2015 augusztus

1. Fa Donovaly Night Run futóverseny, 6,5 km – abszolút sorrend: 2. Švajda Gábor 23:00. 

 

1. Westernlovagló Vándorkupa, 9. állomás, Nyírágó – Pole bending junior: 3. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). Barrel race junior: 2. Szabó Nataly (Šarlota, JK Lángov dvor Trnovec n/V.). Pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 2. Kiss Péter (Faminy Skip Ken, Vrakúň), 3. Takács László (Carlos, Takács Western Ranč Dlhá n/V.). Barrel race open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 2. Takács András (Romeo, Takács Western Ranč Dlhá n/V.). Pole bending profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 2. Majer Sándor (Amália Jay Bonanza, DD Ranč Nitra), 3. Múcska Gergő (Gyno, Múcska Western Team Tomášikovo), …5. Varga Zsolt (Jerikho Double Roppers, Nýrwest Nýrovce). Barrel race profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Ródeo Ranč Ekecs), 2. Majer Sándor (Amália Jay Bonanza, Ranč DD Nitra), 3. Múcska Gergő (Gyno, Múcska Western Team Tomášikovo), …5. Varga Zsolt (Jerikho Double Roppers, Nýrwest Nýrovce).

 

1. 8. Streetball Tournament, Gúta – 33+ (5 csapat): 2. Írd be, amit akartok (Komárom): Jakab Árpád, Nagy Klári, Sukola Attila, 3. 390 (Gúta): Balogh „Szág” Zoltán, Stanislav Rebroš, Tóth Patrik, Fűri Gábor. U18 (6): 1. Farmers (Komárom): Volárik Samuel, Szabados Miroslav, Reken Dominik, 3. BCK Csókolom (Gúta): Molnár Dávid, Molnár Mátyás, Benkó Dániel, Szabó Ádám. 18+ (16.): 2. Mind1 (Komárom): Németh László, Jakab Árpád, Vörös Balázs, Sukola Attila. Ügyességi versenyek – Amö-BALL: Tóth Viktor, 1on1: Balogh Zsolt (mindketten Gúta).

 

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: Senica–Skalica 2:1 (Senica: Kontár Zoltán).

 

1. Labdarúgó OTP Bank Liga, 3. forduló: Puskás Akadémia–Paks 1:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

1. Farönknyomó magyar bajnokság, Siófok: 2. Fehér Mátyás (dunaszerdahelyi Strongman Club) 145 kg.

 

1. Kőgolyóemelő magyar bajnokság, Siófok: 3. Fehér Mátyás (dunaszerdahelyi Strongman Club) 161 kg (5x).

 

1–2. Országos egyéni atlétikai bajnokság, Besztercebánya – férfi 400 m: 3. Timoranský Tamás (BK hraj na tie nohy Bratislava) 48,50; férfi hármasugrás: 2. Tóth Attila (Slávia ŠG Trenčín) 14,11 m; férfi távolugrás: 3. Tóth Attila 638 cm.

 

2. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: DAC–Slovan 1:1 (DAC: Straka Gábor – a 78. percig, Szarka Ákos; Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 65. percig, Priskin Tamás – a 85. percig + 1 gól); Myjava–Žilina 1:4 (Žilina: Bénes László – a 63. perctől).

 

2. Városi strandröplabdatorna, Gúta – végeredmény: 1. RPTP (Veselka Roland, Kozma Patrik, Salai Peter, Tomáš Dojčan), 2. M.M. (Szabó Anita, Pál Anita, Dévai Dénes, Tóth Péter), 3. ERCSUCSIDIKA (Mihalics Attila, Gőgh Tibor, Szépe Károly, Žibrita Tibor, Langer Erik). Díjazottak – legjobb női játékos: Szabó Anita, legjobb férfi játékos: Kozma Patrik.

