2014 május

1. Utánpótlás ritmikus sportgimnasztikai verseny, Brünn, 2004-ben és 2005-ban született diákok, kötélgyakorlat (11 induló): 3. Kudlicska Lilli (pozsonyi Rapid).

 

1. 45. Labdarúgó Szlovák Kupa (Slovnaft Cup)-döntő, Myjava: Slovan Bratislava–MFK Košice 1:2 (Slovan: Mészáros Károly – az 59. percig, Hudák Dávid – a 85. perctől).

 

1. Férfi kézilabda extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: Topoľčany–Hlohovec 24:24 – hetesekkel 3:1 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

 

2. 20. regionális atlétikai nap, Búcs, 60 m síkfutás – fiatalabb lányok: 1. Farkas Zsófia (Dunamocs), 2. Molnár Orsolya, 3. Vörös Réka (mindketten Búcs). Idősebb lányok: 1. Káplóczky Patrícia (Madar), 2. Kele Fanni (Dunamocs), 3. Czibor Kinga (Hetény). Fiatalabb fiúk: 1. Benkő Patrik (Bátorkeszi), 2. Csontos Gábor (Dunamocs), 3. Kovács Nikolas (Bátorkeszi). Idősebb fiúk: 1. Beke Máté (Madar), 2. Bóna Márk (Madar), 3. Droppan Adrián (Búcs). 300 m síkfutás – fiatalabb lányok: 1. Gál Ágota Réka (Hetény), 2. Vörös Réka, 3. Hollósi Viktória (mindketten Búcs). Idősebb lányok: 1. Mišák Nicolas (Bátorkeszi), 2. Káplóczky Patrícia (Madar), 3. Czibor Kinga (Hetény). Fiatalabb fiúk: 1. Gábor Áron Gábor (Búcs), 2. Mišák Gábor, 3. Benkő Patrik (mindketten Bátorkeszi). Idősebb fiúk: 1. Beke Máté (Madar), 2. Kara Mátyás (Búcs), 3. Németh Máté (Hetény). Krikettlabdadobás – fiatalabb lányok: 1. Selmeci Chiara (Madar), 2. Gál Ágota Réka (Hetény), 3. Hollósi Viktória (Búcs). Idősebb lányok: 1. Fülöp Cyntia (Hetény), 2. Kele Fanni (Dunamocs), 3. Androvics Franciska. Fiatalabb fiúk: 1. Kálmán Krisztián (mindketten Hetény), 2. Czirok Gábor (Bátorkeszi), 3. Szabó Balázs (Dunamocs). Idősebb fiúk: 1. Droppan Adrián, 2. Szegi Dávid (midketten Búcs), 3. Zalackó Balázs (Dunamocs). Távolugrás – fiatalabb lányok: 1. Molnár Orsolya (Búcs), 2. Hollósi Viktória (Dunamocs), 3. Gál Ágota Réka (Hetény). Idősebb lányok: 1. Kele Fanni (Dunamocs), 2. Kovács Vanessa (Bátorkeszi), 3. Henzel Sára (Búcs). Fiatalabb fiúk: 1. Kálmán Krisztián (Hetény), 2. Kovács Nicolas (Bátorkeszi), 3. Bokros Márió (Hetény). Idősebb fiúk: 1. Juhász A. Áron (Hetény), 2. Droppan Adrián (Búcs), 3. Lami Patrik (Bátorkeszi). Magasugrás – fiatalabb lányok: 1. Vörös Réka (Búcs), 2. Gál Réka Ágota (Hetény), 3. Hollósi Viktória. Idősebb lányok: 1. Henzel Sára (mindketten Búcs), 2. Androvics Franciska (Hetény), 3. Kovács Vanessa (Bátorkeszi). Fiatalabb fiúk: 1. Gábor Áron Gábor, 2. Sánta Dominik (mindketten Búcs), 3. Benkő Patrik (Bátorkeszi). Idősebb fiúk: 1. Bóna Márk, 2. Beke Máté (mindketten Madar), 3. Szegi Dominik és Droppan Adrián (mindketten Búcs). 4x150 m-es stafétafutás: 1. Hetény, 2. Búcs, 3. Bátorkeszi. A 10 legeredményesebb versenyző: 1. Gál Réka Ágota (Hetény) 20 pont, 2. Hollósi Viktória (Búcs), 3. Droppan Adrián (mindketten Búcs) 19, 4. Beke Máté (Madar) 17, 5. Kele Fanni (Dunamocs) 17, 6. Czibor Kinga (Hetény) 17, 7. Gábor Áron Gábor 16, 8. Vörös Réka (mindketten Búcs) 15, 9. Androvics Franciska (Hetény ) 15, 10. Kovács Nicolas (Bátorkeszi) 15.

