05, 3. Kiss László (Illésháza) 1:30:57; nők: 3. Menyhárt Lilla (Egyházgelle) 1:54:11. Alsó- és Felsőszeli legjobbjai, 3 km – férfiak: Renczés Gábor; nők: Lóci Papp Mária; 10 km – férfiak: Izsóf Norbert, nők: Tánczos Adriána – (mind Felsőszeli); 21 km: 1. Moravský László (Alsószeli).

 

13. Westernlovagló Vándorkupa, Hosszúfalu (45 páros) – Pole bending junior: 3. Somogyi Nikoleta (Angel, Mezei Farm Tešedíkovo). Barrel race junior: 1. Múcska Viktor (Coco, Múcska Western team Tešedíkovo). Pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 2. Takács Laci (Romeo, Takács Western ranch Dlhá n/V.), 3. Kiss Péter (Famini Skip Ken, West team Vydrany). Barrel race open: 2. Kiss Péter (Famini Skip Ken, West team Vydrany), 3. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady). Pole bending profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Komárno, Nová Osada), 2. Egri Árpád (Becky Smart Girl, West team Vydrany). Barrel race profi open: 1. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western team Tomášikovo), 2. Fehér István (Hercegnő, Komárno, Nová Osada), 3. Egri Árpád (Becky Smart Girl, West team Vydrany).

 

13. Karatékák erőpróbája, Várpalota – a Seishin Karate Klub dobogósai, 6 km-es táv, gyerek.0, fiúk: 1. Bakos Tamás Máté; gyerek.2 lányok: 1. Bakos Virág Orsolya (mindketten Keszegfalva); serdülő fiúk: 2. Kósa Tamás, 3. Fodor Gergő (mindketten Dunaszerdahely). 12 km-es táv, nők: 2. Hupián Kristína; ifi fiúk: 1. Trenčík Nikolas (mindketten Keszegfalva); junior fiúk: 2. Bajcsi Adrián; férfiak: 3. Kagyerják Tamás (mindketten Ekecs).

 

13. A városi művelődési otthon igazgatójának kupájáért kiírt 5. sakktorna, Nagymegyer – gyerekek (25 induló, élmezőny): 1. Jóba Árpád (KSC Komárom) 8,5, 2. Jakab Béla 8,5, 3. Viczencz Péter (mindhárom KSC Komárom) 6. Felnőttek (23, dobogósok): 1. Szabó Attila (Komárom) 8, 2. Ostružlík Márk (Perbetei SK) 7, 3. Mészáros Lóránt (Patonyi Bástya) 6,5, …9. (legjobb nagymegyeri) Cséfalvay István 5.

 