 

2. Osztrák fociliga, 2. forduló: Salzburg–Rapid Wien 1:2 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

7. Kadett birkózók Európa-bajnoksága, Szabadka, lányok, 43 kg: 12. Kurcz Anna (szlovákiai, marcelházai).

 

7–10. országos kajak-kenubajnokság, Pöstyén – 200 m, K1, férfiak: 2. Gelle Péter (Dukla) 35,188, kadettok: 1. Zalka Csaba (Šamorín) 36,338, 3. Obert Ákos (Komárno) 37,678, 14 évesek: 1. Libai Zsolt (Šamorín) 40,268; lányok, 13 évesek: 2. Horváth Emma (Šamorín) 47,964, 14 évesek: 1. Seregi Karolina (Šamorín) 45,251, juniorok: 2. Mészáros Rozália (Nána) 49,003. K2, férfiak: 2. Gelle Péter, Martin Jankovec (Dukla) 30,358, juniorok: 3. Kiss Zsolt, Martin Nemček (Šamorín, Nováky) 35,047, kadettok: 1. Libai Denis, Obert Ákos (Šamorín, Komárno) 34,939, 2. Horváth Balázs, Zalka Csaba (Šamorín) 35,079. K4, férfiak: 1. Dukla (Ľubomír Beňo, Martin Jankovec, Gelle Péter, Miroslav Zaťko) 30,142, 2. UK Bratislava, Komárno, Dukla (Martin Blažek, Szokol Dániel, Gabriel Zirkelbach, Martin Vajda) 31,262, juniorok: 3. Šamorín, Tatran (Adamcsek Péter, Kiss Zsolt, Andrej Antal, Móricz Ádám) 35,085, kadettok: 1. Šamorín, Komárno (Horváth Balázs, Libai Denis, Zalka Csaba, Obert Ákos) 33,599, 3. Šamorín, UK Bratislava (Horváth Péter, Husvéth Tamás, Plutzer Zoltán, Kristián Pecsuk) 35,639. C1, fiúk, juniorok: 3. Virágh Krisztián (Šamorín) 45,186, kadettok: 1. Koczkás Dávid (Komárno) 43,657, 13 évesek: 1. Lérant Christopher Péter 52,572, 2. Gallo Dávid (mindketten Komárno) 56,892; lányok, 13 évesek: 1. Ikréni Viktória (Komárno) 1:07,350. C2, férfiak: 2. Fekete Roland, Adam Gavenda (Dukla) 39,825, juniorok: 1. Virágh Krisztián, Erik Žubor (Šamorín, ŠGT) 42,233, 2. Kara Mátyás, Sidó Zoltán (Komárno, Šamorín) 48,833, 3. Keresztes Róbert, Michal Lenický (Šamorín, Piešťany) 50,793, kadettok: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd 42,921, 2. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István (mind Komárno) 43,601. C4, fiúk, kadettok: 1. Komárno (Koczkás Dávid, Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István, Zlilizi Richárd) 40,563, 3. Komárno, UK Bratislava, Šamorín (Csontos István, Jakub Šuplata, Méhes Zoltán, Ondrej Pajger) 1:00,623. 2000 m, K1, lányok, 12 évesek: 2. Koczkás Eszter (Komárno) 10:26,640, 11 évesek: 3. Bugár Réka (Komárno) 11:28,617. K2, lányok, 11+12 évesek: 2. Diana Hübschová, Koczkás Eszter (Komárno) 9:38,692, 3. Bugár Réka, Chiara Gatialová (Komárno, Nováky) 10:28,407. 1000 m, K1, férfiak: 1. Gelle Péter (Dukla) 3:43,352, 2. Jakubík Gábor 3:45,492, kadettok: 1. Zalka Csaba (Šamorín) 3:54,542, 2. Obert Ákos (Komárno) 3:59,182, 14 évesek: 1. Libai Zsolt 4:19,038, 2. Matus Bence (mindketten Šamorín) 4:21,138; lányok, juniorok: 2. Mészáros Rozália (Nána) 5:04,214, 14 évesek: 1. Seregi Karolina (Šamorín) 4:41,129, 13 évesek: 2. Horváth Emma (Šamorín) 4:49,241. K2, férfiak: 1. Gelle Péter, Jakubík Gábor (Dukla, ŠKP Bratislava) 3:17,727, 3. Horváth Pál, Filip Sprušanský (KCK Šamorín, VK Tatran Karlova Ves) 3:40,527, juniorok: 2. Kiss Zsolt, Martin Nemček (Šamorín, Nováky) 3:41,889, kadettok: 1. Horváth Balázs, Zalka Csaba (Šamorín) 3:44,401, 2. Libai Denis, Obert Ákos (Šamorín, Komárno) 3:47,841. K4, férfiak: 1. ŠKP, Tatran (Demin Viktor, Matej Michálek, Marek Krajčovič, Filip Sprušanský) 