2014 március

1. Női teke extraliga, 9. forduló: Sučany–Zlaté Klasy 5:1 (Zlaté Klasy, benne: Csicsay Mária 501, Vlahy Éva 540, Varga Éva 539).

1. Diákok nemzetközi cselgáncs nagydíja, Besztercebánya (4 ország, 259 judoka): gútai dobogósok: 1. Szabó Margaréta; 2. Szabó Veronika; 3. Keszeli Róbert, Kulich Tibor, Szépe Zsolt és Maňus Kristóf.

1. Kadettok országos szabadfogású birkózóbajnoksága (12 egyesület, 51 versenyző), Snina – 54 kg: 3. Hakszer Balázs; 58 kg: 3. Bürsöly Gergely; 63 kg: 2. Csápai László, 3. ifj. Gaál Attila; 69 kg: 3. Sárközi Gyula (mind dunaszerdahelyi).

1. Országos ifjúsági fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – férfi 1500 m: 2. Végh Attila Márió (AC Nové Zámky) 4:23,98; férfi hármas: 3. Kurucz Marco (TJ Olympia Galanta) 12,42 m.

1. Labdarúgó Corgoň Liga, 20. forduló: Slovan–Banská Bystrica 2:0 (Slovan: Hudák Dávid – a 81. perctől, Mészáros Károly – a 85. perctől), DAC–MFK Košice 0:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor, Szarka Ákos – a 77. percig).

1. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 4. forduló: Hlohovec–Topoľčany 30:24 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

1. Női kézilabda WHIL, 18. forduló: Zlín–Partizánske 19:24 (Zlín: Tóth Erzsébet 4/2).

1. Férfi röplabda extraliga, rájátszás a 7–9. helyért, 10. forduló: Stará Ľubovňa–Spartak Komárno 0:3 (Spartak: Németh Szabolcs, Vavřinec András).

1. Női kosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második meccsek: Spišská Nová Ves–ŠBK Šamorín 76:83 (ŠBK: Suja Tímea 16, Slama Angelika 4) – végeredmény: 0:2, Slovan Bratislava–Ružomberok 59:78 (Slovan: Horony Márta 11/3) – végeredmény: 0:2.

2. 24. Tízkilométeres Futás, Majcíchov, férfiak: 2. Magyar Imre (Loko Trans Šurany) 32:17.

2. Férfi tenisztorna, Cherbourg, egyéni döntő: Kenny de Schepper (francia, 1.)–Gombos Norbert (szlovákiai) 3:6, 6:2, 6:3.

2. Férfi röplabda extraliga, rájátszás a 7–9. helyért, 11. forduló: Spartak Komárno–Trenčín 2:3 (Spartak: Németh Szabolcs).

7. Férfi asztalitenisz extraliga, 10. forduló – a 7–12. helyért: SK Vydrany–STK Stará Ľubovňa 7:0 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 2).

7. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 5. forduló: Košice–Hlohovec 27:41 (Hlohovec: Ivanov Sándor 4), Štart Nové Zámky–Prešov 24:44 (Štart: Kálmán Dávid 0, Pogány Dávid 6, Szapu Viktor 3).

 7. Női kézilabda WHIL, 19. forduló, előrehozott mérkőzés: Poruba–Zlín 33:28 (Zlín: Tóth Erzsébet 6/2).

7–9. 11. Juhász Ferenc Emlékversenyt és Nyílt Kempo Világkupa, Százhalombatta (7 ország, több mint 400 harcos) – a Bősi Kempo MMA Klub dobogósai: 1. Zemanek János (felnőtt, +103 kg, knock down). 2. Halász Péter (felnőtt, -65 kg, amatőr MMA), Horváth Tibor (felnőtt, -75 kg, amatőr MMA), Gunázer Péter (felnőtt, -70 kg, amatőr MMA), Takács Zoltán (felnőtt, -69 kg, knock down), Takács Zoltán (felnőtt, -69 kg, submission), Olláry András (felnőtt, -84 kg, full contact), Kún Tamás (felnőtt, -69 kg, full contact). 3. Döme János (junior, -70 kg, amatőr MMA), Szalai Gábor (felnőtt, -85 kg, amatőr MMA), Obenau Tamás (felnőtt, -84 kg, submission), Sebő Imre (felnőtt, +103 kg, knock down).

