2015 február

1. Női röplabda Szlovák Kupa, Igló, döntő: Spišská Nová Ves–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 11).

1. Férfiröplabda Szlovák Kupa, Igló, döntő: Prešov–Spartak VKP Komárno 2:3 (Slávia EU: Németh Zsolt 0).

1. Nyugat-szlovákiai kerületi karatebajnokság. Naszvad – kumite: 2. Kurucz Réka és Lakatos Erika, 3. Kurucz Marci, Horváth Chrisztopher és Horváth Zoltán (mind gútai Corvin Harcművészek Egyesület).

1. Férfi-tekeextraliga, 14. forduló: Sučany A–Galanta 7:1 (3459:3348, Galanta, benne: Madarász Zoltán 582 fa.

2. Eurovia SBL (férfi-kosárlabdaextraliga), 31. forduló, pótolt mérkőzés: Komárno–Svit 108:71 (Komárno: Slezák Levente 0).

5. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 2. forduló, előrejátszott mérkőzés: UKF Nitra–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 7).

6. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 1. forduló: Topoľčany–Slovan Duslo Šaľa 25:22 (Duslo: Szapu Viktor 1, Szűcs Tamás 0, Pogány Dávid 1).

6–8. Téli teniszcsapat Európa-bajnoki selejtező, 14 éves fiúk, A csoport, Minszk – negyeddöntő: Szlovákia–Fehéroroszország 1:2 (Fekete János–Alekszander Zgirovszkij 2:6, 1:6; Fekete János, Krištof Minárik–Kirill Jarmosuk, Alekszander Zgirovszkij 6:7, 6:3, 10:6). Az 5–8. helyért: Szlovákia–Norvégia 3:0 (Fekete János–Felix Nordby 6:3, 3:6, 6:1). Az 5. helyért: Szlovákia–Dánia 2:1 (Fekete János–Sebastian Grundtvig 7:5, 6:7, 6:4, Fekete János, Krištof Minárik–Niels Heise Korsgaard, Emil Okkels Jensen 6:2 – feladta az ellenfél). Szlovákia nem jutott ki az olaszországi döntő tornára.

7. Férfi-röplabdaextraliga, az 1–6. helyért, 6. forduló: Spartak VKP Komárno–Spišská Nová Ves 3:0 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 1, Németh Zsolt 0).

7. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 1. forduló: Sporta Hlohovec–Považská Bystrica 32:24 (Sporta: Ivanov Sándor 0), Prešov–Štart Nové Zámky 53:19 (Štart: Gyurics Béla 1, Veréb Iván 2, Lukács Viktor 1).

7. Női kézilabda WHIL, 14. forduló: Slavia Praha–Šaľa 33:20 (Šaľa: Bízik Boglárka 0, Bízik Réka 2), Most–Zlín 34:17 (Zlín: Tóth Erzsébet 0), Olomouc–Písek 29:23 (Olomouc: Derzsi Eleonóra – a kapuban).

7. Női kosárlabda extraliga, 18. forduló, az 1–4. helyért: Spišská Nová Ves–Good Angels Košice 42:86 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 2); az 5–8. helyért: Cassovia Košice–ŠBK Šamorín 81:65 (Cassovia: Kovács Noémi 13; ŠBK: Slama Angelika 20, Csóka Kinga 0, Lelkes Krisztina 5), Banská Bystrica–Slovan Bratislava 60:63 (Slovan: Horony Márta 2).

7. III. Global Grappling jiu-jitsu-viadal, budapesti forduló – gi: 1. (súlycsoportjában) Misičák Zoltán (Bősi Kempo MMA Klub).

8. Női teke extraliga, 9. forduló: Trenčín–Zlaté Klasy 4:2 (2030:2009), Zlaté Klasy, benne: Grello Erika/Vlahy Éva 486, Csicsay Mária 505, Varga Éva 534).

8. Nyugat-szlovákiai fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – nők, 1500 m: 2. Bakó Barbara (ŠK ŠOG Nitra) 5:17,45; 60 m: 3. Farkas Marianna 8,49. Fiatalabb diáklányok, 60 m: 3. Farkas Lea 8,71; 150 m: 3. Farkas Lea 21,62; távolugrás: 2. Farkas Lea 399. Idősebb diákok, fiúk, 800 m: 1. Dráfi Károly 2:24,44. Ifik, fiúk, magasugrás: 1. Buda Ferenc (mind AC Nové Zámky) 175 cm. 