3:10,076, juniorok: 2. Šamorín, Tatran (Adamcsek Péter, Kiss Zsolt, Sármány Áron, Andrej Antal) 3:24,022, kadettok: 1. Šamorín, Komárno (Horváth Balázs, Libai Denis, Zalka Csaba, Obert Ákos) 3:36,695, 3. Šamorín, UK Bratislava (Horváth Péter, Husváth Tamás, Plutzer Zoltán, Kristián Pecsuk) 3:44,625, 13+14 évesek: 2. Šamorín, Nováky (Libai Zsolt, Matus Bence, Tóth Alex, Martin Hvojník) 3:36,542. C1, férfiak: 2. Farkas Vince (Dukla) 4:20,417, juniorok: 3. Sidó Zoltán (Šamorín) 4:42,483, kadettok: 1. Koczkás Dávid (Komárno) 4:40,606, 13 évesek: 1. Lérant Christopher Péter 5:29,565, 2. Gallo Dávid (mindketten Komárno) 5:44,869; lányok, 13 évesek: 1. Ikréni Viktória (Komárno) 7:02,221. C2, férfiak: 3. Fekete Roland, Jakub Ďuriš (Dukla) 4:29,653, juniorok: 1. Virágh Krisztián, Erik Žubor (Šamorín, ŠGT) 4:14,198, 2. Kara Mátyás, Sidó Zoltán (Komárno, Šamorín) 4:44,358, kadettok: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd 4:24,935, 3. Csontos István, Tóth Bánai István (mind Komárno) 4:28,775. C4, kadettok: 1. Komárno (Koczkás Dávid, Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István, Zilizi Richárd) 4:15,789, 3. UK Bratislava, Komárno, Šamorín, ŠGT (Jakub Šuplata, Méhes Zoltán, Ondrej Pajger, Martin Tokár) 5:14,529, 13+14 évesek. 1. Komárno, TTS (Gallo Dávid, Lukáš Valo, Lérant Christopher Péter, Dominik Olexík) 4:41,581. 500 m, K1, férfiak: 1. Gelle Péter (Dukla) 1:41,887, 2. Demin Viktor 1:43,427, 3. Jakubík Gábor (mindketten ŠKP Bratislava) 1:44,547, kadettok: 1. Zalka Csaba (Šamorín) 1:48,910, 2. Obert Ákos (Komárno) 1:52,170, 14 évesek: 1. Matus Bence 1:54,412, 2. Libai Zsolt (mindketten Šamorín) 1:54,692; lányok, 13 évesek: 1. Horváth Emma (Šamorín) 2:20,268, 14 évesek: 1. Seregi Karolína (Šamorín) 2:09,790. K2, férfiak: 1. Jakubík Gábor, Marek Krajčovič (ŠKP Bratislava) 1:33,403, 3. Demin Viktor, Gelle Péter (ŠKP Bratislava, Dukla) 1:36,223, juniorok: 3. Kiss Zsolt, Martin Nemček (Šamorín, Nováky) 1:40,174, kadettok: 1. Horváth Balázs, Zalka Csaba (Šamorín) 1:40,298, 3. Libai Denis, Obert Ákos (Šamorín, Komárno) 1:44,098, 13+14 évesek: 1. Libai Zsolt, Matus Bence (Šamorín) 1:47,183, 3. Martin Hvojník, Tóth Alex (Nováky, Šamorín) 1:50,803; nők, veteránok: 2. Kárász Edit, Janka Zatlkajová (Šamorín, Nováky) 2:40,873, 13+14 évesek: 1. Romana Jakubisová, Seregi Karolína (Nováky, Šamorín) 2:00,940, 3. Horváth Emma, Ravasz Viktória (Šamorín) 2.03,340. K4. lányok, kadettok: 13+14 évesek: 2. UK Bratislava, Šamorín (Romana Prokešová, Horváth Emma, Sándor Tünde, Ravasz Viktória) 1:56,295, 3. MOR, Nováky, Šamorín (Lucia Valová, Marcela Ďurišová, Romana Jakubisová, Seregi Karolina) 1:59,155. C1, fiúk, juniorok: 2. Virágh Krisztián (Šamorín) 2:05,803, kadettok: 1. Zilizi Richárd 2:11,120, 13 évesek: 1. Lérant Christopher Péter 2:31,445, 2. Gallo Dávid (mindketten Komárno) 2:42,606; lányok, 13 évesek: 1. Ikréni Viktória (Komárno) 3:14,752. C2, férfiak: 2. Fekete Roland, Adam Gavenda (Dukla) 1:52,676, juniorok. 1. Virágh Krisztián, Erik Žubor (Komárno, ŠGT) 2:05,055, 3. Kara Mátyás, Sidó Zoltán (Komárno, Šamorín) 2:14,175, kadettok: 1. Samuel, Daniel Sýkora, Tóth Bánai István (Komárno) 1:58,584, 2. Csontos István, Michal Polakovič (Komárno, Piešťany) 2:02,304, 13+14 évesek: 3. Galo Dávid, Lérant Christopher Péter (Komárno) 2:24,271. 

