2015 július

3. Junior uszonyosúszó-Eb, Belgrád, fiúk, 400 m felszíni úszás (19 induló): 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 3:05,56.

 

4. Veteránok országos atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – férfiak, 1500 m: 3. Petőcz Károly (Veterán Bratislava M74).

 

4. Benchrest sportlövőverseny, Zselíz – kisöbű sportpuska (2x25 lövés, 27 induló), férfiak (22–45 évesek): 2. Molnár Krisztián 471; szeniorok A (46–59 évesek): 2. Dobó László (Zselíz) 461, 3. Bugyi István 453; szeniorok B (60 év fölött): 1. Csala Ferenc (mindketten Ipolyság) 479, 3. Molnár László 442.

 

4. Junior uszonyosúszó-Eb, Belgrád, fiúk, 1500 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 12:35,91 – új szlovák felnőttcsúcs, Ádám 22. rekordja.

 

4. 0. Ipolyság Cup – kispályás focitorna (8 csapat): 1. Team, 2. Prví (Elsők), 3. Galácticos (mind ipolysági). Díjazottak – legjobb támadó: Kapa Sándor, legjobb mezőnyjátékos: Gajdács Marek. Röplabdatorna: (8 csapat): 1. Komárom (amatőrök), 2. 2+1 (ipolyságiak), 3. Zselíz. Tenisztorna (10 induló): 1. Patai Vivien, 2. Jakab Napsugár.

 

4–5. 43. Ötszázas kajak-kenuverseny, Nováky – 500 m, férfiak, K1: 1. Linka Tibor 1:36,875; K2: 2. Linka Tibor, Denis Myšák (mindketten ŠKP Bratislava) 1:29,828. 200 m, férfiak, K1: 3. Linka Tibor 37,954; K2: 2. Linka Tibor, Denis Myšák 34,672.

 

5. 3. hegyi futás, Kolonici (7 km, 25 résztvevő): 9. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

 

5. 9. tizenöt kilométeres futás, Prešov (62 résztvevő); 27. (D kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

 

6. Junior uszonyosúszó-Eb, Belgrád, fiúk, 800 m felszíni úszás (17 induló): 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 6:30,08.

 

6. 28. Nyári Universiade, sportlövészet, férfitrap, egyéni: 11. Vass Gyula (szlovákiai) 114, csapat: 3. Szlovákia (benne: Vass Gyula) 344. 

 

7. Junior uszonyosúszó-Eb, Belgrád, fiúk, 6 km nyílt vízi felszíni úszás: 9. Bukor Ádám (szlovákiai) – az idő ismeretlen.

 

8. Szlovák Atlétikai Liga, 4. forduló, Nagyszombat, női 3000 m akadályfutás: 2. Bakó Barbara (ŠK ŠG Nitra) 13:43,47; férfi 400 m: 1. Timoranský Tamás (Slávia UK Bratislava) 48,42.

 

11. Amatőr autósok szlalomversenye, Diósförgapatony (Slovakia Ring) – SSS speciál 1400 köbcentiig: 1. Lovász Krisztián, 2. Lovász Zoltán (érsekújváriak, mindketten Peugeot 106).

 

11. Westernlovagló Vándorkupa, Palárikovo – pole bending junior: 3. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). Barrel race junior: 3. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). Pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 2. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň), 3. Uzsák Miki (Chicco, Uzsák). Barrel race open: 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady). Pole bending profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 2. Egri Árpád (Becky Smart Girl, West-Team Vydrany). Barrel race profi open: 1. Egri Árpád (Becky Smart Girl, West-Team Vydrany), 2. Fehér István (Hercegnó, Ródeo Ranč Ekecs).

 

11. V. falunapi sakkverseny, Diósförgepatony (20 induló): 1. Darázs Zoltán (Patonyi Bástya SE) 9,5, 2. Merva Ferenc (Dunaszerdahely) 9,5.

 