8. Nemzetközi atlétiikai viadal, Budapest – női távolugrás: 2. Medgyes Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 608 cm.

8. Férfikosárlabda Szlovák Kupa, döntő, Komárom: Inter Bratislava–MBK Rieker Com-Therm Komárno 87:80 (Komárno: Slezák Levente 0).

8. III. Répcelak Kupa nemzetközi kyokushin karateverseny (2 ország, 170 nevezés) – a Seishin Karate Klub dobogósai, formagyakorlat, 1. helyezettek: Bakos Orsolya Virág, Trenčík Erik (Keszegfalva), 2. helyezettek: Nagy Róbert (Ekecs), 3. helyezettek: Bakos Tamás Máté (Keszegfalva), Kósa Tamás (Dunaszerdahely). Küzdelem, 1. helyezettek: Bakos Orsolya Vírág, Bakos Tamás Máté, Trenčík Erik (Keszegfalva) Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Kovács Kata Zsófia (Ekecs), Szabó Bálint (Ekel), 2. helyezettek: Trenčík Nikolas (Keszegfalva), Fodor Fanny, Menző Márk, Kovács Sándor, Nagy Róbert (Ekecs), 3. helyezett: Karika Rebeka (Dunaszerdahely).

12. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 2. forduló (előrehozott mérkőzés): Štart Nové Zámky–Považská Bystrica 26:35 (Štart: Gyurics Béla 4, Lukács Viktor 0).

14. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 2. forduló: Šaľa–Sporta Hlohovec 20:23 (Šaľa: Szapu Viktor 1, Szűcs Tamás 2; Sporta: Ivanov Sándor 1).

14. Női kosárlabda extraliga, 19. forduló, az 1–4. helyért: Ružomberok–Spišská Nová Ves 83:59 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 4); az 5–8. helyért: Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 58:54 (Slovan: Horony Márta 0; ŠBK: Slama Angelika 8, Lelkes Júlia 0, Csóka Kinga 0, Lelkes Krisztina 0), Banská Bystrica–Cassovia Košice 56:52 (Cassovia: Kovács Noémi 2).

14. Női kézilabda WHIL, 15. forduló: Šaľa–Prešov 35:20 (Šaľa: Bízik Boglárka 2, Bízik Réka 2).

14. Férfi-röplabdaextraliga, az 1–6. helyért, 7. forduló: Trenčín–Spartak VKP Komárno 1:3 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 0, Németh Zsolt 1).

14. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 3. forduló: Slávia EU Bratislava–Spišská Nová Ves 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 10).

14. Nemzetközi atlétikai viadal, Spala – női távolugrás: 1. Medgyes Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 621 cm.

14. Női teke extraliga, 10. forduló: Zlaté Klasy–Trstená 4:2 (2118:2085), Zlaté Klasy, benne: Vlahy Éva 529, Grello Erika 520, Varga Éva 571.

14. Fedeles díjugratóverseny, Dunatőkés – hibaidős (110 cm, 20 induló): 2. a nádszegi Juhos Fülöp (Starlet) – Czajlik-rancs Dunajský Klátov 57,5/0.

14. Juniorok országos szabadfogású birkózóbajnoksága (16 klub, 54 versenyző), Kassa-- 50 kg: 1. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi), 2. Megály Arnold (marcelházai), 3. Csicsó Nikolas (madari); 66 kg: 2. ifj. Gaál Attila (dunaszerdahelyi); 74 kg: 2. Marczinkó Dávid (madari), 3. Rohály József (bősi); 84 kg: 2. Bári Patrik (komáromi Spartacus); 120 kg: 1. Čech Dávid (somorjai), 2. Csibri János (bősi), 3. ifj. Szeiler Zoltán (somorjai).

14. Juniorok országos fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony – lányok, 1500 m: 2. Bakó Barbara (ŠK ŠOG Nitra) 5:19,51.

14. VII. Szabó József Emlékverseny sakktorna, Garamszentgyörgy (19 induló): 1. Imre Tamás (Ipolyság, 1809 Élő-pontos versenyző) 6,5, 2. Kakačka József (Zselíz, 1720) 5,5, 3. Farkas István (Zselíz, 1390) 5 pont.