13–14. 57. Komárom Nagydíja kajak-kenuviadal – 2 km, C1, 11 éves fiúk: 1. Lérant Lucas (Komárno) 13:32,17. K1, 9 éves fiúk: 3. Podleiszek Dávid (Komárno) 12:26,71; 10 éves lányok: 3. Kmotrík Krisztina (Šamorín) 13:31,60. 500 m, K1, 14 éves fiúk: 1. Libai Zsolt (Šamorín) 1:47,02; kadett fiúk: 1. Zalka Csaba (Šamorín) 1:41,42, 3. Obert Ákos (Komárno) 1:43,34; férfiak: 3. Horváth Pál (Šamorín) 1:41,44; veterán férfiak: 2. Csoma Tamás (Komárno) 1:50,86; 14 éves lányok: 1. Seregi Karolina (Šamorín) 1:57,72; kadett lányok: 1. Gamsjager Lisa-Mária (Győr) 1:53,52; veterán hölgyek: 1. Seregi Zsuzsanna (Šamorín) 2:11,48. K2, 13+14 éves fiúk: 3. Tóth Alex, Martin Hvojník (Šamorín, Nováky) 1:46,18; kadettok: 1. Horváth Balázs, Zalka Csaba (Šamorín) 1:33,85; férfiak: 1. Patrik Stránsky, Horváth Pál (Tatran, Šamorín) 1:35,85; kadett lányok: 3. Marianna Petrušová, Zalka Viktória (Komárno, Šamorín) 1:51,90. C1, 13 éves fiúk: 2. Lérant Christopher Péter 2:21,16, 3. Gallo Dávid (mindketten Komárno) 2:25,34; kadett fiúk: 1. Zilizi Richárd 2:00,15, 2. Koczkás Dávid (Komárno) 2:00,59; junior fiúk: 1. Virágh Krisztián (Šamorín) 1:58,38, 2. Kara Mátyás (Komárno) 2:01,07, 3. Sidó Zoltán (Šamorín) 2:02,05; 13 éves lányok: 1. Ikréni Viktória (Komárno) 2:59,71. C2, 11+12 éves fiúk: 2. Martin Kvaltýn, Lérant Lucas (TTS, Komárno) 2:19,15; 13+14 éves fiúk: 2. Gallo Dávid, Lérant Christopher Péter (Komárno) 2:13,55; kadett fiúk: 1. Koczkás Dávid, Zlilizi Richárd (Komárno) 1:50,18, 3. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István (Komárno) 1:54,41; junior fiúk: 1. Virágh Krisztián, Erik Žúbor (Šamorín, ŠGT) 1:53,28, 2. Sidó Zoltán, Kara Mátyás (Šamorín, Komárno) 2:07,61; 13+14 éves lányok: 3. Ikréni Viktória, Karolína Kubíčková (Komárno) 3.23,94. 5 km, K1, 14 éves fiúk. 3. Matus Bence (Šamorín) 24:36,37; kadettok. 1. Zalka Csaba (Šamorín) 23:24,30, 2. Obert Ákos (Komárno) 23:26,16; férfiak: 3. Horváth Pál (Šamorín) 22:42,52; veteránok: 1. Csoma Tamás 24:33,62; veterán nők: 3. Kárász Edit (Šamorín) 34:31,04. K2, 13+14 éves fiúk: 2. Tóth Alex. Martin Hvojník (Šamorín, Nováky) 22:10,09; kadettok: 2. Libai Denis, Obert Ákos (Šamorín) 22:29,08, 3. Krisztián Pecsuk, Horváth Péter (UKB, Šamorín) 22:35,74; 13+14 éve lányok: 2. Seregi Karolina, Romana Jakubisová (Šamorín, Nováky) 23:36,71; kadett lányok: 1. Gamsjager Lisa-Mária, Sáling Laura (Győr) 23:23,80. C1, kadettok: 1. Tóth Bánai István (Komárno) 26:48,17; juniorok: 2. Virágh Krisztián (Šamorín) 27:32,25, 3. Kara Mátyás (Komárno) 27:49,62. C2. kadettok: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd (Komárno) 24:35,44, 3. Tomáš Kleman, Csontos István (Nováky, Komárno) 25:37,81. 

 

13–14. Ultrafutóverseny, Palics (Szerbia), 60 éven felüliek – 2. a dunaszerdahelyi Bögi Sándor 50 km 6:59:44, 100 km 15:04:29; 24 óra alatt 146,280 km. 

 

14. Miroslav Púchovský emlékverseny és az atlétikai liga 2. fordulója, Nyitra – 3000 m akadályfutás; 2. Bakó Barbara (ŠK ŠOG Nitra) 12:48,38.

 

14. Labdarúgó Eb-selejtező, C csoport, Zsolna: Szlovákia–Macedónia 2:1 (Szlovákia: Saláta Kornél + 1 gól).

 

14. I. Európai Játékok, Baku – férfiak, birkózás, 66 kg: 3. Lévai István (szlovákiai).

 

14. Sparta Prague Open férfichallanger tenisztorna, Prága, egyéni döntő: Gombos Norbert (szlovákiai, 2.)–Alberto Montanes (spanyol, 6.) 7:6, 5:7, 7:6. Ez volt Gombos második challengertorna-elsősége, előszőr 2014 márciusában a franciaországi Cherbourgban győzött.

