2015 április

1. Női kosárlabda-extraliga, a 3. helyért, első mérkőzés: Ružomberok–Spišská Nová Ves 54:45 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 2).

1. Női röplabda-extraliga, playoff-elődöntő, negyedik mérkőzés: Pezinok–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 14).

1. Női kézilabda WHIL, 15. forduló, pótolt mérkőzés: Zlín–Slavia Praha 21:19 (Zlín: Tóth Erzsébet 9/1).

3. Labdarúgó Fortuna Liga, 24. forduló: DAC–Trnava 0:1 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla – a 38. perctől, Szarka Ákos).

3. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 10. forduló: Štart Nové Zámky–Sporta Hlohovec 29:35 (Štart: Gyurics Béla 4; Sporta: Ivanov Sándor 6).

3. Junior és kadett vívó-világbajnokság, Taskent – kadettok, tőr, lányok: 13. Pirk Rita (szlovákiai).

3. Labdarúgó NB I, 22. forduló: Puskás Akadémia–Ferencváros 1:2 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán – a 79. perctől).

3. I. Magyar Cukor Manufaktúra Diamant Kupa nemzetközi uszonyos úszóviadal, Kaposvár – juniorok, fiúk, 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (KŠP Baracuda Šaľa) 1:27,25; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:37,03; 100 m: 1. Bukor Ádám 39,22; felnőttek, 100 m felszíni gyorsúszás: 2. Bukor Ádám 1:44,30.  

4. Labdarúgó Fortuna Liga, 24. forduló: Slovan Bratislava–Trenčín 1:3 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 76. percig + 1 gól), Žilina–Košice 4:1 (Žilina: Bénes László – a 81. perctől).

4. Női kosárlabda-extraliga, a 3. helyért, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Ružomberok 60:54 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 2).

4. Női kézilabda WHIL, 21. forduló: Zlín–Duslo Šaľa 27:28 (Zlín: Tóth Erzsébet 3; Duslo: Bízik Boglárka 2, Bízik Réka 4).

4. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 10. forduló: Šaľa–Prešov 32:44 (Šaľa: Szapu Viktor 2, Szűcs Tamás 3).

4. Húsvéti asztalitenisz-verseny, Gúta – nem igazolt játékosok (21 induló): 1. Veres  Zoltán (Negyed), 2. Mrska Mihály (Gúta), 3. Chylík Peter (Komárom). Igazolt játékosok, egyes (33): 1. Ledeczký Vince, 2. Molnár Gábor (mindkettő Nemesócsa), 3. Rajkó Zoltán (Komárom); páros: 1. Ledeczký Vince, Molnár Gábor (Nemesócsa), 2. Sladký Richárd, ifj. Mezei János, 3. Varga Artúr, Múčka Karol (mind Gúta).

5. Lengyel focibajnokság, 27. forduló: Legia Warszawa–Gliwice 2:0 (Gliwice: Horváth Csaba).

7. Nemzetközi korosztályos diák birkózótorna, kötöttfogás, Utrecht (23 ország, 600 versenyző) – 47 kg (23 birkózó): 2. Csörgő Áron; 53 kg (13): 2. Szeif Lukáš (bősiek).

8. Női röplabda-extraliga, playoff-döntő, első mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Spišská nová Ves 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 10).

8. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-elődöntő, ötödik mérkőzés: Spartak VKP Komárno–Prievidza 3:0 (VKP Komárno: Ferencz Dávid 0). Döntősök 3:2-vel a komáromiak.

9. Férfi-asztaliteniszextraliga, 12. forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–STK Pezinok 6:2 (Metalfin; benne: Bíró Bálint 1).              

10. Férfi-asztaliteniszextraliga, 12. forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–ŠK Rača/ŠK ŠOG Nitra 4:6 (Metalfin: Bíró Bálint 1).

11. Férfi-asztaliteniszextraliga, 12. forduló, az 1–6. helyért: SK Vydrany–Polstrav Bystričany 4:6 (Vydrany, benne: Gajdoschík Adrián 1).

11. Karate Szövetségi Kupa, 5. forduló, Besztercebánya – kata, férfiak, egyéni és open: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa). Kobudo, férfiak, long (hosszú fegyver): 1. Kocsis Lajos, short (rövid fegyver): 1. Kocsis Lajos.

