2014 június

1. Férfi ATP Challanger Tour tenisztorna, Vicenza, egyes, döntő: Filip Krajinovics (szerb)–Gombos Norbert (szlovákiai, 7.) 6:4, 6:4.

 

1. 2. Eva High Heels Run futás tűsarkú cipőben (92 induló), Pozsony: 1. Benyó Nikolett (AC Nové Zámky).

 

1. 1. Perazzi Challenge Brno nemzetközi sportlövő viadal – férfi trap: 1. Vass Gyula 118 (selejtező) – elődöntő: 13, döntő: 10; veteránok: 1. Varga Béla (szlovákiaiak) 115.

 

1. Szlovák vívóbajnokság, Pozsony – párbajtőr, nők, egyéni: 1. Bezák-Lovisek Judit, 3. Miček Andrea (mindketten Slávia UK), döntő: Bezák-Lovisek–Linderová 15:14; csapat: 2. Super mix (benne: Miček Andrea). Férfiak, csapat: 1. öttusacsapat (benne: Szalay János, Szalay György).

 

1. Művészek labdarúgó-világbajnoksága, Moszkva, az 5. helyért: Szlovákia–Németország 1:1 – tizenegyesekkel 3:4 (Szlovákia, benne: Kovács Tamás – Tomi Kid galántai profi ökölvívó).

 

1. Női kosárlabda Szlovák Nagydíj, Kassa: Szlovákia–Magyarország 62:59 (Szlovákia: Suja Tímea 7. Orosz Szabina 0).

 

4. Erőemelő Európa-bajnokság a GPC égisze alatt, Trutnov – RAW (speciális ruházat nélkül), ifik, 140 kg: 1. a búcsi Szabó Bence (Strongman Club Dunajská Streda) 617,5 kg (guggolás: 237,5 kg – szlovák ificsúcs, fekvenyomás: 130 kg, felhúzás: 250 kg – szlovák ificsúcs).

 

4. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, döntő, hatodik mérkőzés: ŠKP Modrí Draci Košice–Slávia UK Bratislava 9:6 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3). Bajnok a kassai csapat, 4:2-re nyerte a sorozatot.

 

5. Női kézilabda felkészülési mérkőzés, Bécs: Szlovákia–Magyarország 15:37 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 0).

 

7. ATP Challenger Tour Unicredit Czech Open nemzetközi férfi tenisztorna, döntő, egyéni: Jiří Veselý (cseh, 6.)–Gombos Norbert (szlovákiai) 6:2, 6:2.

 

7. Országos naturális testépítő és fitneszbajnokság a SANK égisze alatt, Gúta – testépítés, férfiak, 180 cm fölött: 1. Tóth Erik (vágsellyei).

 

7. 15. František Daniš Terepfutó Emlékverseny, Trstín (8090 m), férfiak: 1. Magyar Imre (Bratislava Maraton Sport Club) 28:42.

 

7. Dorog-kupa nemzetközi kyokushin karateviadal (3 ország: Magyarország, Szerbia, Szlovákia, 150 versenyző) – küzdelem: 1. Kiss Tamara (Érsekújvár), 2. Németh Carmen (Párkány), Szép Melinda, Obocsányi Tamás (mindketten Érsekújvár). Mindannyian a Szlovák Kyokushin Karate Szövetség versenyzői.

 

8. Koronglövő Nagyszombat Nagydíja, trap, férfiak: 3. Varga Béla (ŠKP Trnava) 114 – elődöntő: 12, a 3. helyért: 14.

 

8. 10. Magyar Szó-kupa diák birkózóverseny, Zenta (5 ország, 195 versenyző) – 26 kg: 2. Édes János, 29 kg: 3. Remes Krisztián; 35 kg: 3. Gabriel Dániel; 45 kg: 3. Kajtár Sándor; 58 kg: 1. Kovács Nikolasz (mind madari).

 

11. Női kézilabda Eb-selejtező, Vágsellye: Szlovákia–Franciaország 24:24 (Szlovákia: Tóth Zsanett–Bízik Réka 0). Szlovákia húsz év után kijutott az Eb-re.