 

2–4. Kadett lányok országos kosárlabda-bajnoksága, négyes döntő, Somorja: ŠBK Šamorín–Young Angels Košice 72:52 (ŠBK: Lelkes 15, Óvári 14, Pellérdi 6, Sármány 6), Šamorín–Stará Turá 45:55 (ŠBK: Lelkes 15, Sármány 8, Óvári 7, Pellérdi 2), Šamorín–Levice 54:58 (ŠBK: Lelkes 22, Óvári 7, Sármány 4). Végeredmény: 1. Stará Turá, 2. Šamorín, 3. Levice, 4. Košice.

 

3. Kajak-kenu Vk-viadal, Milánó – 1000 m, férfiak, K4: 3. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 2:55,592.

 

3. Ifjúsági súlyemelő Európa-bajnokság, Ciechanów, fiúk, +94 kg: 7. a 15 éves balonyi Holocsi Krisztián (a Thermal Veľký Meder versenyzője) 283 kg (szakítás: 125 kg, nyomás: 158 kg). Holocsi volt a második legkönnyebb a 12 induló között.

 

3. Diákok országos cselgáncsbajnoksága, Bazin – fiatalabb diákok, 30 kg: 3. Manyus Kristóf; 38 kg: 3. Keszeli Róbert. Idősebb diákok, 34 kg: 3. Tóth Miklós Levente; 48 kg: 3. Szabó Veronika; 73 kg: 2. Szépe Zsolt (mind gútai).

 

3. Nemzetközi szabadfogású birkózóverseny, Pieszyce (3 ország, 146 versenyző) – serdülők, 47 kg: 1. Farkas Krisztián; 73 kg: 2. Horváth Nicolas; 85 kg: 3. Pócs Áron. Kadettok, 58 kg: 3. Hakszer Balázs; 63 kg: 1. ifj. Gaál Attila (a legtechnikásabb külföldi birkózó, mind dunaszerdahelyi).

 

3. Nemzetközi torna, Honberg – lányok, 51 kg: 2. Kyparissi Vassiliki (bősi Russel).

 

3. Országos fekvenyomó-bajnokság a GPC égisze alatt, Bártfa – ifik, 90 kg: 2. Csiba Zoltán; 140 kg: 1. Szabó Bence; férfiak, 110 kg: 1. és abszolút bajnok: Horeš Viktor (ŠK Strongman Dunajská Streda).

 

3. Labdarúgó Corgoň Liga, 29. forduló: Myjava–DAC 1:1 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor).

 

3. Férfi kézilabda extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Hlohovec–Topoľčany 31:21 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

 

3. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, elődöntő, harmadik mérkőzés: Šaľa–Partizánske 28:17 (Šaľa: Bízik Réka 3).

 

3. Férfi vízilabda extraliga, A csoport, Pozsony: ČH Hornets Košice–Slávia UK Bratislava 4:18 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2).

 

3–4. Olimpiai reménységek ökölvívótornája, Komárom, fiatalabb ifik, 54 kg: 1. Mészáros Filip; 60 kg: 1. Csemez András (mindketten KO Box Galanta).

 

3–4. Országos egyéni tekebajnokság, Pöstyén, junior fiúk: 1. a nagymagyari Varga Tibor (KK Inter Bratislava) 1285 (660+625).

 

3–4. Fiatal uszonyos úszók I. világtalálkozója (15 éves korig), Kecskemét (20 ország, 150 versenyző) – fiúk, 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (KŠP Tritón Šaľa) 3:08,09; 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 1:26,35; 50 m palack nélküli búvárúszás: 1. Bukor Ádám 17,16; C kategória, 4x100 m és 4x200 m váltó: 2. KŠP Tritón Šaľa (mindkétszer benne: Bukor Ádám).

 

4. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, elődöntő, negyedik mérkőzés: Šaľa–Partizánske 32:22 (Šaľa: Bízik Réka 8).

 

4. Férfi vízilabda extraliga, A csoport, Pozsony: ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 6:8 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 4).

 

5. Labdarúgó Corgoň Liga, 29. forduló, pótolt mérkőzés: Žilina–Slovan 2:0 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly – a 46. percig).

 

8. Grand Prix Beretta nemzetközi sportlövőverseny, Sarlópuszta, férfi trap: 2. Varga Erik (szlovákiai) 118 (k.o. szétlövés 1) – elődöntő: 12+3, döntő: 10.

 

8. II. PomléRun futóverseny, Somorja – fő versenyszám (9 km, 262 induló): 3. Ásványi Gábor 32:00. Felső tagozatos alapiskolások, fiúk (1500 m, 49): 2. Horváth Péter (KCK Šamorín) 5:19. Felső tagozatos alapiskolások, lányok (1500 m, 24): 1. Seregi Karolina (KCK Šamorín) 5:52, 2. Méri Eszter (TK ŠTK Šamorín) 5:53, 3. Lőrincz Erika (Budokan Samaria) 5:54. Alsó tagozatos alapiskolások, fiúk (750 m, 77): 3. Szeiler Mátyás 3:17.