 

8. Nemeshodosi lakoma I. Futás (74 induló), 200 m (17): sorrend nélkül; 5 km (57 induló), nők: 1. Razgyörgy Anikó (Nyárasd) 20:26,64, 2. Fucsek Erika (Hegyéte) 25:14,68, 3. Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 25:25,00; férfiak: 1. Kiss László (Illésháza) 18:17,79, 2. Hodossy Péter (Csallóközkürt) 18:41,44, 3. Király Mátyás (Bős) 20:47,19.

 

8. Labdarúgó Fortuna Liga, 4. forduló: Senica–Trnava 0:0 (Senica: Kontár Zoltán), Slovan–Ružomberok 2:1 (Slovan: Hudák Dávid + 1 gól, Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 86. percig, Priskin Tamás + 1 gól), Žilina–DAC 1:1 (Žilina: Bénes László – a 65. perctől; DAC: Straka Gábor, Horváth Béla – a 90. perctől, Szarka Ákos – a 75. percig).

 

8. Labdarúgó OTP Bank Liga, 4. forduló: Paks–Honvéd 3:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

8. Ifjúsági súlyemelő Európa-bajnokság, Landskrona, 17 éves fiúk, 94 kg: 6. a 16 éves balonyi Holocsi Krisztián (szlovákiai) 292 kg (szakítás: 132 kg, lökés: 160 kg). Mindkét fogásnemben is hatodik lett.

 

9. Kadett birkózók Európa-bajnoksága, Szabadka, kötöttfogás, 76 kg: 8. Rohály József (szlovákiai, bősi); 100 kg: 3. Érsek Róbert (magyar színekben, naszvadi).

 

11. Osztrák fociliga, 4. forduló: Austria Wien–Rapid Wien 2:5 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

11. VC Shooting nemzetközi koronglövő verseny, Brünn, férfitrap: 2. Vass Gyula (szlovákiai) 120 – elődöntő: 15, döntő: 11.