8. Cselgáncs Duna-liga, 1. forduló, Pozsony – a gútaiak mérkőzései: Kolárovo–Hlohovec 5:0, pontszerzők: Vajkai Károly, Szabó Ákos, Kárpáty Gergely, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő; Kolárovo–Sokol Bratislava 4:1, gútai pontszerzők: Vajkai Károly, Szerdahelyi Soma, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő; Kolárovo–Galanta 5:0, pontszerzők: Vajkai Károly, Szerdahelyi Soma, Kárpáty Gergely, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő; Kolárovo–Bad Pirawarth (Ausztria) 5:0, pontszerzők: Román Sándor, Szabó Ákos, Benyó Viktor, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő.

8. Standard táncok országos bajnoksága, Poprád (28 pár indult): 1. Schavel Dávid, Marija Konusz. Dávid negyedszer nyert szlovák bajnoki címet, először új orosz partnernőjével.

8. OptiVita Ultrafutó Kupa, 1. állomás, Székesfehérvár – 60 éven felüliek (M60), 12 órás futás (12 induló): 1. Bögi Ferenc (dunaszerdahelyi) 105,708 km – új korosztályos szlovák és világcsúcs.

8. Labdarúgó Corgoň Liga, 21. forduló: Trnava–DAC 1:2 (DAC: Straka Gábor, Szarka Ákos – a 60. percig).

8. XI. paralimpia, Szocsi, látáskárosultak női lesiklása: 1. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová) 1:31,55.

8. Női kézilabda WHIL, 19. forduló: Jindřichuv Hradec–Šaľa 21:33 (Šaľa: Bízik Réka 3).

9. Uszonyos úszó Világkupa-viadal, Eger – 200 m felszíni úszás (42 induló): 1. Bukor Ádám (KŠP Tritón) 1:25,73; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:07,33; 1500 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 13:11,4; 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:33,07 – új felnőtt szlovák csúcs.

9. Cselgáncs Diákolimpia, 1. forduló, Bazin – a gútai dobogósok: 1. Keszeli Róbert (fiatalabb diák, 34 kg), Szabó Veronika (idősebb diák, 48 kg), Manyuš Kristóf (fiatalabb diák, 30 kg). 2. Szabó Margaréta (mini diák, 29 kg), Szépe Zsolt (idősebb diák, 73 kg), Tóth Miklós Levente (idősebb diák, 34 kg), Kulich Tibor (idősebb diák, 46 kg).

10. Labdarúgó Corgoň Liga, 21. forduló, pótolt meccs: Nitra–Slovan 1:2 (Slovan: Mészáros Károly – az 57. perctől).

12. Női röplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–Slávia EU Bratislava 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 0). A Slávia EU elődöntős.

12. XI. paralimpia, Szocsi, látáskárosultak női műlesiklása: 3. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová) 2:02,94.

15. Női asztalitenisz extraliga, 10. kettős forduló, az 1–6. helyért, pótolt mérkőzés: Dunajská Streda–ŠKST Topoľčany 6:4 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1).

12. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 6. forduló: Nové Zámky–Hlohovec 26:31 (Štart: Kálmán Dávid 0, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 5, Szapu Viktor 2, Vadkerti László 2, Veréb Iván 0; Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

14. Női kézilabda WHIL, 20. forduló, előrehozott mérkőzés: Šaľa–Veselí 24:17 (Šaľa: Bízik Réka 1).

15. 16. magyar katabajnokság, Balassagyarmat – a Szlovák Kyokushin Karate Szövetség karatékái a dobogón – aranyérem: Horváth Berta (párkányi), Boros Réka, Horváth Dominik, Molnár Dárius Dávid, Tóth Eszter (alistáliak). Ezüstérem: Dóczé Dávid, Joba Mária (érsekújváriak), Boros Karina, Fehér Viktória, Ollári Csaba, id. Ollári Csaba, Varga Csilla (alistáliak). Bronzérem: Németh Carmen (párkányi), Kiss Tamara, Szép Csilla, Szép Melinda, Šárai Kristína (érsekújváriak).

15. Ökölvívó Szlovák Extraliga, 1. forduló: Dubnica–KO Box Galanta 8:8 (56 kg: Filip Barák–Tankó Vilmos 3:0; 85 kg: Ján Džanaj–Varga Tibor 0:3, a kétszeres szlovák bajnok Varga két és fél év után tért vissza a ringbe).