 

8. Férfi kézilabda extraliga, playoff-elődöntő, negyedik mérkőzés: Topoľčany–Hlohovec 37:34 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).

 

10. XIII. Polgármester Kupa, Madar, kötöttfogás (5 ország, 22 klub, 165 versenyző), a dél-szlovákiai klubok dobogós helyezettjei – kezdők A kategória, 22 kg: 1. Igrényi Viktória (marcelházai), 2. Édes János, 3. Szabó Attila; 24 kg: 1. Remes Krisztián (madariak); 26 kg: 3. Szabó Benjámin (marcelházai); 29 kg: 2. Fodor Bálint (bősi); 32 kg: 1. Forgács Sámuel (komáromi Spartacus); 35 kg: 1. Gábriel Dániel, 2. Horváth Szilárd (madariak). Kezdők, B kategória: 28 kg: 3. Nagy Nikolasz (komáromi Spartacus); 38 kg: 1. Mezej József (bősi), 2. Szeiler Mátyás (somorjai); 42 kg: 1. Csörgő Áron (bősi), 2. Domonkos Máté (madari). Kezdők, C kategória – 50 kg: 3. Szerencsés Gergő (dunaszerdahelyi); 58 kg: 2. Kovács Nikolasz; 63 kg: 1. Kovács Nikolasz (madari). Fiatalabb diákok – 66 kg: 1. Hegedűs Viktor (marcelházai), 2. Tóth Gergely (madari); 40 kg: 2. Kürthy Adrián (gútai); 42 kg: 1. Domin Barnabás (marcelházai), 2. Tóth Dávid (madari); 44 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. Kajtár Sándor. Idősebb diákok – 42 kg: 2. Brand Alex (madari), 3. Nagy Balázs (komáromi Spartacus); 50 kg: 1. Csicsó Kevin (madari), 3. Hulman Nikolasz (komáromi Spartacus); 54 kg: 1. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 66 kg: 2. Sluka István (madari). Fiatalabb diáklányok – 40 kg: 3. Kollár Krisztina (gútai). Idősebb diáklányok – 44 kg: 2. Kurcz Anna (marcelházai), 3. Turančík Anett (naszvadi). Kadettok – 48 kg: 1. Megály Arnold (marcelházai), 2. Csicsó Nikolasz (madari). Férfiak – 85 kg: 1. Rákóczi Balázs (bősi), 3. Bári Patrik (komáromi Spartacus). Veteránok – 85 kg: 1. Kuksa Ferenc (madari); 130 kg: 1. Rajos Csaba (madari).

 

10. Közös szlovák és cseh erőemelő-bajnokság a WUAP égisze alatt, Cífer – ifik, 82,5 kg: 1. Horváth Szabolcs 400 kg, 90 kg: 1. Vincze Ádám 420 kg, 110 kg: 1. és 2. abszolút sorrendben Dömötör Dániel 675 kg; juniorok, 75 kg: 2. Szilinszky Zsolt 380 kg, 90 kg: 1. és 3. abszolút sorrendben Szilinszky Tamás 667,5 kg; masters, 45–49 évesek, +140 kg: 1. ifj.Őszi Ferenc 660 kg, 55–59 évesek, 82,5 kg: 1. id. Őszi Ferenc (mind PCU Komárno) 380 kg.

 

10. XI. Gúta Kupa nemzetközi teremkerékpár-verseny, művészi kerékpár – Iskolás lányok (A1): 3. Mészáros Kinga; junior lányok, páros: 1. Glofák–Molnár; junior lányok, négyes: 1. Bagita–Glofák–Molnár–Domin; iskolás lányok (D1): 1. Decsi Anna; iskolás lányok (C1): 1. Domin Anasztázia, 2. Varga Lili; iskolás lányok (B2): 1. Mihalics P., Žibrita Natália, 2. Rákócza Dóra, Kulich Eszter, 3. Fördős N., Domin N.; iskolás lányok (B), négyes: 1. Kulich Eszter, Mihalics P., Rákócza Dóra, Žibrita Natália; iskolás lányok (B1): 1. Žibrita Natália, 2. Rákócza Dóra, 3. Kulich Eszter (mind gútai).

 

10. Labdarúgó Corgoň Liga, 30. forduló: DAC–FC Nitra 1:1 (DAC: Szabó Ottó + 1 gól, Straka Gábor), Slovan–Zlaté Moravce 2:0 (Slovan: Hudák Dávid – a 73. perctől, Mészáros Károly – az 59. percig).

 

10. Férfi kézilabda extraliga, playoff-elődöntő, ötödik mérkőzés: Hlohovec–Topoľčany 29:29 – hetesekkel 4:5 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

 

10. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, döntő, első mérkőzés: Michalovce–Šaľa 36:26 (Šaľa: Bízik Réka 1).