 

13. Kajak-kenu Eb-válogató, Račice – 1000 m, férfiak, C1: 2. Farkas Vince 4:05,24; K1: 1. Gelle Péter 3:36,79, 2. Demin Viktor 3:39,93; K2: 1. Vlček Erik, Tarr György 3:15,62, 2. Marek Krajčovič, Jakubík Gábor 3:19,14, 3. Denis Myšák, Linka Tibor 3:21,17; K4: 1. Marek Krajčovič, Matej Michálek, Jakubík Gábor, Demin Viktor 2:57,30, 2. Martin Jankovec, Gelle Péter, Vlček Erik, Tarr György 2:58,43. 500 m, férfiak, K1: 3. Demin Viktor 1:41,08; K2: 1. Tarr György, Vlček Erik 1:28,54, 2. Jakubík Gábor, Marek Krajčovič 1:31,48, 3. Linka Tibor, Denis Myšák 1:35,86. 5000 m, férfiak, K1: 2. Vlček Erik 21:13,37, 3. Tarr György 21:13,72.

 

14. 2. Tíz kilométeres futás, Felsőszeli – 3000 m, férfiak: 1. Nagy Péter (Vízkelet), 11:24, 2. Kontár Miroslav (Taksony) 11:53, 3. Nagy Ferenc (Deáki) 11:56. 10000 m, nők: 2. Heringh Veronika (Csallóközi Marathon Club) 44:55.

 

14. Ifjúsági atlétikai bajnokság, Dubnica nad Váhom – fiúk, távolugrás: 3. Lantoš Marcell (AC Nové Zámky) 604.

 

14. Országos kick-boxbajnokság, Kassa – full-contact, juniorok, 60 kg: 1. Osaďan Zsolt (BC Lučenec).

 

15. Ifjúsági atlétikai bajnokság, Dubnica nad Váhom – fiúk, 2000 m akadály: 2. Végh Attila Márió (AC Nové Zámky) 6:38,79.

 

15. 15. Osztrák nemzetközi kyokushin karatebajnokság, Bécs (10 ország, 250 versenyző) – küzdelem: 2. Németh Carmen, Horváth Berta (mindketten Párkány) és Joba Mária (Érsekújvár); formagyakorlatok: 3. Horváth Berta (Párkány) és Kosík Roland (Érsekújvár). Mindannyian a Szlovák Kyokushin Karate Szövetség versenyzői.

 

15. 12. Košice Open nemzetközi férfitenisztorna, Kassa, egyes, döntő: Frank Dancevic (kanadai)–Gombos Norbert (szlovákiai) 6:2, 3:6, 6:2.

 

17. Középiskolások Országos Bajnoksága, Érsekújvár, lányok, 800 m: 1. Bakó Barbara (ŠG Nitra) 2:28,35; lányok, 4x100 m váltó: a 2. helyen végzett váltó (55,18). tagja: Bakó Barbara.

 

19. Középiskolások országos atlétikai bajnoksága, Érsekújvár – lányok, 800 m: 1. Bakó Barbara 2:28,35.

 

20. Alapiskolások országos atlétikai bajnoksága, Nagyszombat – fiúk, távolugrás: 3. Lantoš Marcell (zsitvabesenyői, az udvardi alapiskola versenyzője) 605.

 

20–21. 56. Komárom Nagydíja kajak-kenuviadal – 2 km, 10 évesek, fiúk, C1: 1. Lérant Lucas 14:02,920, lányok, K1: 3. Bugár Réka 13:35,007; 12 évesek; fiúk, K1: 1. Szépe Sámuel 10:47,607; C1: 1. Lérant Christopher Péter 13:09,861, 2. Gallo Dávid 14:24,142, 11+12 évesek, fiúk, K2: 1. Meszlényi Márk, Szépe Sámuel Dávid 9:40,477. 500 m, 13+14 évesek, lányok, K2: 2. Göcze Andrea, Petra Kostíková 1:58,103, fiúk, C2: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd 2:00,079; férfiak, C1: 2. Barta János 2:39,019; kadettok, C1: 1. Kara Mátyás 1:58,348, 3. Tóth Bánai István 2:04,065, fiúk, C2: 1. Kara Mátyás, Mikeš Gábor 1:57,286, 2. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István 1:59,772, fiúk, K2: 1. Samuel Baláž, Obert Ákos 1:31,908; 14 évesek, fiúk, C1: 1. Koczkás Dávid 2:02,630, 2. Zilizi Richárd 2:03,616; juniorok, fiúk, K2: 2. Nagy Márk, Szabó Michael 1:35,270. 5 km, kadettok, fiúk, C1: 1. Kara Mátyás 28:44,423, 3. Tóth Bánai István 29:20,093; juniorok, fiúk, K1: 2. Szabó Michael 24:20,933; 13+14 évesek, fiúk, K2: 3. Karika Benedek, Kevin Konečný (mind Komárno) 25:25,701.