14. Easteuropen Championship jiu-jitsu-gála, Zágráb: 3. (súlycsoportjában és open): Misičák Zoltán ( Bősi Kempo MMA Klub).

14. Szigethalmi Utánpótlás Kupa (20 klub, 150 harcos), Dunavarsány – 1. Károlyi Kende István (full-contact; submission), Horváth Andor (full-contact, submission), Hegedűs Bence (submission), Horváth József (full-contact), Vaculka Dávid (full-contact). 2. Soós Attila (submission). 3. Kopács Adrián (full-contact), Borbély Benjamin (full-contact), Takács Kevin (submission) – mind a Bősi Kempo MMA Klub.

14. Iuventa Kupa uszonyos úszóverseny, Pozsony, B kategória, fiúk: 1. Bukor Ádám (két számban győzött) 100 pont; D kategória, lányok: 1. Bertók Anikó (kétszer második, egyszer harmadik) 134, fiúk: 3. Szarka Gergely (mindhárman KVŠ Baracuda Šaľa) 125.

15. Idősebb diákok országos fedett pályás atlétikai bajnoksága, Pozsony, fiúk, 800 m: 3. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 2:16,22; 1500 m: 3. Órás Dávid 4:50,44; 60 m gát: 3. Dömötör Patrik (mindketten TJ Olympia Galanta) 9,40.

15. Férfi-tekeextraliga, 16. forduló: Veľký Šariš–Slovan Galanta 5:3 (3335:3220, Slovan: Madarász Zoltán 524).

15. Férfi-röplabdaextraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló: Prievidza–Spartak VKP Komárno 2:3 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 0, Németh Zsolt 0).

18. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 3. forduló (előrehozott mérkőzés): Topoľčany–Štart Nové Zámky 46:29 (Štart: Gyurics Béla 2, Veréb Iván 2).

19. Qatar Open 2015 nemzetközi sportlövőverseny, férfitrap: 1. Varga Erik (szlovákiai) 15 (döntő), 14 (elődöntö), 120 (alapszakasz).

19. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 4. forduló, pótolt mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Pezinok 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 4).

20. Férfi-asztaliteniszextraliga, 9. kettős forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–Geológ Rožňava 6:1 (Metalfin: Biró Bálint 1).

21. Férfi-asztaliteniszextraliga, 9. kettős forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–STK Stará Ľubovňa 7:0 (Metalfin: Biró Bálint 2).

21. Női asztaliteniszextraliga, 8. kettős forduló, az 1–6. helyért: Dunajská Streda–Viktória Trnava 6:3 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1).

21. 38. Tizenöt Kilométeres Futás, Suchá nad Parnou, férfiak (15,3 km): 1. Švajda Gábor (Dvory nad Žitavou) 54:59.

21. Férfi-röplabdaextraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló, pótolt mérkőzés: Spartak VKP Komárno–Myjava 3:1 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 0, Németh Zsolt 7).

21. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 5. forduló: Slávia EU Bratislava–UKF Nitra 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 2).

21. Női kézilabda WHIL, 16. forduló: Partizánske–Šaľa 23:23 (Šaľa: Bízik Boglárka 3/1, Bízik Réka 5), Prešov–Zlín 16:27 (Zlín: Tóth Erzsébet 4).

21. Női kosárlabda extraliga, 20. forduló, az 1–4. helyért: Spišská Nová Ves–Piešťany 54:89 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 0); az 5–8. helyért: Cassovia Košice–Slovan Bratislava 73:55 (Cassovia: Kovács Noémi 6), Banská Bystrica–ŠBK Šamorín 43:77 (ŠBK: Slama Angelika 13/3, Lelkes Júlia 0, Csóka Kinga 3, Lelkes Krisztina 2. Lelkes Júlia 2).

21. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 3. forduló: Považská Bystrica–Šaľa 27:22 (Šaľa: Szapu Viktor 1, Szűcs Tamás 1); Prešov–Sporta Hlohovec 32:25 (Sporta: Ivanov Sándor 1).

21. Magyar labdarúgó NB I, 17. forduló, (pótolt mérkőzés): Paks–Nyíregyháza 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

21. Női teke extraliga, 11. forduló: Špišská Nová Ves–Zlaté Klasy 4:2 (2070:2021), Zlaté Klasy, benne: Grello Erika 527, Varga Éva 502, Vlahy Éva 477.