 

10–11. Országos hosszú távú kajak-kenubajnokság, Nováky – 5 km, K1, fiúk, 13 évesek: 1. Matus Bence 24:48,078, 2. Libai Zsolt 24:49,250; 14 évesek: 2. Husvéth Tamás 24:42,219, 3. Horváth Péter (mind Šamorín) 25:03,515; kadettok: 2. Obert Ákos (Komárno) 22:22,953. K1, lányok, 14 évesek: 3. Zalka Viktória 27:00,016; 13 évesek: 1. Seregi Karolina 26:17,078; veteránok: 2. Kárász Edit (mind Šamorín) 33:11,829. K2, fiúk, juniorok: 2. Horváth Pál, Patrik Stránsky (Šamorín, Tatran) 20:15,953, 3. Szokol Dániel, Eduard Rebro (Komárno, Piešťany) 21:13,797; 13+14 évesek: 1. Matus Bence, Libai Zsolt 22:53,063, 3. Horváth Péter, Husvéth Tamás 23:05,360, kadettok: 1. Sármány Ákos, Zalka Csaba (mind Šamorín) 20:34,484; férfiak: 1. Denis Myšák, Linka Tibor (ŠKP, Šamorín) 20:32,203, 3. Fülöp Bence, Maršal Máté (Štúrovo) 23:47,125. K2, lányok, 13+14 évesek: 2. Göcze Andrea, Petra Kostíková (Komárno, Tatran) 24:49,125. C1, fiúk, 14 évesek: 1. Koczkás Dávid 26:39,610, 2. Zilizi Richárd (mindketten Komárno) 27:02,563, 3. Szász Péter (Šamorín) 27:59,516; férfiak: 2. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 24:33,781; kadettok: 1. Kara Mátyás 26:59,125, 3. Tóth Bánai István (mindketten Komárno) 27:35,484; juniorok, 2. Virágh Krisztián (Šamorín) 26:12,219. C2, fiúk, 13+14 évesek: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd (Komárno) 24:39,281, 2. Szász Péter, Fekete Dávid (Šamorín) 25:15,125, 3. Lukáš Valo, Pajger András (ŠKK, Šamorín) 31:05,781; kadettok: 2. Kara Mátyás, Mikeš Gábor (Komárno) 24:33,953; férfiak: 2. Fekete Roland, Adam Gavenda (Šamorín, Dukla Trenčín) 23:33,156; juniorok: 1. Erik Žúbor, Virágh Krisztián (ŠGT, Šamorín) 24:16,015.

 

11. atlétikai csapatliga 2014, I. forduló, Nové Mesto nad Váhom – férfiak, 800 m (Jakubéci Emlékverseny): 1. Timoranský Tamás (Slávia UK) 1:50,83. Nők, 3000 m akadályfutás: 1. Bakó Barbara (ŠK ŠOG Nitra) 12:59,46; távolugrás: 2. Medgyes Renáta (VŠC Dukla) 589.

 

11. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, döntő, második mérkőzés: Michalovce–Šaľa 23:21 (Šaľa: Bízik Réka 4).

 

11. Magyar felhúzóbajnokság a WPC égisze alatt, RAW (speciális ruházat nélkül), ifik, 140 kg: 1. a búcsi Szabó Bence (Strongman Club Dunajská Streda) 245 kg – egyéni csúcs.

 

14. Férfi kézilabda extraliga, playoff-párharc a harmadik helyért, első mérkőzés: Hlohovec–Košice 42:35 (Hlohovec: Ivanov Sándor 9/1).

 

16–18. Kick-box Világkupa-viadal, Szeged – full-contact, 63,5 kg: 2. Osaďan Zsolt (kalondai).

 

17. Kajak-kenu Világkupa-viadal, Račice – 1000 m, férfiak, K2: 2. Vlček Erik, Tarr György (szlovákiaiak) 3:22,924.

 

17. 2. jótékonysági futóverseny a gazdátlan kutyák megmentéséért, Lakszakállas – 7 km, nők (15–18 évesek: 1. Tóth Tímea (Lakszakállas) 33:52. Hobbifutók (3,5 km, nők, 19–39 évesek): 1. Kucsora Zsuzsa (Lakszakállas). 7 km, férfiak (15–18 évesek): 1. Végh Attila Márió (Bogya) 27:05; (19–39 évesek): 1. Polák István (Nagymegyer) 30:12; (40–49 évesek): 1. Bohák Marián (Komárom) 27:16; (50–59 évesek): 1. Lesko Anatolij (Komárom) 27:42; (60 év felett): 1. Lelkes József (Nyárasd) 33:05. Hobbifutók (3,5 km, férfiak): 1. Király Mátyás (Bős). Alapiskolások, alsó tagozat (500 m, lányok): 1. Bajcsi Boglárka. Felső tagozat (1200 m, lányok): 1. Tóth Tímea (mindketten Lakszakállas). Alsó tagozat (500 m, fiúk): 1. Jakab Nikolas (Gellér). Felső tagozat (1200 m, fiúk): 1. Kovács Róbert (Lakszakállas).