 

14. 12. Osztrák nemzetközi kyokushin karatebajnokság, Bécs (7 ország indult) – formagyakorlatok: 1. Horváth Berta; küzdelem: 1. Horváth Berta, 2. Németh Carmen és Éder Olivér (párkányiak) – mind a Szlovák Kyokushin Karateszövetség versenyzői.

 

15. I. Európai Játékok, Baku, kajak-kenu, 1000 m, férfiak, K1: 10. Gelle Péter 3:35,203; K2: 4. Vlček Erik, Tarr György (szlovákiaiak) 3:13,865. 

 

15. Saguaro Run Fest, Pozsony – félmaraton: 1. Švajda Gábor (Ready2run Dvory nad Žitavou) 1:17:35. 10 km, nők: 2. Bezák Lovisek Judit (pozsonyi) 45:13. 4x4-es váltófutás: 2. Ďurikam Team-I run (benne: Švajda Gábor) 47:54.

 

16. I. Európai Játékok, Baku, kajak-kenu, 1000 m, férfiak, K4: 7. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 3:10,773.

 

17. Alapiskolás diákok országos bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, magasugrás: 2. Gábris Dávid (Fegyverneki egyházi iskola, Ipolyság) 194 cm; súlylökés: 3. Csóka Dávid (Kóczán AI, Csilizradvány) 13,41 m; krikettlabdadobás: 1. Spergel Péter (Móra Ferenc AI, Nyékvárkony) 98,99 m.

 

17. I. Európai Játékok, Baku, férfitrap: 2. Varga Erik (szlovákiai) – selejtező: 123, elődöntő: 15, döntő: 14.

 

18. I. Európai Játékok, Baku, vegyes csapat, trap: 1. Szlovákia (benne: Varga Erik)–Oroszország 27:21, elődöntő: Szlovákia 28, selejtező: Szlovákia 94.

 

19. I. Európai Játékok, Baku, asztalitenisz, női egyes: 4. Ódor Éva (szlovákiai).

 

20. I. Dunatőkési Sportnap – tizenegyesrúgó-verseny (18 induló): 1. ifj. Szigeti Attila (dunaszerdahelyi), 2. Mészáros Lajos. 3. Kucsera Gergely (mindketten Trinidad).

 

20. II. Futás Az Egészségért, Csicsó – férfiak, 5 km (15–39 évesek): 1. Mészáros Ádám (Komárom) 21:07, 2. Nagy Péter (Vízkelet) 22:05, 3. Kiss Milan (Csicsó) 24:08, 40–49 évesek: 1. Király Mátyás (Bős) 21:19, 2. Bödők Károly (Csicsó) 22:27, 3. Kiss László (Nagymegyer) 25:27, 50–59 évesek: 1. Molnár László (Nagymegyer) 23:36, 2. Földes Csaba (Csicsó) 26:31, 3. Horváth Mátyás (Dunaszerdahely) 31:32, 60 év felett: 1. Lelkes József (Nyárasd) 22:25, 2. Józsa Gyula (Nagymegyer) 27:03, 3. Bögi Sándor (Dunaszerdahely) 27:29. Nők, 3 km (15–34 évesek): 1. Tóth Tímea (Lakszakállas) 12:30, 2. Földes Tímea (Csicsó) 14:15, 3. Nagy Veronika (Nagymegyer) 15:38, 35–49 évig: 1. Heringh Veronika (Csallóközkürt) 12:31, 2. Zakál-Simon Edina (Kolozsnéma) 15:39, 3. Dödők Enikő (Csicsó) 19:21, 50 év felett: 3. Nagy Olga (Csicsó) 19:20. Ovisok, 250 m: 1. Pálfi Dominik 2:01, 2. Németh Regina 2:10, 3. Lolocsics Roland (mind Csicsó) 2:11. Diákok, alsó tagozat, 650 m: 1. Bödök Lili Napsugár (Csicsó) 5:30, 2. Polyák Gyula (Komáromfüss) 5:42, 3. Vohnut Jakub (Csicsó) 6:11; felső tagozat, 1200 m : 1. Polyák József (Komáromfüss) 5:41, 2. Varga Nikolas (Csicsó) 5:42, 3. Božaky Adrián (Komáromfüss) 5:48. A verseny legidősebb férfiindulója: László Árpád (Alistál).