22. Országos fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – női távolugrás: 3. Medgyes Renáta (Megy Sport Dunajská Streda) 633 cm.

25. Női kosárlabda extraliga, playoff, 1. forduló, első mérkőzés: Piešťany–Cassovia Košice 78:35 (Cassovia: Kovács Noémi 2).

25. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 4. forduló, előrehozott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Šaľa 26:32 (Štart: Gyurics Béla 0, Veréb Iván 5/1; Šaľa: Szapu Viktor 7).

26. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 6. forduló, előrehozott mérkőzés: Spišská Nová Ves–Slávia EU Bratislava 3:2 (Slávia EU: Szabó Szandra 9).

27. Labdarúgó Fortuna Liga, 20. forduló, előrehozott mérkőzés: Slovan Bratislava–Žilina 0:2 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – az 59. perctől).

28. Női teke extraliga, 12. forduló: Zlaté Klasy–Podbrezová 1:5 (2135:2180), Zlaté Klasy, benne: Csicsay Mária 549, Grello Erika 518, Varga Éva 556.

28. Kyokushin karate Samobor Cup 2015 (3 ország, 110 versenyző) – a Seishin Karate Klub dobogósai, I. helyezettek: Trenčík Nikolas, Unyatinszki Tímea (Keszegfalva), Cserepes Zoltán (Nemesócsa), Karika Rebeka (Dunaszerdahely). II. helyezettek: Kovács Kata Zsófia, Nagy Róbert (Ekecs), Fodor Kata (Dunaszerdahely), Menző Márk, Fodor Fanny (Vásárút). III. helyezettek: Varga Dóra, Sidó Zoltán, Rózsa Anna (Dunaszerdahely), Markovics Ádám (Keszegfalva), Klemensích Nikolas, Kovács Sándor (Vásárút). A legharcosabb férfi különdíját Cserepes Zoltán (Nemesócsa) kapta, aki példát mutatóan küzdött.

28. 3. Téli Tízkilométeres Futás, Pozsony, félmaraton ((21,1 km), férfiak: 1. Švajda Gábor (BMSC) 1:17:04.

28. Magyar fedeles fogathajtó bajnokság és Csallóköz-kupa, 3. forduló, Dunatőkés – Csallóköz-kupa, ló kettesfogat: 2. az ipolyszakállosi Gasparik András (Czajlik-ranch, Fecske és Furulya húzta a fogatot). Összesített végeredmény – Csallóköz-kupa, ló kettesfogat: 2. Gasparik András (Czajlik-ranch).

28. Plzeň Nagydíja szabadfogású birkózóverseny (3 ország, 200 versenyző), idősebb diákok – 76 kg: 1. Horváth Nikolasz. Juniorok – 50 kg: 1. Lakatos Nikolasz; 60 kg: 3. Hakszer Balázs; 66 kg: 2. Bürsöly Gergely, 3. ifj. Gaál Attila (dunaszerdahelyiek).

28. Junior kötöttfogású birkózók rangsorversenye, Kaposvár (4 ország, 90 versenyző) – 96 kg: 3. Čech Dávid; 120 kg: 3. ifj. Szeiler Zoltán (somorjaiak).

28. Birkózók nemzetközi rangsorversenye, Kecskemét (6 ország, 150 versenyző) – kadett lányok, 58 kg: 3. Ágh Erika (bősi).

28. Zágrábi Nagydíj kötöttfogású birkózóviadal (5 ország, 300 versenyző), idősebb diákok – 59 kg: 3. Holocsi Bence (somorjai).

28. I. Polgármester Kupa asztalitenisz-verseny, Csallóköznádasd (23 induló) – végeredmény: 1. Csicsai Mátyás (Csallóköznádasd), 2. Szántó Attila (Csallóközkürt), 3. Molnár Attila (Nádszeg).

28. Férfi-röplabdaextraliga, az 1–6. helyért, 10. forduló: Prešov–Spartak VKP Komárno 3:1 (VKP Komárno: Németh Zsolt 1).

28. Női kézilabda WHIL, 17. forduló: Šaľa–Veselí 34:27 (Šaľa: Bízik Boglárka 1/1, Bízik Réka 9/2), Zlín–Partizánske 18:19 (Zlín: Tóth Erzsébet 6/1), Olomouc–Slavia Praha 24:33 (Olomouc: Derzsi Elenonóra – a kapuban).