 

17. Rimaszombat Nagydíja nemzetközi utánpótlás cselgáncsviadal (12 ország, 476 versenyző) – lányok, 30 kg: 1. Szabó Margaréta. Fiúk, 38 kg: 3. Keszeli Róbert; 73 kg: 3. Szépe Zsolt (mind gútai).

 

17. Országos utánpótlás karatebajnokság, Partizánske – lányok, kata: 1. Lakatos Erika; kumite: 2. Lakatos Erika (gútai Corvin HE).

 

17. VI. Polgármester-kupa kyokushin karateverseny, Ekecs – első helyezettek: Kovács Kata Zsófia, Nagy Róbert, Bajcsi Adrián (Ekecs), Németh Bence, Barát Ádám (Ekel), Trenčík Nikolas (Keszegfalva), Soóky Tibor, Karika Rebeka, Koller Máté (Dunaszerdahely), Dóka Krisztina (Nagymegyer), Miklós Balázs, Varga Kevin, Nyári Kornél, Varga László (Vásárút), Gódány Fanni (Egyházgelle), Gányovics Ákos, Gányovics Ádám (Csallóközkürt). Különdíjak – legharcosabb serdülő: Lovász Miklós (Keszegfalva), legtechnikásabb gyerek: Fehér Levente (Full-contact Szolnok), legtechnikásabb serdülő: Markovics Ádám (Keszegfalva), Markovics János különdíja: Fodor Gergő (Dunaszerdahely), Karika Rebeka (Dunaszerdahely), Polák László polgármester különdíja: Bajcsi Adrián (Ekecs).

 

17. Labdarúgó Corgoň Liga, 31. forduló: Banská Bystrica–Slovan 1:2 (Slovan: Hudák Dávid – a 70. perctől, Mészáros Károly), MFK Košice–DAC 2:1 (DAC: Szabó Ottó + 1 gól, Straka Gábor).

 

17. Férfi kézilabda extraliga, playoffpárharc a harmadik helyért, második mérkőzés: Košice–Hlohovec 36:39 (Hlohovec: Ivanov Sándor 3).

 

17. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, döntő, harmadik mérkőzés: Šaľa–Michalovce 30:21 (Šaľa: Bízik Réka 8).

 

17. Juniorok országos tőrbajnoksága, Somorja – fiúk, egyéni, fiúk (10 induló): 1. Végh Dávid, 2. Egyenes Pörsök Henrik, 3. Pokorný Dávid (mind KŠ Šamorín), csapat (3): 1. KŠ Šamorín A (Végh Dávid, Egyenes Pörsök Henrik, Pokorný Dávid), 3. KŠ Šamorín B (Farkas Gyula, Baráth László, Kirner Krisztián); lányok, egyéni (6): 1. Bittera Kitti, 3. Pirk Rita és Derzsi Michaela (mind KŠ Šamorín), csapat (2): 1. KŠ Šamorín (Bittera Kitti, Pirk Rita, Derzsi Michaela).

 

17–24. Masters súlyemelő Európa-bajnokság, Kazincbarcika, a nagymegyeri veteránok eredményei, 50 éven felüliek – 69 kg: 2. Juhász László 206 kg (90+116); 77 kg: 3. Megály János 186 kg (88+98); 94 kg: 1. Patasi Oszkár 237 kg (104+ 133); 105 kg: 1. Mezei Tibor 260 kg (120+140).

 

18. Maraton magyar kajak-kenubajnokság – Győr – 10 km, 13 éves fiú, K1: 1. Matus Bence, 2. Libai Zsolt (mindketten somorjaiak).

 

18. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, döntő, negyedik mérkőzés: Šaľa–Michalovce 33:28 (Šaľa: Bízik Réka 7).

 

18. 3. VW Slovakia Run and Fun, királyi váltó (3x8 km): 1. BMSC Bratislava (benne: Magyar Imre és Švajda Gábor) 1:22,59.

 

18. Slovakia Open 2014 hátrányos helyzetű asztaliteniszezők nemzetközi versenye – TT4, csapat: 3. Szlovákia (benne: Mészáros András).

 

20. Labdarúgó Corgoň Liga, 32. forduló: Slovan–Nitra 2:1 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly – a 69. percig), DAC–Trnava 1:0 (DAC: Szabó Ottó + 1 gól, Straka Gábor).

 

21. Férfi kézilabda extraliga, playoffpárharc a harmadik helyért, harmadik mérkőzés: Hlohovec–Košice 33:28 (Hlohovec: Ivanov Sándor 4). Harmadik a galgóci csapat.

 

23. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Szenc: Szlovákia–Montenegró 2:0 (Szlovákia: Novota János – a 46. perctől a kapuban).

 

24. Sportlövő Vk-viadal, Almaty – férfi trap:, 2. Varga Erik (szlovákiai) 120 (k.o. szétlövés 2), elődöntő: 15+3, döntő: 13+3.