 

21. Szlovák elölltöltős (feketelőporos) liga, 8. forduló és Euroliga, 2. szlovákiai forduló, Komárom – kovaköves puska (Pennsylvania), 50 m: 1. Šrámek Tamás (pozsonyi Slovnaft) 98 – új szlovák csúcs.

 

21. Országos egyéni súlyemelő-bajnokság, Besztercebánya – felnőttek, 69 kg: 2. Jávorka Tivadar 227 kg (101+126); +105 kg: 2. Mezei Tibor 267 kg (127+140), 3. (juniorok: 1.) Holocsi Krisztián (mindhárman Veľký Meder) 255 kg (115+140).

 

21. Diákok nemzetközi cselgáncs rangsorversenye, Nagymihály (7 ország, 388 versenyző) – mini diákok, 30 kg: 1. Szabó Margaréta. Fiatalabb diákok, 38 kg: 3. Keszeli Róbert. Idősebb diákok, 34 kg: 2. Tóth Miklós Levente; 73 kg: 1. Szépe Zsolt (mind gútai).

 

21. II. Virág István Emléktorna kezdő birkózók nemzetközi versenye (3 ország, 134 induló), Komárom, dél-szlovákiai dobogósok – 2007–2008-as születésűek, 20 kg (7 induló): 3. Balázs Adrián (Spartacus Komárno); 22 kg (4): 1. Igrényi Viktória (Nesvady), 2. Forgáč Patrik (Spartacus Komárno); 24 kg (3): 3. Turančík Arnold (Nesvady); 26 kg (1): 1. Gergő Csongor; 30 kg (1): 1. Keszan Szabolcs (mindketten Spartacus Komárno); 33 kg (2): 2. Hompora Gábor (Kolárovo); 38 kg (2): 2. Szi Mátyás (Spartacus Komárno); 48 kg (1): 1. Domonkos Máté (Modrany). 2005–2006os születésűek, 20 kg (2): 2. Édes János (Modrany); 23 kg (12): 3. Sztankovics Máté (Nesvady); 27 kg (5): 3. Remes Krisztián (Modrany); 29 kg (3): 3. Fodor Bálint (Gabčikovo); 31 kg (13): 2. Príbelský Ármin (Slávia Komárno); 36 kg (2): 2. Tóth Róbert (Kolárovo); 52 kg (2): 2. Nagy Dávid (Spartacus Komárno). 2003–2004-es születésűek, 29 kg (5): 3. Nagy Nikolas; 31 kg: 3. Nagy András; 40 kg (1): 1. Prezmeczky Gyula (Spartacus Komárno); 43 kg (6): 3. Domin Barna (Marcelová); 46 kg (2): 2. Csörgő Áron (Gabčikovo); 62 kg (2): 2. Martinček Szilárd (Spartacus Komárno).

 

21. OŠG Košice 2014, kadett birkózóverseny, 58 kg: 3. Hakszer Balázs; 63 kg: 3. ifj. Gaál Attila (mindketten Dunaszerdahelyi Birkózó Klub).

 

21. Tizenkét órás tatai futás – M60-as kategória: 1. Bögi Ferenc (dunaszerdahelyi) 95 556 méter.

 

21. Box and rock night gála, Losonc, 64 kg: Osaďan Zsolt (BC Lučenec)–Tankó Vilmos (KO Box Galanta) – Osaďan pontozással győzött.

 

21–22. Országos ifjúsági és diák ökölvívó-bajnokság, Giraltovce – idősebb diákok, 38 kg: 1. Tankó Sándor; kadettok, 54 kg: 1. Mészáros Filip, 63 kg: 3. Csemez András (mindhárman KO Box Galanta).

 

22. Junior birkózó Európa-bajnokság, Katowice, kötöttfogás, 55 kg: 5. Lévai Zoltán (szlovákiai).

 

22. Saguaro Run Fest, Pozsony, félmaraton, férfiak: 1. Švajda Gábor (Bratislava Marathon) 1:18:41.

 

22. VII. Polgármester-kupa, Keszegfalva – első helyezettek: Markovics Ádám, Bakos Tamás Máté, Bakos Orsolya Virág, Szlávik Krisztián, Szabó Norbert (Keszegfalva), Szegfű Noel, Fodor Gergő (Dunaszerdahely), Katona Máté (Vásárút), Vígh Lara (Nagymegyer), Mayer Krisztián, Németh Bence (Ekel), Demeter Virág Orsolya, Bajcsi Adrián (Ekecs). Polgármester különdíja: Markovics Ádám (Keszegfalva).