11–12. 21. Samaria-kupa és 12. Vladimír Gális Emlékverseny kajak-kenuviadal, Somorja (Csölösztő) – 2 km, K1, fiúk, 9 évesek: 2. Ikréni Márk 12:14,26; 13 évesek: 3. Meszlényi Márk (mindketten Komárno) 9:18,01; 14 évesek: 1. Libai Zsolt 8:07,68, 3. Matus Bence (mindketten Šamorín) 8:23,59; lányok, 10 évesek: 2. Kmotrik Krisztína (Šamorín) 11:45,81; 11 évesek: 2. Bugár Réka (Komárno) 10:49,53; 12 évesek: 2. Koczkás Eszter (Komárno) 10:30,10; 13 évesek: 1. Horváth Emma 9:19,19, 3. Ravasz Viktória (mindketten Šamorín) 9:25,49. C1, fiúk, 11 évesek: 1. Lérant Lucas 12:13,07; 13 évesek: 1. Lérant Christopher Péter 10:24,54, 2. Gallo Dávid 10:46,70; lányok, 13 évesek: 1. Ikréni Viktória (mind Komárno) 13:31,53. 200, K1, fiúk, 9 évesek (első döntő): 1. Ikréni Márk (Komárno) 1:07,13, (második döntő): 2. Fazekas Adrián (Šamorín) 1:09,12; 10 évesek (második döntő): 1. Czucz Aleš (Šamorín) 1:04,28, (harmadik döntő): 2. Tóth Lajos (Komárno) 1:04,45, (negyedik döntő): 2. Móricz Egon (Šamorín) 1:09,26, 3. Kajtár Viktor 1:11,92; 13 évesek: 2. Meszlényi Márk (mind Komárno) 44,33; 14 évesek: 2. Libai Zsolt 39,58, 3. Matus Bence 39,76; kadettok: 2. Libai Denis 38,94, 3. Horváth Balázs 39,74; juniorok: 3. Kiss Zsolt (mind Šamorín) 37,15; férfiak: 2. Szokol Dániel (Komárno) 34.90; lányok, 9 évesek (első döntő): 3. Tóth Tamara (Komárno) 1:05,86, (második döntő): 2. Libai Laura 1:09,80; 10 évesek (első döntő): 2. Kmotrik Krisztína (mindketten Šamorín) 1:02,93; 11 évesek: 1. Bugár Réka (Komárno) 55,89, 3. Sidó Bianka (Šamorín) 58,45; 12 évesek: 2. Koczkás Eszter (Komárno) 50,68; 13 évesek: 3. Horváth Emma 47,78; veterán nők: 3. Kárász Edit (44, mindketten Šamorín) 57,15. K2, fiúk, 13+14 évesek: 1. Libai Zsolt, Matus Bence 37,39; kadettok: 1. Horváth Balázs, Libai Denis 31,56, 3. Husvéth Tamás, Plutzer Zoltán 33,84; juniorok: 2. Kiss Zsolt, Sármány Áron (mind Šamorín) 35,53; férfiak: 1. Szokol Dániel, Martin Jankovec (Komárno, Dukla Trenčín) 31,46, 3. Horváth Pál, Tóth Zoltán 34,20; lányok, 13+14 évesek: 1. Horváth Emma, Ravasz Viktória (mind Šamorín) 42,53, 2. Romana Jakubisová, Sándor Tünde (Nováky, Šamorín) 42,67. C1, fiúk, 11 évesek: 1. Lérant Lucas 55,86; 13 évesek: 1. Lérant Christopher Péter 52,38, 2. Gallo Dávid 54,54; kadettok: 1. Koczkás Dávid 42,00, 3. Zilizi Richárd (mind Komárno) 44,42; juniorok: 1. Virágh Krisztián 42,23, 3. Sidó Zoltán (mindketten Šamorín) 44,47; férfiak: 3. Fekete Roland (Dukla Trenčín) 42,28; lányok, 13 évesek: 1. Ikréni Viktória (Komárno) 1:07,86. C2, fiúk, 13+14 évesek: 1. Gallo Dávid, Lérant Christopher Péter (Komárno) 49,20; kadettok: 2. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd 40,64, 3. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István (mind Komárno) 41,40; juniorok: 1. Virágh Krisztián, Erik Žúbor (Šamorín, ŠGT) 41,07, 2. Sidó Zoltán, Kara Mátyás (Šamorín, Komárno) 48,93.

 

13. 3. tíz kilométeres futás, Varannó, 92 résztvevő; 20. (D kategória 1.) Vargaestók Géza (nagykaposi).

 

17. Férfitenisz Davis-kupa, euro-afrikai zóna, első csoport, 2. forduló, Konstanca: Románia–Szlovákia (az első nap után) 1:1 (Szlovákia: Marius Copil–Gombos Norbert 7:6, 6:7, 6:4, 7:6).

 

17. Sakktorna Lelkes Bélának, a patonyi Bástya Egyesület alapító elnökének 60. születésnapja alkalmából, Diósförgepatony (20 induló): 1. Takács László (2175) 9, 3. Lelkes Béla (1680) 6,5.

 

17. Westernlovagló Vándorkupa, 8. forduló: Vágtornóc – Pole bending junior: 2. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.), 3. Mucska Gergő (Coco, Mucska western ranč Tomášikovo). Pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 2. Takács Tamás (Romeo, Takács Western Ranč Dlhá n/V.), 3. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň). Pole bending profi open: 1. Majer Sándor (Amália Jay Bonanza, DD Ranč Nitra), 2. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 3. Mucska Gergő (Coco, Mucska western ranč Tomášikovo). Barrel race junior: 2. Somogyi Niki (Angel, Mezei farm Tešedíkovo), 3. Mucska Viktor (Coco, Mucska western ranč Tomášikovo). Barrel race open: 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 3. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň). Barrel race profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 2. Mucska Gergő (Coco, Mucska western ranč Tomášikovo). Vágtornóci vágta junior: 2. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). Vágtornći vágta open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady).