11. 33. Felszabadulási futóverseny, Galánta – diákok, 2000–2001-es születésűek: 1. Dráfi Károly (AC Nové Zámky) 4:09.

11. Labdarúgó Fortuna Liga, 25. forduló: Ružomberok–DAC 2:1 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla), Trnava–Slovan Bratislava 0:0 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 67. percig).

11. Női röplabda-extraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Slávia EU Bratislava 3:2 (Slávia EU: Szabó Szandra 9).

11. Női kézilabda WHIL, 22. forduló: Michalovce–Zlín 35:21 (Zlín: Tóth Erzsébet 3), Duslo Šaľa–Písek 36:22 (Duslo: Bízik Boglárka 0, Bízik Réka 7), ŠKP Bratislava–Olomouc 17:37 (Olomouc: Derzsi Elenonóra – a kapuban).

11. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Hlohovec–Topoľčany 34:23 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

11. Labdarúgó NB I, 23. forduló: Pápa–Puskás Akadémia 0:1 (Pápa: Pongrácz Viktor – a 76. percig; Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán – a 66. perctől), Paks–Pécs 2:0 (Paks: Molnár Péter – a lapuban).

11. Ökölvívó Interliga, 8. forduló: Prostějov–BC Stavbár Nitra 6:10 (Stavbár, benne, 56 kg: Filip Barák–Takács Mihály 0:3, 64 kg: Bohuslav Kočka–Osaďan Zsolt 1:2).

11. XV. Gútai Teremkerékpár Kupa (50 induló) – gútai dobogósok – iskolás lányok, D1-es: 2. Varga Zsóka; C 1-es: 1. Decsi Anna, 2. Molnár Kinga, 3. Varga Lili; B1-es: 1. Sági Alexandra, 2. Domin Anasztázia, 3. Fördös Nikoletta; A2-es: 1. Mihalics P., Žibrita Natália, 2. Kulich E., Rákócza Dóra; B2-es: 1. Domin Anasztázia, Fördös Nikoletta; A1-es: 2. Žibrita Natália, 3. Rákócza Dóra. Junior lányok, 2-es: 1. Glofák Viktória, Molnár Anikó. Iskolás lányok, A négyes: 1. Žibrita Natália, Mihalics P., Rákócza Dóra, Kulich E. Junior lányok, négyes: 1. Glofák Viktória, Molnár Anikó, Szabó Dóra, Mészáros Kinga. Női négyes: 1. Vincze A., Szabó Dóra, Glofák Viktória., Molnár V.
 

11. Zemplén Együtt térségi sakkverseny Petik Rezső emlékére, Sátoraljaújhely (16 induló): 2. Remák Dezső (zétényi).
 

11–12. 16. Slovak Aerobic Open, Nagysurány, nők: 3. Szabó Niki (érsekújvári).

14. Szlovák Lovastorna Kupaverseny, Vágsellye, junior lányok: 1. Hakszer Lea (Slávia SOUP Šaľa, KCM Vaultinghorses Lord hátán) 6,152. 

15. Női kosárlabda-extraliga, a 3. helyért, ötödik mérkőzés: Ružomberok–Spišská Nová Ves 72:51 (Spišská Nová Ves: Fekete Nikolett 0). A rózsahegyiek lettek a harmadikok 3:2-es mérkőzésaránnyal.
 

15. 20. Klapka Cup 2015, Szlovák Liga (2. forduló), Euroliga (1. forduló) történelmi fegyverek nemzetközi lővőversenye, Komárom – Vetterli (puska): 3. Zsapka Károly (Royal Komárno) 97.
 

16. Női röplabda-extraliga, playoff-döntő, harmadik mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Spišská Nová Ves 3:2 (Slávia EU: Szabó Szandra 15).

17. Férfi-vízilabdaextraliga, rájátszás, A csoport, 4. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 10:8 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2).

17. Nemzetközi ökölvívótorna, Párizs: 3. Osaďan Zsolt (szlovákiai).

17–18. 8. Advokat Chess Open 2015 (Kozma Gyula, az 1954-es egyetemi világbajnok tiszteletére, 3 ország, 42 induló) jogászok nemzetközi sakkversenye: 2. (legjobb jogászhallgató) Petényi Tamás (dunaszerdahelyi).