 

27. Junior és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság, Mantes-en-Yvelines – 1000 m, U23, C1: 7. Farkas Vince 4:00,052; K2: 6. Denis Myšák, Linka Tibor 3:18,380; juniorok, K2, B döntő: 4. (13.) Martin Nemček, Zalka Csaba (mind szlovákiai) 3:29,592; K4: 8. Szlovákia (benne: Horváth Pál) 3:06,256.

 

27. 13. junior uszonyos és búvárúszó világbajnokság, Chania; fiúk, 1500 m felszíni úszás: 2. Bukor Ádám (szlovákiai) 12:49,40 – szlovák felnőttcsúcs.

 

28. VI. Kék Duna Futás, Dunamnocs–Karva, dobogósok, 15 km, férfiak: 1. Magyar Imre (zsitvabesenyői) 54:36; 2; nők: 3. Benyó Nikolett (komáromi) 1:16:50. 5 km, férfiak: 1. Mácsodi Gábor (szenci) 17:44, 2. Végh Attila Márió (bogyai) 18:04, 3. Dinga Krisztián (lakszakállasi) 18:34; nők: 2. Mátyás Katalin (őrsújfalui), 3. Gábor Zsuzsanna (komáromi). 1200 m, fiúk: 1. Csontos Tibor, 2. Farkas Alex. 3. Tóth Krisztofer (mind dunamocsi); lányok. 1. Klvcka Vivien (izsai), 2. Záhorská Viktória (érsekújvári), 3. Csontos Veronika (dunamocsi). 400 m, fiúk: 1. Farkas Alex, 2. Csehi Krisztián (mindketten dunamocsiak), 3. Vasas Mihály Bertalan (karvai); lányok: 1. Raftik Emma (nagymegyeri), 2. Komáromi Tamara, 3. Simsik Réka (mindketten dunamocsiak).

 

28. 13. junior uszonyos és búvárúszó világbajnokság, Chania; fiúk, 400 m felszíni úszás: 2. Bukor Ádám (szlovákiai) 3:03,60 – szlovák felnőttcsúcs.

 

28. Országos szkanderbajnokság, Vavrečka – bal kéz, 85 kg: 3. Hervay Péter; 95 kg: 1. Hervay László (mindketten AWK Senec); jobb kéz, 95 kg: 3. Hervay László.

 

28. Cseh veterán súlyemelőliga – brünni verseny, a nagymegyeriek eredményei: Mezei Tibor 125 + 141 = 266 kg (367,29 Sinclair-pont), Megály János 87 + 105 = 192 kg (305,86 pont), Juhász László 80 + 100 = 180 kg (325,55 pont). A bajnokság végeredménye: 1. TJ Sokol M. Ostrava, 2. MKVaSŠ Thermal Veľký Meder.

 

28–29. Országos junior atlétikai bajnokság, Kassa – fiúk, 110 m gátfutás: 1. Juhos Ákos 15,18; fiúk, 400 m gátfutás: 2. Juhos Ákos 56,32; lányok 3000 m akadályfutás: 1. Bakó Barbara (mindketten ŠK ŠOG Nitra) 12:33,43; fiúk, 4x400 m váltó: 1. ŠK ŠOG Nitra (benne: Juhos Ákos) 3:28,26; lányok, 4x400 m váltó: 3. ŠK ŠOG Nitra B (benne: Bakó Barbara) 4:26,64.

 

29. Junior és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság, Mantes-en-Yvelines, 500 m, U23, C1: 9. Farkas Vince 1:56,944; K2: 2. Denis Myšák, Linka Tibor (szlovákiaiak) 1:31,024.

 

29. 13. junior uszonyos és búvárúszó világbajnokság, Chania; fiúk, 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 6:29,21 – szlovák felnőttcsúcs.

 

29. Naturális testépítő és fitnesz világbajnokság a SANK égisze alatt, Nyitra – férfiak, 180 cm fölött: 1. Tóth Erik (vágsellyei).

 

2015-09-07T08:29:01+00:00 2015.09.07.|Categories: Krónika, 2014|