 

20. Gospic Open horvátországi nemzetközi korosztályos birkózóviadal – fiatalabb diákok, 44 kg: 1. Mezej József; 53 kg: 1. Csörgő Áron. Idősebb diákok, 53 kg: 2. Szeif Lukáš; 66 kg: 1. Csöllei Márton András (mind bősi).

 

20. Westernlovagló Vándorkupa, Hodos – Pole bending junior: 1. Múcska Viktor (Coco, Múcska Western Rodeo Team Tomášikovo). Pole bending open: 1. Takács Tamás ((Romeo, Takács Western ranch Dlhá n/V.), 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 3. Takács László (Romeo, Takács Western ranch Dlhá n/V.). Pole bending profi open: 1. Egri Árpád (Becky Smart Girl, West team Vydrany), 2. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western Rodeo Team Tomášikovo). Barrel race junior: 3. Múcska Viktor (Coco, Múcska Western Rodeo Team Tomášikovo). Barrel race open: 1. Kiss Péter (Famini Skip Ken, West team Vydrany), 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady). Barrel race profi open: 1. Egri Árpád (Becky Smart Girl, West team Vydrany), 2. Múcska Gergő (Gino, Múcska Western Rodeo Team Tomášikovo).

 

20. VIII. Polgármester-kupa nemzetközi kyokushin karateviadal, Keszegfalva – a Seishin Karate Klub első helyezettjei: Markovics Ádám, Bakos Orsolya Virág, Trenčík Nikolas, Trenčík Erik, Textor Bence (Keszegfalva), Fodor Fanny (Vásárút), Vígh Vivien (Ekecs), Fodor Gergő, Szelle Tamás, Czinege Erik, Takács Bence, Sidó Zoltán (Dunaszerdahely), Mayer Krisztián, Szabó Bálint, Szabó András, Németh Bence (Ekel), Nagy János (Nemesócsa). 

 

20–21. 3. Európa-bajnokság a Shito Ryu égisze alatt, Érsekújvár (8 ország, 239 versenyző): 1. gútai Bagita Roland (kata, csapat, férfiak, +16 évesek).

 

22–28. 12. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság nagypályás focitorna – elődöntő, Pápa: Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és Sportgimnázium–Kovászna (Erdély) 8:2, csallóközi gólok: Bujka 3, Zsigmond 2, Seszták, Gajdács, Lénárt; Csóka–Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és Sportgimnázium 0:1, g.: Zsigmond; Barót–Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és Sportgimnázium 0:6, g.: Bujka 4, Gajdács 2. Sorrend: 1. Dunaszerdahely 9, 2. Csóka 6, 3. Kovászna 3, 4. Barót 0. Díjazottak – legjobb kapus: Halász Dominik, gólkirály: Bujka Nikolas (mindketten Dunaszerdahely), 7 góllal. Döntő, Agárd: Dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola és Sportgimnázium–Magyarkanizsa (Délvidék) 1:0, g.: Gajdács. A győztes csapat: Halász Dominik, Somogyi Barnabás–Hegedűs Balázs, Lénárth Ádám, Baláž Dániel, Bertalan Bence, Matus Balázs, Kürti Tamás, Paluška Péter, Seszták László, Bolyó László, Zsigmond Kevin, Bujka Nikolas, Križan Bálint, Ibolya Gábor, Gajdács Dominik. Edző: Zsákovics Tibor. Csapatvezető: Hegedűs László. A dunaszerdahelyiek harmadszor hódították el a kupát.