 

15. Labdarúgó Fortuna Liga, 5. forduló: DAC–Trenčín 0:2 (DAC: Straka Gábor – a 78. percig, Szarka Ákos), Senica–Slovan 1:1 (Senica: Kontár Zoltán; Slovan: Hudák Dávid, Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 74. percig, Priskin Tamás – az 58. percig), Ružomberok–Žilina 2:2 (Žilina: Bénes László).

 

15. Osztrák fociliga, 5. forduló: Sturm Graz–Rapid Wien 2:2 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

15. Labdarúgó OTP Bank Liga, 5. forduló: Szombathely–Paks 1:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

15. Westernlovagló Vándorkupa, 10. állomás, Ógyalla – pole bending open: 1. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady), 3. Takács Tamás (Romeo, Takács western ranch Dlhá n/V.). Pole bending profi open: 1. Fehér István (Hercegnő, Rodeo ranch Okoč), 2. Múcska Gergő (Gino, Múcska western ranch). Barrel race junior: 1. Somogyi Niki (Angel, Mezei ranč Tešedíkovo). Barrel race open: 1. Kiss Péter (Femini Skip Ken, Vrakúň), 2. Tóth René (Kamikadze, KePaso Nesvady). Barrel race profi open: 1. Múcska Gergő (Gino, Múcska western ranch), 2. Fehér István (Hercegnő, Rodeo ranch Okoč), 3. Hodosy Tomi (Orfeus, Mácsik farm Hurbanovo-Bohatá).

 

16. Michal Sedlák Emlékverseny, Nagyszombat, férfitrap, veteránok: 1. Varga Béla (ŠKP Trnava) 111.  

 

21–22. Kajak-kenu Sznf-kupa, Pöstyén – 1000 m, férfiak, K2: 1. Horváth Pál, Filip Sprušanský (Kajak canoe klub Šamorín, VK Tatran Karlova Ves Bratislava) 3:28,872. 200 m, férfiak, K1: 1. Szokol Dániel (Kajak & kanoe klub Komárno) 38,935, 3. Horváth Pál (Kajak canoe klub Šamorín) +1,240; K2: 1. Szokol Dániel, Eduard Rebro (Kajak & kanoe klub Komárno, Kajak & Canoe Piešťany) 35,314, 2. Horváth Pál, Filip Sprušanský (Kajak canoe klub Šamorín, VK Tatran Karlova Ves Bratislava) +2,260.

 

21–23. Kajak-kenu világbajnokság, Miláno – 1000 m, férfiak, K1: 8. Gelle Péter 3:29,378, K2: 4. Vlček Erik, Tarr György (szlovákiaiak) 3:12,482, K4: 1. Szlovákia (benne: Vlček Erik, Tarr György, Linka Tibor) 2:56,102. 500 m, férfiak, K2: 8. Marek Krajčovič, Jakubík Gábor (szlovákiaiak) 1:33,256.

 

22. 1. Szent István Futás, Tardoskedd – férfiak (5 km, abszolút sorrend): 1. Švajda Gábor (Ready2Run Dvory nad Žitavou) 16:26.

 

22. Labdarúgó OTP Bank Liga, 6. forduló: Paks–DVTK 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban; DVTK: Boros Gábor – a 91. perctől).

 

22–23. Labdarúgó Fortuna Liga, 6. forduló: Michalovce–DAC 0:3 ( DAC: Straka Gábor , Szarka Ákos – a 89. percig + 1 gól), Žilina–Senica 4:1 (Žilina: Bénes László – a 68. perctől; Senica: Kontár Zoltán). 

 

25. Kadett birkózók világbajnoksága, Szarajevó, kötöttfogás, 76 kg: 7. a bősi Rohály József (szlovák színekben); 100 kg: 2. a naszvadi Érsek Róbert (magyar színekben).

 

25. Labdarúgó Fortuna Liga, 6. forduló, pótolt mérkőzés: Slovan Bratislava–Trnava 2:0 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 90.+ percig); Hudák Dávid – a 90. + perctől).