28. Női kosárlabda extraliga, playoff, 1. forduló, első mérkőzések: Ružomberok–Slovan 68:56 (Slovan: Horony Márta 6), Spišská Nová Ves–ŠBK Šamorín 85:76 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 0; ŠBK: Slama Angelika 4, Lelkes Krisztina 3, Csóka Kinga 0); második mérkőzés: Cassovia Košice–Piešťany 44:97 (Cassovia: Kovács Noémi 2) – a párharc végeredménye: 0:2.

28. Labdarúgó NB I, 18. forduló: MTK–Paks 3:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Puskás Akadémia–Debrecen 0:1 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán – a 81. perctől), Újpest–Pécs 0:2 (Újpest: Hudák Dávid – a 46. perctől), Kecskemét–Pápa 3:2 (Pápa: a nagymegyeri Pongrácz Viktor – a 67. percig).

28. Lengyel focibajnokság, 22. forduló: Bydgoszcz–Gliwice 2:2 (Gliwice: Horváth Csaba).

28. Osztrák focibajnokság, 22. forduló: Rapid Wien–Sturm Graz 1:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

28. IV. Jégtörő Mátyás Kupa, nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (7 ország, 27 egyesület, 167 versenyző), kezdők, A kategória – 25 kg: 3. Édes János; 30 kg: 2. Remes Krisztián (madariak, 3. Beck Kristóf (marcelházai); 33 kg: 3. Gyurács Tibor (gútai) és Jelencsics Richárd (naszvadi). Kezdők, B kategória – 18 kg: 1. Pásztó Roland (naszvadi), 2. Vendégh Bence (marcelházai); 20 kg: 2. Balázs Adrián (komáromi Spartacus), 3. Jelencsics György; 33 kg: 3. Bódis Mátyás (naszvadi). Fiatalabb diákok – 40 kg: 1. Mezej József (bősi), 3. Szeiler Mátyás (somorjai); 48 kg: 3. Csörgő Áron (bősi); 52 kg: 3. Hegedűs Viktor (marcelházai); 62 kg: 1. Kovács Nikolasz (madari), 2. Gergő Kristóf, 3. Török Balázs (mind komáromi Spartacus). Idősebb diákok – 42 kg: 1. Kürthy Adrián (gútai), 2. Keszi Bálint (naszvadi), 3. Kürthy Márió (gútai) és Márkus Attila (komáromi Spartacus); 47 kg: 1. Lakatos Luciánó (gútai); 53 kg: 2. Megály Zoltán (marcelházai), 3. Hulman Nikolasz (komáromi Spartacus). Kadettok – 58 kg: 2. Borka Kevin (naszvadi), 3. Csöllei Márton András; 69 kg: 1. Rohály József (bősiek); 85 kg: 1. Marczinkó Nikolas (marcelházai). Juniorok – 74 kg: 2. Csicsó Zoltán (madari). Lányok, diákok – 57 kg: 3. Turančík Anett (naszvadi). Juniorok – 58 kg: 2. Juhász Mária, 3. Méri Erika (dunaszerdahelyiek). Különdíj – legtechnikásabb birkózó: Mezej József (bősi). Csapatverseny: 1. Dorog 112 pont, 2. Naszvad 61, 3. Zágráb 58.

28. Ökölvívó Interliga, 6. forduló: BC Stavbár Nitra–Gorny Slask 16:0 (56 kg: Tankó Vilmos–Rafal Werbicki – az 1. menetben TKO-val győzött Tankó; 64 kg: Osaďan Zsolt–Sebastian Konsek 2:1).

28. Standard táncok országos bajnoksága, Poprád – juniorok: 3. Korpás Gábor, Vanessa Murajdová (TŠK Junilec Levice).

28–március 1. X CMAS uszonyos úszó Világkupa, 2. forduló, Eger – juniorok, 200 m felszíni (29 induló): 1. Bukor Ádán (szlovákiai) – 1:24,40 – új szlovák felnőttcsúcs; 400 m felszíni (22): 1. Bukor Ádám 3:05,60; 800 m felszíni (18): 1. Bukor Ádám 6:32,97.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-02-08T16:04:56+00:00 2015.02.08.|Categories: Krónika, 2015|