15. Kick-box Open Liga, 2. forduló, Pozsony (11 klub, 183 induló) – full-contact, juniorok, 57 kg: 1. Balázs Róbert; 67 kg: 1. Osaďan Zsolt (Box Club Lučenec).

15. Labdarúgó Corgoň Liga, 22. forduló: DAC–Ružomberok 2:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor, Szarka Ákos – a 89. percig), Slovan–Trnava 2:0 (Slovan: Mészáros Károly – a 80. perctől).

15. Juniorok országos cselgáncsbajnoksága, Besztercebánya, fiúk, 60 kg: 2. Boršoš Patrik (Mladošť Relax Rimavská Sobota).

15. Férfi röplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzés: Humenné–Spartak Komárno 3:0 (Spartak: Vavřinec András 0).

15. Női kosárlabda extraliga, playout az 5–8. helyért, első mérkőzés: Slovan Bratislava–Cassovia Košice 65:59 (Slovan: Horony Márta 2).

15. XI. paralimpia, Szocsi, látáskárosultak női óriás-műlesiklása: 3. Farkaš Henrietta (vezetője: Natália Šubrtová) 2:48,63.

15–16. Úszó Barátság Kupa, Rimaszombat (33 klub, 399 versenyző) – Dikácz Bence (2 ezüst, 1 bronz).

16. 20. futóverseny, Čierne Kľačany (108 induló), 15 km, férfiak 40 éves korig: 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia Šurany) 51:07.

16. Uszonyos úszó Vk-viadal, Lignano – 800 m felszíni úszás (21 induló): 1. Bukor Ádám (KŠP Tritón Šaľa) 6:41,33; 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 1:24,77 – szlovák felnőtt csúcs; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:06,07 – szlovák felnőtt csúcs.

16. Női kosárlabda extraliga, playout az 5–8. helyért, második mérkőzés: Slovan Bratislava–Cassovia Košice 68:41 (Slovan: Horony Márta 12/3; Cassovia: Kovács Noémi 0).

16. Férfi kézilabda EHF-kupa, D csoport: Chambery–Hlohovec 27:21 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

18. Férfi röplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, második mérkőzés: Spartak Komárno–Humenné 1:3 (Spartak: Németh Zsolt 0, Németh Szabolcs 0, Vavřinec András 0).

20. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 6. forduló, pótolt mérkőzés: ŠKP Bratislava–Prešov 22:40 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

21. Férfi asztalitenisz extraliga, 11. forduló, a 7–12. helyért: SK Vydrany–ŠK ŠOG Nitra 5:5 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 2).

21. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 7. forduló: Košice–ŠKP Bratislava 23:25 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

21. Női kézilabda WHIL, 20. forduló: Zlín–Jindrichuv Hradec 36:21 (Zlín: Tóth Erzsébet 5/1).

21. Férfi röplabda extraliga, playoff-negyeddöntő, harmadik mérkőzés: Humenné–Spartak Komárno 3:0 (Spartak: Németh Zsolt 0, Németh Szabolcs 0, Vavřinec András 3).

22. Női asztalitenisz extraliga, 11. forduló, az 1–6. helyért: ŠKST Ružomberok–Dunajská Streda 4:6 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1).

22. Fiatalabb diákok országos birkózóbajnoksága, szabadfogás, Kassa (17 egyesület, 97 versenyző), a dél-szlovákiai klubok érmesei – 27–29 kg: 3. Nagy Nikolas (komáromi Spartacus); 31 kg: 2. Gaál András (dunaszerdahelyi); 33 kg: 1. Szeiler Mátyás (somorjai); 35 kg: 1. Kürthy Adrián (gútai), 2. Ágh Atilla (bősi); 37 kg: 1. Kürthy Márió (gútai), 2. Mezej József (bősi), 3. Kürthy Krisztián; 40 kg: 3. Lakatos Lucián (mindkettő gútai); 44 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. Mészáros Péter (gútai); 48 kg: 3. Szeif Lukáš (bősi); 52 kg: 2. Kálmán Krisztián (marcelházai); 62 kg: 1. Kovács Nikolas (madari), 3. Gergő Kristóf; 68 kg: 2. Rigó Kevin; 73–85 kg: 2. Nagy Kevin (mind komáromi Spartacus).

22. Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Prostějov, a somorjai Gladiátor érmesei – kezdők (2005-ös születésűek) 39 kg: 1. Bartalos Marek; 40 kg: 3. Gremschperger Kristóf; 42 kg: 3. Sármány Denis. Kezdők (2004-es születésűek) 44 kg: 3. Šereg Márió. Idősebb diákok – 53 kg: ?. Pajli Ádám; 59 kg: 2. Holocsi Bence, 3. Liptai Tamás; 85 kg: 3. Plavý Zoltán.

22. Birkózó Diákolimpia, Budapest, lányok – 52 kg: 1. Ágh Erika (bősi). 

22. 2. Polgármester Kupa, nyílt szlovák kyokushin karatebajnokság, Ekel – első helyezettek: Szilágyi Virág, Bohos Szilárd (Ekel), Bakoš Virág Orsolya, Bakoš Tamás Máté, Markovics Ádám, Markovics Áron (Keszegfalva), Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Demeter Virág Orsolya, Nagy Róbert (Ekecs), Gányovics Ákos, Gányovics Ádám (Csallóközkürt), Vuong Dávid, Klemensích Nikolas,  Nyári Kornél, Szabó Péter (Vásárút), Gódány Fanni (Egyházgelle). Különdíjak – legharcosabb férfi versenyző: Trenčík Nikolas (Keszegfalva), legtechnikásabb férfi versenyző: Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Markovics János különdíjasai: Cserepes Zoltán (Nemesócsa) és Demeter Virág Orsolya (Ekecs); Fekete Iveta polgármester asszony különdíja, polgármester Kupa: Szabó András (Ekel).

22. Labdarúgó Corgoň Liga, 23. forduló: Slovan–DAC 2:1 (Slovan: Hudák Dávid – a 68. perctől; DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor).

22. Női kosárlabda extraliga, elődöntő, első mérkőzés: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 91:56 (ŠBK: Suja Tímea 15, Slama Angelika 0, Fekete Nikolett 0); playout az 5–8. helyért, harmadik mérkőzés: Cassovia Košice–Slovan Bratislava 55:61 (Cassovia: Kovács Noémi 2; Slovan: Horony Márta 5).

22. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 7. forduló: Topoľčany–Nové Zámky 41:31 (Štart: Kálmán Dávid 0, Gyurics Béla 1, Pogány Dávid 4, Szapu Viktor 4, Vadkerti László 2).

22. Férfi kézilabda EHF-kupa, D csoport: Hlohovec–Konstanca 25:27 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

23. ABellator félnehézsúlyú MMA vb-címéért, Kansas: Végh Attila (Pumukli)–Emanuel Newton – megosztott pontozás, Newton kézfelemeléssel nyert. Végh elvesztette vb-címét.

23. Barátságos ökölvívó-mérkőzés, Nyitra: BC Stavbár Nitra–BC DTJ Prostějov 10:6 (Osaďan Zsolt–Jakub Vávra 3:0, Ferdinand Miklós–Jaroslav Pavelka 2:1).

25. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló, előrehozott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Hlohovec 23:41 (Hlohovec: Ivanov Sándor 9).

26. Női röplabda extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: UKF Nitra–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra).

26. Női kézilabda Eb-selejtező, Vantaa: Finnország–Szlovákia 25:27 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 0).

26. Női kosárlabda extraliga, elődöntő, második mérkőzés: ŠBK Šamorín–Good Angels Košice 70:80 (ŠBK: Suja Tímea 18, Slama Angelika 0).

28–29. 21. Szenci Kéz nemzetközi szkanderverseny – juniorok, 70 kg, bal kéz: 1. Vida Dominik (szenckirályfai), 3. Szakál László (szenci AWK), jobb kéz: 2. Szakál László, 3. Vida Dominik; férfiak, 95 kg, bal kéz: 1. Hervay László (szenci AWK), jobb kéz: 2. Hervay László.

29. Felszabadulási futóverseny, Topoľčianky – férfiak (12 000 m): 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia) 41:59; nők: 3. Benyó Nikolett (AC Nové Zámky) 55:22.