 

18. Uszonyos úszó világbajnokság, Jantaj – férfi 1500 m felszíni úszás (21 induló): 4. Bukor Ádám (szlovákiai) 12:37,94.

 

18. Labdarúgó Fortuna Liga, 1. forduló: Zlaté Moravce–Slovan Bratislava 1:2 (Slovan: Saláta Kornél + 1 gól, Priskin Tamás – a 69. percig + 1 gól), DAC–Senica 2:0 (DAC: Straka Gábor, Szarka Ákos – a 90. percig + 1 gól; Senica– Kontár Zoltán).

 

18. Labdarúgó OTP Bank Liga, 1. forduló: Újpest–Paks 0:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), DVTK–Vasas 2:1 (DVTK: Boros Gábor – a 46. perctől).

 

18. Teremkerékpár Kelet-Európai Verseny Visegrádi Kupája, Gúta – junior lányok, négyes: 1. Glofák-Molnár-Domin-Mészáros, 2. Mihalics-Kulich-Žibrita-Rákócza. Női négyes: 1. Vincze-Glofák-Szabó-Molnár. Junior lányok, páros: 2. Glofák-Molnár (mind gútai).

 

18. Westernlovagló Vándorkupa, 7. állomás, Naszvad – Pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 2. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň), 3. Takács Tamás (Romeo, Takács Western Ranč Dlhá n/V.). Pole bending profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 2. Hodosy Tamás (Orfeus, Mácsik Farm Hurbanovo-Bohatá). Barrel race open: 1. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň), 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady). Barrel race profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 2. Hodosy Tamás (Orfeus, Mácsik Farm Hurbanovo-Bohatá). Naszvadi Vágta (junior): 2. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). Naszvadi Vágta (open): 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady).

 

18. IV. ógyallai triatlonverseny, Bagota (311 induló, 203 férfi, 108 nő) – férfiak (55–59, 700 m–18 km–4,5 km): 1. Bernáth Ferenc (TK TRIATLON Dvory nad Žitavou) 1:08:57,5.

 

19. Uszonyos úszó világbajnokság, Jantaj – férfi 800 m felszíni úszás (27 induló): 5. Bukor Ádám (szlovákiai) 6:28,42.

 

19. Férfitenisz Davis-kupa, euro-afrikai zóna, első csoport, 2. forduló, Konstanca: Románia–Szlovákia 2:3 (Szlovákia: Adrian Ungur–Gombos Norbert 6:4, 6:4 – a harmadik versenynapon).

 

24. Labdarúgó Fortuna Liga, 2. forduló: Senica–Ružomberok 1:1 (Senica– Kontár Zoltán).

 

24–26. junior és U23-as kajak-kenu-világbajnokság, Montemor – juniorok, 1000 m, fiúk, K2: 5. Martin Nemček, Zalka Csaba 3:24,228, K4: 8. Szlovákia (benne: Zalka Csaba) 3:09,768. U23, 1000 m, fiúk, K1: 9. Demin Viktor 3:48,428, C1: 13. Farkas Vince (mind szlovákiai) 4:04,140, K4: 8. Szlovákia (benne: Demin Viktor) 3:09,796.

 

25. Labdarúgó OTP Bank Liga, 2. forduló: Paks–Békéscsaba 4:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

25. Labdarúgó Fortuna Liga, 2. forduló: DAC–Trnava 2:1 (DAC: Straka Gábor, Szarka Ákos), Slovan–Myjava 0:1 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly, Priskin Tamás – a 61. percig), Žilina–Zlaté Moravce 5:1 (Žilina: Bénes László – a 46. percig).

 

25. Osztrák fociliga, 1. forduló: Rapid Wien–Ried 3:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

26. XXII. Tőkési Kupa nemzetközi díjugratóverseny, Dunatőkés – Abanderáda Díja (ZL, 110 cm, 33): 1. Juhos Fülöp (Starlet) – Czajlik-rancs 54,18 (0 hibapont).

 

26. 10. Tízkilométeres Futás, Strážske (Nagymihályi járás, 115 résztvevő): 36. (D kategória 1.) Ficzere Bertalan (Abaújszina).

 

29. Sportlövő Európa-bajnokság, Maribor, férfitrap, csapat: 1. Szlovákia (benne: Varga Erik) 358. 

 

 

 

 

 

2015-07-13T06:31:13+00:00 2015.07.13.|Categories: Krónika, 2015|