18. Karate Ensi Kupa, Érd – A Szlovák Kyokushin Karate Szövetség dobogós versenyzői – 1. Hajdú Andrea (Bajcs), Tóth Eszter (Alistál), 2. Tóth András (Alistál), Dobošová Evelyn, Kosik Martin (Bajcs), 3. Varga Sándor, Szamaránszki Vanessa (Alistál).

18. XXXIV. Barátság futóverseny (10 kilométer, 127 résztvevő), Diósförgepatony, kategóriagyőztesek, nők – H (20 éves korig): Derzsi Eleonóra (Baka) 45:18; I (21–29 éves korig): Menyhárt Lilla (Egyházgelle) 47:39; F (60 év felett): Horváth Etelka (Dunaszerdahely) 50:32; férfiak – A (20 éves korig): Végh Kristóf (Diósförgepatony) 42:53.

18. Labdarúgó Fortuna Liga, 26. forduló: DAC–MFK Košice 1:1 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla + 1 gól, Szarka Ákos – a 80. percig), Žilina–Myjava 0:1 (Žilina: Bénes László – a 77. perctől), Slovan Bratislava–Ružomberok 1:0 (Slovan: Saláta Kornél + 1 gól, Mészáros Károly – a 70. percig).

18. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: Topoľčany–Hlohovec 28:25 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

18. Női asztalitenisz-extraliga 2014/15, végeredmény: 1. Dunajská Streda (benne: ifj. Szabó Andrea).

18. Férfi-asztaliteniszextraliga 2014/15, végeredmény: 1. Vydrany (benne: Gajdoschík Adrián, Kiss Dávid).

18. Női röplabda-extraliga, playoff-döntő, negyedik mérkőzés: Spišská Nová Ves–Slávia EU Bratislava 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 12).

18. Labdarúgó NB I, 24. forduló: Debrecen–Paks 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Dunaújváros–Puskás Akadémia 2:3 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán  –  a 69. perctől)

19. Scitec European Strongest Team CHhallenge, 1. állomás, Baden: 4. Szlovákia (Fehér Mátyás, Nagy Dávid). Képviselőink (a dunaszerdahelyi Strongman Club tagjai) öt ország daliáinak vetélkedésében a hat szám közül megnyerték az 500 kilogrammos páros keretcipelést és páros rönkcipelésben másodikok lettek, öt ismétléssel. A többi számban nem végeztek a legjobb három között.

19. Férfi-röplabdaextraliga, playoff-döntő, negyedik mérkőzés: Spartak VKP Komárno–Prešov 0:3 (VKP Komárno: Németh Zsolt 0). Bajnok a Prešov 4:0-ás mérkőzésaránnyal.

19. Zólyom Nagydíja, férfitrap: 2. Vass Gyula (ŠCP) 115, elődöntő: 12+10, döntő: 12.

19. Labdarúgó NB I, 24. forduló: Újpest–Pápa 4:0 (Újpest: Hudák Dávid; Pápa: Pongrácz Viktor – a 46. percig).

19. Lengyel focibajnokság, 28. forduló: Byalistok–Gliwice 2:1 (Gliwice: Horváth Csaba – a 46. perctől).

19. Osztrák fociliga, 29. forduló: Ried–Rapid 0:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

20. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Vágsellye: Duslo Šaľa–Argentína 26:28 (Duslo: Bízik Réka 10, Bízik Boglárka 0).

21. Felmérő kajak-kenuverseny, Račice, 1000 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 3:59,260, 2. Tarr György 3:40,460, 3. Vlček Erik (mindketten ŠKP Bratislava) 3;42,100; C1: 3. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 4:02,710. 500 m, férfiak, K2: 1. Vlček Erik, Tarr Görgy (SKP Bratislava) 1:35,020, 2. Gelle Péter, Miroslav Zaťko (Dukla Trenčín) 1:33,860, 3. Linka Tibor, Denis Myšák ((ŠKP Bratislava) 1:38,840; C1: 3. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 1:59,630. K2: 2. Linka Tibor, Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 34,630.