29. Kötöttfogású birkózók nemzetközi tornája, Hodonín (3 ország, 252 versenyző) – kezdők, 37 kg: 2. Bartalos Marek; 42 kg: ?. Sármány Denis (mindketten somorjai Gladiátor). Juniorok, 50 kg (3 induló): 1. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 74 kg: 1. Simon Krisztián (somorjai Gladiátor); gyerek A (2003-2004), 28 kg (6 induló): 3. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus).

29. Shito-ryu karatestílus 10. országos bajnoksága, Érsekújvár (22 klub, 232 versenyző) – kata, 8–9 éves diáklányok: 1., 3. Erdélyi Nina (KK TAIYO Kolárovo); junior lányok (16–17 évesek): 3. Pápai Erika (CORVIN HE Kolárovo); fiatalabb diákok (8–9 évesek): 1. Miklovics Damian (KK Nové Zámky); idősebb diákok (10–11 évesek): 3. Kurucz Mário, 3. Mezei Szabolcs (mindketten CORVIN HE Kolárovo); fiatalabb ifik (12–13 évesek): 3. Veres Zsolt; férfiak (+45 évesek): 1. Kiss Tibor (mindketten KK TAIYO Kolárovo), 2. Kunyik Norbert (KK Nové Zámky). Kumite, idősebb ifilányok (14–15 évesek, -52 kg): 2. Forró Réka Dorina (KK TAIYO Kolárovo); idősebb fiúk (10–11 évesek, -32 kg): 3. Kurucz Mário (CORVIN HE Kolárovo); idősebb ifik (10–11 évesek, -42 kg): 1. Bagita Dániel, 3. Nagy Viktor; idősebb diákok (10–11 évesek, +42 kg): 1. Forró Áron; fiatalabb ifik (12–13 évesek, -50 kg): 3. Vermes Ákos (mind KK TAIYO Kolárovo); fiatalabb ifik (12–13 évesek, +50 kg): 3. Kósa Tamás (KK ABC Komárno); idősebb ifik (14–15 évesek, +57 kg); 1. Jóba Attila; juniorok (16–17 évesek, +68 kg): 1. Bogár János; férfiak (+18 évesek, -75 kg): 3. Angyal Zoltán; férfiak (+18 évesek. +75 kg): 3. Szabó Imre; férfiak (+35, abszolút kategória): 3. Angyal Zoltán (mind KK TAIYO Kolárovo).

29. Labdarúgó Corgoň Liga, 24. forduló: DAC–Žilina 2:1 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor, Szarka Ákos).

29. Női kosárlabda extraliga, elődöntő, harmadik mérkőzés: Good Angels Košice–ŠBK Šamorín 85:46 (ŠBK: Suja Tímea 2, Slama Angelika 9, Fekete Nikolett 0, Csóka Kinga 0). Döntős a Good Angels.

29. Férfi kézilabda extraliga, az 1–6. helyért, 8. forduló: Nové Zámky–Košice 19:27 (Štart: Gyurics Béla 1, Pogány Dávid 4, Szapu Viktor 3, Vadkerti László 0, Veréb Iván 1).

29. Férfi kézilabda EHF-kupa, D csoport: Füchse Berlin–Hlohovec 34:28 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

29. Női kézilabda Eb-selejtező, Nagymihály: Szlovákia–Finnország 38:17 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 1).

29. Férfi röplabda extraliga, az 5–8. helyért, első mérkőzés: Spartak Komárno–Prievidza 1:3 (Spartak: Németh Zsolt 0, Németh Szabolcs 0, Vavřinec András 2).

30. Sakk extraliga: 1. ŠK Dunajská Streda 30 – 10 győzelem, 1 vereség (Dunajská Streda: Petényi Tamás nemzetközi mester (IM) 9 meccs/5,5 pont; Ráchela Milán IM 10/5,5; Mészáros Mihály IM 8/5,5; Csiba Dominik IM 11/7,5; Varga Dávid FIDE-mester (FM) 7/4; Takács László 3/2). Először lett bajnok a dunaszerdahelyi csapat.

30. Teremíjászbajnokság, Viničné – összetett íj, csapat: 1. UVL Košice (benne: Lyócsa Imre).

31. Labdarúgó Corgoň Liga, 24. forduló, pótolt mérkőzés: Slovan–Senica 2:0 (Slovan: Mészáros Károly – a 46. perctől).

 

2015-03-04T18:39:38+00:00 2015.03.04.|Categories: Krónika, 2014|