 

28. ITF női tenisztorna, Csáktornya (Horvátország), páros döntő: Bukta Ágnes, Juhász Vivien (magyarországi, szlovákiai, 1.)–Nina Holanová, Katarína Strešnáková (cseh, szlovák) 6:4, 6:2. Ez volt Juhász Vivien 13., idén az első tornagyőzelme párosban.

 

28. Labdarúgó Fortuna Liga, 7. forduló: DAC–Podbrezová 5:1 (DAC: Straka Gábor – a 84. percig, Szarka Ákos + 4 gól! – a klubtörténet első négygólosa!), Slovan–Skalica 4:1 (Slovan: Saláta Kornél, Priskin Tamás – a 98. percig), Trnava–Žilina 2:0 (Žilina: Bénes László – a 46. perctől).

 

29. Férfikézilabda I. Cseh-Szlovák Kupa, Prága, döntő: Prešov–Sporta Hlohovec 32:15 (Sporta: Ivanov Sándor 1).

 

29. Terepfutás a Gerlach csúcs felé (hegyifutó Szlovák Kupa, 12. forduló), férfiak: 2. Magyar Imre (AKV Bratislava) 47:10.

 

29. Labdarúgó OTP Bank Liga, 7. forduló: FTC–Paks 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

29. I. Bősi Futás – (143 induló) – kategóriagyőztesek, 200 m, ovis unoka + nagyszülő, lányok (5 versenyző): Szunyog Réka + Csicsai Melinda; fiúk (2): Darnay Ármin + Darnay Imre. 1500 m, diákok, 6–10 éves lányok (5): Jančovič Laura; fiúk (2): Eke Dániel. 1500 m, diákok, 11–15 éves lányok (9): Varga Barbara; fiúk (8): Schweiger Dominik. 5 km, nők, 16–20 éves (2): Tóth Tímea 24:23; 30–39 évesek (9): Sőregi Ágnes 23:04; 40–49 évesek (2): Király Zsuzsa 27:18; 50–59 évesek (1): Szaszkó Tünde 40:16; 60 év felett (2): Gyurkovics Erika 28:54. 5 km, férfiak, 16–20 évesek (4): Tatai Bálint 22:21; 21–29 évesek (7): Méhes Dávid 23:17; 30–39 évesek (4): Bakos Szása 20:57; 40–49 évesek (7): Horváth István 19:48; 50–59 évesek (4): Molnár László 23:26; 60 év felett (5): Alasztics Gyula 20:59. 10 km, nők, 16–20 évesek (1): Darnay Alexandra 1:02:55; nők, 21–29 évesek (9): Menyhárt Lilla 52:00; 30–39 évesek (7): Heringh Veronika 47:58; 50–59 évesek (1): Tugyi Márta:54:52; 60 év felett (2): Horváth Etelka 55:22. 10 km férfiak, 16–20 évesek (2): Jandura Adrián 54:02; 21–29 évesek (12): Krascsenits Dávid 41:52; 30–39 évesek (8): Hodossy Péter 41:44; 40–49 évesek (10): Tücsök Róbert 40:47; 50–59 évesek (4): Matlaha József 45:46; 60 év felett (2): Lelkes József 46:39. Különdíjak – 5 km, legidősebb női versenyző: Balogh Valéria, legidősebb férfi versenyző: László Árpád: 10 km, legidősebb női versenyző: Szász Mária, legidősebb férfi versenyző: Bögi Sándor. (Megjegyzés: a rendezők nem tették közzé a versenyzők klubilletőségét, így a névsorban magyarországi futók is találhatók.)

 

30. ŠKP Trnava Nagydíja 2015 nemzetközi koronglövő verseny, Nagyszombat – férfitrap: 1. Varga Erik (ŠCP Bratislava) 122 (selejtező), elődöntő: 14, döntő: 15.

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-08-04T08:43:03+00:00 2015.08.04.|Categories: Krónika, 2015|