 

24. Duna Liga nemzetközi cselgáncs-csapatbajnokság, 2. forduló, Bad Pirawart – a gútaiak eredményei: Kolárovo–Leányvár B 3:2, gútai pontszerzők: Szerdahelyi Soma, Fekete Ákos, Kárpáty Ernő; Kolárovo–Galanta 4:1, gútai pontszerzők: Román Sándor, Benyó Viktor, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő; Kolárovo–Bad Pirawart 5:0, gútai pontszerzők: Román Sándor, Szabó Ákos, Decsi Attila, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő; Kolárovo–Leányvár A 3:2, gútai pontszerzők: Szerdahelyi Soma, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő; Kolárovo–Sokol Bratislava 4:1, gútai pontszerzők: Román Sándor, Szerdahelyi Soma, Kárpáty Ernő, Urbán Gergő. A győztes gútai csapat – 66 kg: Román Sándor; 73 kg: Szabó Ákos, Szerdahelyi Soma; 81 kg: Fekete Ákos, Benyó Viktor, Decsi Attila; 90 kg: Kárpáty Ernő; +90 kg: Urbán Gergő.

 

24. III. Csallóköz Kupa, korosztályos nemzetközi birkózótorna, Dunaszerdahely, szabadfogás (6 ország, 21 egyesület, 156 versenyző), a dél-szlovákiai klubok dobogósai, kezdők, B kategória (2005–2006-os születésűek) – 22 kg: 2. Pongrácz Barnabás (dunaszerdahelyi); 24 kg: 2. Sztakovics Máté (naszvadi), 3. Czajlik Kende; 30 kg: 2. Kovács Ferenc Dániel. Kezdők, A kategória (2003–2004-es születésűek) – 31 kg: 1. Gaál András; 33 kg: 2. Darvas Patrik; 35 kg: 3. Szakács Dominik; 38 kg: 1. Bazsó Marek; 44 kg: 2. Szerencsés László; 46 kg: 1. Szerencsés Gergő (dunaszerdahelyiek). Fiatalabb diákok – 37 kg: 3. Tóth Dávid (madari); 48 kg: 1. Brožek Dániel, 2. Skurák Tristán. Idősebb diákok – 47 kg: 1. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyiek), 3. Brand Alex (madari); 59 kg: 3. Hakszer Balázs; 85 kg: 3. Pócs Áron (dunaszerdahelyiek). Kadettok – 54 kg: 1. Csicsó Kevin (madari); 58 kg: 2. Borka Kevin (naszvadi); 63 kg: 1. Gaál Attila, 2. Bürsöly Gergely; 69 kg: 1. Sárközi Gyula (dunaszerdahelyiek); 85 kg: 3. Marczinkó Nikolas (marcelházai); 120 kg: 1. Érsek Róbert (naszvadi). Juniorok – 55 kg: 1. Megály Arnold (marcelházai), 2. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi); 74 kg: 1. Marczinkó Dávid (marcelházai), 2. Sipka Norbert (naszvadi), 3. Kuki Ádám. Lányok versenye, idősebb diáklányok – 44 kg: 2. Píver Vanessa; 48 kg: 3. Bacsfai Réka; 62 kg: 2. Darvas Simona. Kadettok: +70 kg: 3. Szerencsés Orsolya (dunaszerdahelyiek). Csapatverseny: 1. Dunaszerdahely 133 pont.

 

24. XXXI. Lidice Kupa, Kladno, korosztályos nemzetközi birkózótorna, szabadfogás, kötöttfogás (12 ország, 41 egyesület, 382 versenyző), a dél-szlovákiai klubok dobogós helyezettjei, kezdők, B kategória – 39 kg: 3. Bartalos Marek; 45 kg: 1. Sármány Denis. Kezdők, A kategória – 39 kg: 3. Szeiler Mátyás (somorjaiak); 40 kg: 1. Mezej József; 43 kg: 1. Csörgő Áron. Fiatalabb diákok 37 kg: 3. Ágh Attila; 48 kg: 2. Szeif Lukáš (bősiek). Idősebb diákok – 65 kg: 2. Rigó Kevin. Kadettok – 50 kg: 1. Nagy Arnold (mindkettő komáromi Spartacus); 54 kg: 1. Szelle Gábor; 69 kg: 1. Rohály József (bősiek) – egyben a torna legtechnikásabb versenyzője.