 

24. 14. olimpiai nap, Érsekújvár – futóverseny, 840 m, 6 éves fiúk: 1. Ďuráč Patrik (Feszty AI és Óvoda, Ógyalla) 3:02,67; 840 m, 8–9 éves fiúk: 1. Dráfi Károly (Czuczor AI, Érsekújvár) 2:23,04; 1260 m, 3–4-es középiskolások: 1. Budinsky Imre 4:48,90, 2. Kmetyo Richárd (mindketten Pázmány-gimnázium, Érsekújvár) 4:48,91. 2015 leggyorsabb fiúja, kerületi forduló, 60 m: 2. Ďuráč Patrik (Feszty AI és Óvoda, Ógyalla) 8,52. 2015 új olimpiai reménysége, 1000 m, fiúk: 3. Egri Armando (Jókai AI, Komárom) 3:20,48.

 

24. 16. keressük az új olimpikonokat és 1. a leggyorsabb szlovákiai leány és fiú – nyitrai kerületi verseny, Érsekújvár, a leggyorsabbak versenye 2015, 60 m síkfutás, fiúk: 2. Ďuráč Patrik (Ógyallai Feszty Árpád Alapiskola) 8,52. Keressük az új olimpikonokat 2015, 1000 m, fiúk: 3. Eigel Armando (komáromi Jókai Mór Alapiskola) 3:20,48.

 

25. I. Európai Játékok, Baku, ökölvívás, 52 kg, elődöntő: Tankó Vilmos–Vincenzo Picardi (olasz) 0:3 (28:29, 28:29, 27:30). Tankó bronzérmes.

 

25. 9. Olimpiai Futógála, Ipolyság (1021 induló, 21 kategória) – győztesek (válogatás), ovisok (230 induló), középcsoportosok, lányok: Dömötör Vivien. Alapiskolások (1–4 tagozat, 347), másodikosok, fiúk: Antuš Tamás, lányok: Klukan Anna, negyedikesek, lányok: Matyó Patrícia; (felső tagozat), ötödikesek+hatodikosok (183), lányok: Gyönyör Lolita, hetedikeek+ nyolcadikosok+kilencedikesek (181), lányok: Jakab Napsugár. Középiskolások (77), fiúk: Szekeres László, lányok: Boglár Enikő.

 

25–28. Látványtánc Európa-bajnokság, Balatonfüred – tánctermi táncok, karibi és latin táncok, felnőttek: 1. Korpás Gábor, Ginzery Laura; klasszikus táncok, juniorok: 1. Korpás Gábor, Vanessa Murajdová (mind TŠK Junilev Levice).

 

27. VII. Kék Duna Futás, Dunamocs – 15 km, férfiak, A kategória: 1. Švajda Gábor (Ready2Run Udvard) 53:18, 2. Kiss László (Illésháza) 57:37; B kategória: 1. Tücsök Róbert (Dunamocs) 1:02:21, 3. Fazekas János (Udvard) 1:05:52; D kategória: 2. Lelkes József (Nyárasd) 1:08:56; F Kategória: 2. Zsélyi Katalin (Gúta) 1:29:10, 3. Zakál-Simon Edina (Kolozsnéma) 1:39:13; G kategória: 3. Gál Ilona (Marcelháza) 1:30:19. 5 km, férfiak: 2. Bohák Marián (Komárom) 19:53, 3. Vrábel Marián (Ímely) 20:26. 1200 m, fiúk: 1. Lajos Botond (Dunamocs). 2. Juhász Attila, 3. Bankő Máté (mindketten Komárom); lányok: 1. Csontos Veronika, 2. Simsik Réka. 400 m, fiúk: 1. Pataki Viktor, Rácz György, 2. Vasa Mihály Bertalan, Tóth Kristofer (mind Dunamocs), 3. Juhász Attila, Kukola Balázs (Komárom, Eger); lányok: 1. Tóth Regina, 2. Lajos Nóra.