22. Kajak-kenu felmérőverseny, Račice, 1000 m, férfiak, K2: 1. Tarr György, Vlček Erik 3:26,150, 2. Linka Tibor, Denis Myšák (mind ŠKP Bratislava) 3:28,550. 500 m, férfiak, K1: 1.  Linka Tibor 1:42,350. 200 m, férfiak,  C1: 3. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 45,7205 km, C1: 1. Farkas Vince 24:47,626.

22. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Hlohovec–Topoľčany 29:28 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

22. A Komáromi és az Érsekújvári járás középiskoláinak egyéni atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – a Komáromi járás bajnokai, 100 m: Szabó Richárd 12,02 és Lakatos Lili (mindketten Selye János Gimnázium, Komárom) 14,13; 200 m: Szabó Richárd 25,18 és Édes Lili (Selye-gimi) 29,84; 400 m; Szikonya Dávid (ipari szakközépiskola) 55,93 és Tóth Tímea (Selye-gimi) 1:12,13; 800 m: Dinga Krisztián (kereskedelmi és szolgáltató szakközépiskola) 2:18,01; 1500 m: Tóth Tímea 6:01,15, 3000 m: Obert Ákos (Selye-gimi) 10:47,2; 110 m gát: Lajos Kristóf (ipari szakközépiskola) 20,93; távolugás: Édes Lili 433; magasugrás: Kvarda Gábor (ipari szakközépiskola) 171 és Horján Alexandra (Selye-gimi) 135; diszkosz: Piroska József (Május 1. utcai ipari szakközépiskola) 28,72.

24. Labdarúgó Fortuna Liga, 27. forduló: Banská Bystrica–Žilina 0:3 (Žilina: Bénes László – a 73. perctől).

24. Férfi-vízilabdaextraliga, rájátszás, A csoport, 5. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–ČH Hornets Košice 6:4 (ČH: ifj. Vidumanský László 1).

24. U23-as vívó Európa-bajnokság, Vicenza, tőr, női egyéni: 12. Bittera Kitti (szlovákiai).

25. Városi futóverseny, Nagyszombat, férfiak (10 km): 1. Magyar Imre (BMSC) 33:42, 2. Švajda Gábor (Ready 2 Run) 34:07.

25. Uszonyos úszó Világkupa-viadal, Lipcse, juniorok, fiúk, 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 6:34,85.

25. 26. Zsitva-duatlon, veteránok 2 kategória: 1. Bernáth Ferenc (Triatlon Dvory nad Žitavou) 1:08,01.

25. Labdarúgó Fortuna Liga, 27. forduló: MFK Košice–Slovan Bratislava 2:1 (Slovan: Saláta Kornél, Mészáros Károly – a 73. percig), Senica–DAC 4:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor – a 62. percig, Szarka Ákos).

25. Férfi-vízilabdaextraliga, rájátszás, A csoport, 5. forduló: Slávia UK Bratislava–KVP Nováky 6:6 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

25. Labdarúgó NB I, 25. forduló: Kecskemét–Paks 1:1 (Paks: Molnár Péter – a kapuban), Pápa–Szombathely 2.2 (Pápa: Pongrácz Viktor).

25. Galánta Kupa karateverseny – kata: 3. Lakatos Erika, Kurucz Márió. Küzdelem: 2. Kurucz Márió és Horváth Zoltán, 3. Horváth Christopher (mind gútai Corvin HE).
 

25. VII. Polgármester-kupa, nyílt szlovák bajnokság, Sosai Oyama emlékverseny, Ekecs – a Seishin Karate Klub győztesei: Pham Phu Tamás (Ekecs), Németh Bence, Szilágyi Virág (Ekel), Trenčík Erik, Bakos Tamás Máté, Lovász Miklós (Keszegfalva), Kolecsányi Gábor , Bíró Bendegúz, Paulík Alex, Gódány Márton Áron, Almási Orsolya, Sáha Dominik, Karika Rebeka (Dunaszerdahely), Menző Márk, Görcs Ádám, Fodor Fanny (Vásárút), Koczkás Levente, Pulay Attila (Csallóközaranyos), Süli Károly (Egyházgelle), Gányovics Ádám (Csallóközkürt). Különdíjak – legtechnikásabb női versenyző: Szilágyi Virág (Ekel), Markovics János különdíja: Trenčík Nikolas (Keszegfalva), a polgármester különdíja, Polgármester-kupa: Kovács Kata Zsófia (Ekecs).