 

24. VI. Sillai László Emlékgála, Győr, korosztályos nemzetközi birkózótorna, szabadfogás (4 ország, 28 egyesület, 228 versenyző), a dél-szlovákiai klubok dobogós helyezettjei, gyermek II. kategória (2007–2009-es születésűek) – 23 kg: 3. Gromer Maxim és Forgáč Patrik; 25 kg: 2. Gergő Csongor (mind Spartacus Komárom); 38 kg: 2. Tóth Róbert; 46 kg: 3. Misecska Marcell (gútaiak). Gyermek I. kategória (2005–2006-os születésűek) – 35 kg: 3. Gabriel Dániel (madari). Diákok II. kategória (2003–2004-es születésűek) – 38 kg: 3. Prezmecký Gyula (komáromi Spartacus); 40 kg: 3. Hompora Gábor; 69 kg: 2. Balkó Áron. Diákok, I. kategória (2001–2002-es születésűek) – 38 kg: 2. Kürthy Adrián, 3. Kürthy Márió és Kürthy Krisztián (gútaiak); 42 kg: 3. Csicsó Adrián; 46 kg: 2. Kajtár Sándor (madariak); 63 kg: 3. Kovács Nikolas (madari) és Gergő Kristóf (komáromi Spartacus). Kadettok – 58 kg: 1. Lakatos Igor. Lányok – 40 kg: 3. Tóth Krisztina (gútaiak).

 

24. Történelmi előtöltős lövészek szlovák ligafordulója, Príbelce – kanócos puska – álló (Tanegashima): 1. Zsapka Károly (komáromi Royal) 95 – új szlovák csúcs.

 

24. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, döntő, ötödik mérkőzés: Michalovce–Šaľa 28:27 (Šaľa: Bízik Réka 2). A sorozat végeredménye: 3:2, ezüstérmesek a vágsellyeiek.

 

24. Naturális testépítők és fitneszversenyzők szlovák bajnoksága a SSNKF égisze alatt, Szered – fitnesz modell, 170 cm-ig: 1. Bodó Anikó, fitnesz modell, 170 cm fölött: 1. Szabó Tünde; testépítés, Masters I: 2. Csöllei Jenő, 3. Együd Péter, Masters II: 2. Tóth Kálmán, ifik: 1. Kakalík József (mind Relax Team Dunajská Streda).

 

24. Fiatalabb diákok (U13) országos tőrbajnoksága, Pozsony – fiúk, egyéni (10 induló): 1. Sármány Zoltán, 2. Kuchta Leopold, 3. Nagy Patrik és Pirk Ákos (mind KŠ Šamorín), csapat: 1. KŠ Šamorín A (Sármány Zoltán, Kuchta Leopold, Nagy Patrik), 2. KŠ Šamorín B (Lelkes Márton, Pirk Ákos, György Bendegúz), 3. KŠ Šamorín C (benne: Fazekas Árpád, Szegedi Áron, Simsa Ákos Dániel); lányok, egyéni (8): 2. Boda Barbara, 3. Bartal Vivien és Udvardi Jázmin (mind KŠ Šamorín), csapat (2): 1. KŠ Šamorín A (Udvardi Jázmin, Bartal Vivien, Cséfalvay Rebeka), 2. KŠ Šamorín B (Boda Barbara, Buday Boglárka, György Eszter, Farkas Katalin).

 

25. A Karate és Harci Művészetek Szövetségének szlovák bajnoksága, Turócszentmárton – kata, férfiak, egyéni: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa).

 

25. World Relays a váltófutás nem hivatalos világbajnoksága, Nassau (Bahama-szigetek), férfi 4x800 m: 8. Szlovákia (benne: Timoranský Tamás) 7:32,87 – szlovák csúcs.

 

25. Művészek labdarúgó-világbajnoksága, Moszkva, csoportmérkőzés: Szlovákia–Románia 3:5 (Szlovákia, benne: Kovács Tamás – Tomi Kid galántai profi ökölvívó).

 

25. Szlovák Nagydíj nemzetközi koronglövőverseny, Nagyszombat, férfitrap: 1. Vass Gyula 116 – selejtező, elődöntő: 13., döntő: 12.

 

26. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Szentpétervár: Oroszország–Szlovákia 1:0 (Szlovákia: Saláta Kornél – a 68. perctől).

 

27. Művészek labdarúgó-világbajnoksága, Moszkva, csoportmérkőzés: Szlovákia–Olaszország 2:2 (Szlovákia, benne: Kovács Tamás – Tomi Kid galántai profi ökölvívó).

 

28. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, döntő, harmadik mérkőzés: ŠKP Modrí Draci Košice–Slávia UK Bratislava 13:5 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).

 

29. Művészek labdarúgó-világbajnoksága, Moszkva, csoportmérkőzés: Szlovákia–Korea 2:1 (Szlovákia, benne: Kovács Tamás – Tomi Kid galántai profi ökölvívó).

 

30. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, döntő, negyedik mérkőzés: Slávia UK Bratislava–ŠKP Modrí Draci Košice 12:11 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

 

30. Művészek labdarúgó-világbajnoksága, Moszkva, az 5–8. helyért: Szlovákia–Törökország 6:2 (Szlovákia, benne: Kovács Tamás – Tomi Kid galántai profi ökölvívó + 1 gól).