 

27. Birkózó Csallóköz Nagydíja, nemzetközi kötöttfogású torna, Dunaszerdahely (10 ország, 30 csapat, 178 versenyző) – fiatalabb diákok, 37 kg: 3. Szeiler Mátyás (somorjai); 40 kg: 3. Csicsai Attila; 44 kg: 1. Mezej József; 48 kg: 1. Csörgő Áron (bősiek); 62 kg: 3. Gaál Bence (naszvadi). Idősebb diákok, 38 kg: 3. Dolník Krisztián (komáromi Spartacus); 42 kg: 1. Ágh Attila (bősi), 2. Kürthy Adrián, 3. Kürthy Krisztián (gútaiak); 53 kg: 3. Szeif Lukáš (bősi); 59 kg: 1. Sluka István (madari), 3. Csöllei Márton András (bősi); 66 kg: 3. Holocsi Bence (somorjai). Kadettok, 63 kg 3. Molnár Péter (naszvadi); 69 kg: 1. Rohály József (bősi); 100 kg: 1. Szeifert Ramon (komáromi Spartacus). Juniorok, 66 kg: 2. Rákóczi János (bősi); 74 kg: 2. Šipka Norbert (naszvadi); 98 kg: 2. Csibri János (bősi). Felnőttek, 59 kg: 1. Kovács Attila (bősi); 84 kg: 2. Ahmeti Juszuf (somorjai). Kadett lányok, 56 kg: 2. Ágh Erika (bősi). Csapatverseny: 1. Magyarország 109, 2. Bős 66, 3. Dorog 37.

 

27. 23. Országos szkanderbajnokság, Oroszvár – balkéz, férfiak, 85 kg: 1. Hervay Péter; 95 kg: 2. Hervay László (mindketten AWK Senec). Jobbkéz, 95 kg: 2. Hervay László.

 

27. Erősemberek kupasorozata, 2. állomás, Felbár (8 induló): 2. Haver Imre (dunaszerdahelyi), 3. Berecz Frigyes (padányi).

 

27–28. juniorok országos atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – fiúk, távolugrás: 2. Tóth Attila (Slávia ŠG Trenčín) 662 cm; hármasugrás: 3. Tóth Attila 13,58 m. Lányok, 3000 m akadályfutás: 2. Bakó Barbara (ŠK ŠOG Nitra) 12:47,87; 4x100 m váltó: 3. ŠK ŠOG Nitra B (benne: Bakó Barbara) 50,61. 

 

27–28. Kajak-kenu vb-válogató, Pozsony (Zemník) – 1000 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 3:36,704, 3. Jakubík Gábor (ŠKP) 3:41,764; K2: 1. Vlček Erik, Tarr György 3:18,716, 2. Krajčovič, Jakubík Gábor 3:20,298, 3. Denis Myšák, Linka Tibor (mind ŠKP) 3:22,376; K4: 1. Denis Myšák, Vlček Erik, Tarr György, Linka Tibor 2:55,402, 2. Krajčovič, Michálek, Jakubík Gábor, Demin Viktor (mind ŠKP) 2:56,382; C1: 2. Farkas Vince 4:01,450; C2: 2. Gavenda, Fekete Roland (mindhárom Dukla Trenčín) 3:55,157. 500 m, K1: 1. Linka Tibor (ŠKP) 1:44,331, 2. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 1:45,471; K2: 1. Vlček Erik, Tarr György 1:31,409, 2. Krajčovič, Jakubík Gábor (mind ŠKP) 1:32,549, 3. Horváth Pál, Sprušanský (Šamorín, Karlova Ves) 1:40,509; C1: 3. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 1:59,738. 200 m, K1: 3. Linka Tibor (ŠKP) 37,202; K2: 2. Denis Myšák, Linka Tibor (ŠKP) 34,817, 3. Szokol Dániel, Rebro (Komárno, Piešťany) 35,317; C1: 2. Grassl Antal (Komárno) 43,156.

 

28. Junior birkózó Európa-bajnokság, Isztambul – kötöttfogás, 74 kg: 5. a somorjai Horváth Denis (szlovákiai).

 

 

2015-06-17T08:21:11+00:00 2015.06.17.|Categories: Krónika, 2015|