 

25–26. XIX. Slovakia Open nemzetközi karateverseny, Pozsony – kata, férfiak, egyéni, goju ryu és open: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa); csapat, fiúk, 6–9 évesek: 2. Šaľa (benne: Pozsonyi Laura). Kobudo, egyéni, férfiak, long: 2. Kocsis Lajos; férfiak, short: 3. Kocsis Lajos.

 

25–26. Országos egyéni tekebajnokság, Pöstyén, junior lányok: 2. Hegedűs Krisztina (MKK Galanta) 1108 fa (566+542).
 
26. Nádasy Kupa szabadfogású birkózótorna, Sárvár (2 ország, 148 versenyző) – kezdők, 26 kg: 2. Édes János; 32 kg: 1. Remes Krisztián (madariak); 46 kg: 3. Bartalos Marek (somorjai). Fiatalabb diákok, 35 kg: 2. Remes Norbert (madari); 37 kg: 1. Darvas Patrik; 40 kg: 1. Bazsó Marek (dunaszerdahelyiek); 44 kg: 1. Mezej József (bősi), 3. Varga Balázs; 48 kg: 1. Szerencsés László (dunaszerdahelyiek); 50 kg: 2. Csörgő Áron (bősi); 54 kg: 3. Kajtár Sándor; 66 kg: 2. Kovács Nicolas (madari). Idősebb diákok, 42 kg: 3. Szeiler Mátyás (somorjai); 44 kg: 2. Ágh Attila (bősi); 53 kg: 3. Brožek Dániel (dunaszerdahelyi); 54 kg: 1. Szeif Lukáš (bősi), 3. ifj Oláh Olivér (somorjai).
 
26. Nemzetközi cselgáncs diáknagydíj, Pozsony – (4 ország, 264 versenyző) mini, 33 kg: 1. Szabó Margaréta. Idősebb diákok, 55 kg: 3. Kulich Tibor (gútaiak).
 
26. Labdarúgó NB I, 25. forduló: Győr–Puskás Akadémia 1:0 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán – a 42. percig).
 
26. Lengyel focibajnokság, 29. forduló: Gliwice–Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:0 (Gliwice: Horváth Csaba).
 
26. Osztrák fociliga, 30. forduló: Rapid Wien–Admira Wien 1:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).
 
26. Uszonyos úszó Világkupa-viadal, Lipcse, juniorok, fiúk, 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (szlovákiai) 3:06,51.
 
26. Női kézilabda Szlovák Kupa, döntő, Nagymihály: Michalovce–Šaľa 32:27 (Šaľa: Bízik Boglárka 4, Bízik Réka 4).
 
26. 13. id. Jozef Čavara Emlékverseny koronglövő viadal, Nagyszombat, férfitrap: 1. Vass Gyula (ŠCP) 119 (szétlövés: 9), elődöntő: 15+5, döntő: 12+3.
 
26. 1. csehszlovák autoszlalomverseny, Senica, SSS kategória, 1400 köbcentiig: 1. Lovász Zoltán, 2. Lovász Krisztián, 3. Németh Róbert (érsekújváriak, mindhárman Peugeot 106).
 
28. Ultramaratonverserny, Kisbéres, 50 km: korcsoportjában 1. Bögi Sándor (1952, dunaszerdahelyi) 5:06 óra; 100 km (egyben magyar bajnokság): korcsoportjában 2. Bögi Sándor 11:53 óra.
 
29. Középiskolák Nyitra megyei atlétikai bajnoksága, Nyitra – lányok: 1. Bakó Barbara (ŠG Nitra) 5:19,98.
 
29. Férfi-kézilabda Eb-selejtező, 3. csoport, Dobele: Lettország–Szlovákia 25:18 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 0, vezetőedző: Heister Zoltán).

 

 

2015-04-10T06:42:14+00:00 2015.04.10.|Categories: Krónika, 2015|