 

30. Női kosárlabda Szlovák Nagydíj, Kassa: Szlovákia–Észtország 86:56 (Szlovákia: Suja Tímea 8. Orosz Szabina 5).

 

30–június 1. Történelmi lövészek Osztrák Nagydíja, Eisenstadt – csapat, Pforzheim: 2. Szlovákia (benne: Zsapka Károly), Rigby: 2. Szlovákia (benne: Hagyó István – mindketten komáromi Royal).

 

31. Junior atlétikai viadal, Nyitra – fiúk, rúd: 1. Juhos Ákos (ŠOG Nitra) 330 cm.

 

31. Szlovák vívóbajnokság, Pozsony – tőr, nők, egyéni: 1. Bittera Kitti, 3. Pirk Rita és Cséfalvay Karolina (mind KŠ Šamorín); csapat: 2. KŠ Šamorín (Bittera, Pirk, Cséfalvay, Derzsi Michaela). Tőr, férfiak, egyéni: 1. Végh Dávid, 3. Domsitz Tibor és Egyenes Pörsök Henrik (mind KŠ Šamorín); csapat: 2. KŠ Šamorín I (Végh, Pokorny, Egyenes Pörsök), 3. KŠ Šamorín II (Domsitz, Lelkes, Soóky).

 

31. 4. Tadashii Kupa nemzetközi kyokushin karateviadal, Kiskunmajsa (4 ország: Magyarország, Szerbia, Horvátország, Szlovákia, 320 versenyző) –küzdelem: 2. Horvát Berta (Párkány, a Szlovák Kyokushin Karate Szövetség versenyzője).

 

31. Országos karatebajnokság, Martin – kata, férfiak, 18 év felett és open: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa).

 

31. Labdarúgó Corgoň Liga, 33. forduló: Trnava–Slovan 1:2 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly + 1 gól, Miklós Viktor – a 90. perctől), Ružomberok–DAC 2:1 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor – a 74. percig).

 

31. Női kosárlabda Szlovák Nagydíj, Kassa: Németország–Szlovákia 52:69 (Szlovákia: Suja Tímea 9).

 

31. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, döntő, ötödik mérkőzés: Slávia UK Bratislava–ŠKP Modrí Draci Košice 8:9 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).

 

31–június 1. Nemzetközi kajak-kenu regatta, Pöstyén – 1000 m, férfiak, C1: 2. Farkas Vince 3:53,853; juniorok: 3. Virágh Krisztián 4:12,510; férfiak, C2: 3. Fekete Roland, Adam Gavenda 3:44,236; férfiak, K2: 3. Linka Tibor, Denis Myšák (mind szlovákiai) 3:13,268; kadettok, C4: 2. Szlovákia (benne: Koczkás Dávid, Zilizi Richárd) 3:56,784; kadettok, K4: 2. Szlovákia (benne: Obert Ákos) 3:07,360; juniorok, K4: 3. Szlovákia (benne: Horváth Pál) 3:00,750. 500 m, férfiak, C1: 3. Farkas Vince 1:50,953; K1: 2. Linka Tibor 1:36,682; C2: 2. Fekete Roland, Adam Gavenda 1:44,540; K2: 3. Denis Myšák, Linka Tibor 1:29,687. Kadettok, K2: 1. Martin Nemček, Zalka Csaba 1:33,284. 200 m, férfiak, C2: 1. Fekete Roland, Adam Gavenda 41,621; K2: 3. Denis Myšák, Linka Tibor 35,645. Kadettok, K1: 3. Zalka Csaba (mind szlovákiai) 39,838.

 

31–június 1. Országos uszonyos és búvárúszó bajnokság, Kassa – férfi 1500 m felszíni úszás (7 induló): 1. Bukor Ádám 13:24,90; férfi 400 m felszíni úszás (31): 1. Bukor Ádám 3:06,79; 200 m felszíni úszás (38): 1. Bukor Ádám 1:25,74; 800 m felszíni úszás (11): 1. Bukor Ádám 6:39,21; női 50 m felszíni úszás, E kategória (2003-as születésűek, 17 induló) 2. Bertók Anikó (mindketten KŠP Tritón Šaľa) 29,87; női 15 m palackos búvárúszás, E kategória (2003-as születésűek, 16): 2. Bertók Anikó 7,04 mp; 200 m felszíni úszás, E kategória (2003-as születésűek, 5): 1. Bertók Anikó 2:29,79; 4x200 m-es férfiváltó (11): 1. KŠP Tritón Šaľa (benne: Bukor Ádám) 6:31,95; 4x100 m férfiváltó (18.): 2. KŠP Tritón Šaľa (benne: Bukor Ádám) 2:56,20.

 

31–június 1. Közös magyar és szlovák fekvenyomó-bajnokság, Győr – nők, 75 kg: 1. Vörös Márta; férfiak 125 kg: 1. Vörös Sándor (mindketten komáromi PCU).

2015-08-05T10:39:08+00:00 2015.08.05.|Categories: Krónika, 2014|