2014 július

5. 42. Ötszáz méteres kajak-kenuverseny, Nováky – 500 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 1:38,454, 3. Linka Tibor (ŠKP Bratislava) 1:39,438; C1: 2. Farkaš Vince (Dukla Trenčín) 1:56,766.

 

5. Királyfai Futás, Szenckirályfa – férfiak (10 000 m): 2. Švajda Gábor (BMSC) 35:20.

 

5. Birkózó Adria Kupa, korosztályos nemzetközi kötöttfogású torna, Zadar, a madari birkózóklub versenyzőinek eredményei, fiatalabb diákok – 22 kg: 1. Édes János; 28 kg: 3. Remes Krisztián; 47 kg: 2. Brand Alex; 49 kg: 2. Kajtár Sándor; 59 kg: 2. Kovács Nikolas. Lányok, 68 kg: 1. Kovács Vanessa. Különdíj, a legtechnikásabb lányversenyző: Kovács Vanessa.

 

5. Labdarúgó Szuperkupa, Pozsony: Slovan Bratislava–MFK Košice 1:0 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly – a 82. perctől).

 

6. Brno Kupa 2014 nemzetközi sportlövő viadal – férfi trap: 2. Vass Gyula (szlovákiai) 116 – elődöntő: 15, döntő: 10.

 

8. Tábor Nagydíja, női távolugrás: 1. Medgyes Renáta (Dukla Banská Bystrica) 646 cm.

 

10–13. Lábtoll-labda Európa-bajnokság, Pustków-Osiedle (Lengyelország) – férficsapat, a 3. helyért: Szlovákia (Feke Gábor, Kondás Ádám, Költő Sebastian, Szimko Balázs)–Finnország 2:0 (21:13, 21:15); női csapat, döntő: Magyarország–Szlovákia (Bagos Viktória, Pribula Éva, Muszka Beatrice) 2:0 (25:23, 21:17); férfipáros, a 3. helyért: Szlovákia (Szimko Balázs, Költő Sebastian)–Finnország 2:0; női páros, döntő: Magyarország–Szlovákia (Bagos Viktória, Pribula Éva) 2:0 (21:8, 24:22); vegyes páros: a 3. helyért: Szlovákia (Szimko Balázs, Pribula Éva)–Lengyelország 2:1 (20:22, 21:18, 21:18); férfiegyes: a 3. helyért: Költő Sebastian (szlovákiai)–Pella Marjamekki 2:0 (21:16, 21:13); női egyes, elődöntő: Bagos Viktória (szlovákiai)–Lidia Kadzielawa (lengyel) 2:0 (21:14, 21:18), döntő: Bagos Viktória–Mile Alexandra 2:0 (21:4, 22:20).

 

11. Nové Město nad Metují Nagydíja – női távolugrás: 1. Medgyes Renáta (szlovákiai) 635 cm.

 

11. Labdarúgó Fortuna Liga, 1. forduló: Slovan Bratislava–Podbrezová 2:1 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly – a 90.+ perctől)

 

12. Országos atlétikai bajnokság, Besztercebánya – női 3000 m akadály: 2. Bakó Barbara (ŠK ŠG Nitra) 12:20,70.

 

12. Selmecbányai nyílt rapid sakkverseny (66 induló): 3. Rigó Zsolt (2379, szlovákiai) 6,5.

 

12. Labdarúgó Fortuna Liga, 1. forduló: Trenčín–DAC 2:1 (DAC: Szabó Ottó + 1 öngól, Straka Gábor, Horváth Béla).

 

12–13. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Brandenburg – 1000 m, férfiak K1: 13. Gelle Péter 3:34,879, K2: 3. Vlček Erik, Tarr György 3:07,905, K4: 2. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 2:55,179. 500 m, férfiak, K2: 6. Vlček Erik, Tarr György (mind szlovákiai) 1:32,143.

 

13. Országos atlétikai bajnokság, Besztercebánya – férfi 800 m: 1. Timoranský Tamás (Slávia UK) 1:51,55; férfi 5 km: 1. Magyar Bálint (Stavbár Nitra) 15:30,10; női 400 m gát: 3. Bakó Barbara (ŠK ŠG Nitra) 69,95; női távolugrás: 3. Medgyes Renáta (Dukla Banská Bystrica) 617; női 3000 m akadály: 2. Bakó Barbara 12:20,70; női 4x400 m váltó: 3. ŠK ŠOG Nitra (benne: Bakó Barbara) 4:11,80; férfi 4x400 m váltó: 2. Slávia UK Bratislava (benne: Timoranský Tamás) 3:21,94.

 

19. Labdarúgó Fortuna Liga, 2. forduló: DAC–Trnava 0:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor, Horváth Béla – a 63. percig).

 

19. Atlétikai liga, 3. forduló, Dubnica nad Váhom, női távolugrás: 2. Medgyes Renáta (Dukla Banská Bystrica) 606 cm.

 

19–20. 20. Samaria Kupa és 11. Vladimír Gális Emlékverseny kajak-kenuviadal, Csölösztő – 2 km, 14 évesek, C1: 1. Koczkás Dávid (Komárno) 9:06,844, 3. Szász Péter 9:43,689, fiúk, K1: 2. Horváth Péter 11:13,10, 3. Husvéth Tamás 11:13,15; 13 évesek, fiúk, K1: 1. Matus Bence 8:05,601, 2. Libai Zsolt 8:24,801, lányok, K1: 1. Seregi Karolina (mind Šamorín) 8:57,790; 12 évesek, C1: 2. Lérant Christopher Péter 11:48,603, 3. Gallo Dávid (mindketten Komárno) 12:52,335, lányok, K1: 2. Horváth Emma 9:50,210, 3. Ravasz Viktória (mindketten Šamorín) 9:53,420; 10 évesek, C1: 1. Lérant Lucas 11:48,880, lányok, K1: 3. Bugár Réka 11:18.632. 200 m, veteránok, C1: 3. Berta János (mind Komárno) 1:11,710, K1: 3. Vass Géza 45,936, nők, K1: 1. Kárász Edit (mindketten Šamorín) 1:02,962; férfiak, K1: 1. Jakubík Gábor (ŠKP) 35,641, K2: 2. Csoma Tamás, Ambrus Attila (Komárno) 36,660; juniorok, C1. 1. Virágh Krisztián 45,097, 2. Orosz Tibor (mindketten Šamorín) 45:574; kadettok, fiúk, K1: 2. Obert Ákos 40:43,2; 10 évesek, fiúk, K1, második futam: 2. Ott Jakab (Komárno) 1:10,154, negyedik futam: 2. Derzsi Bence (Šamorín) 1:12,420; lányok, K1, második futam: 2. Bugár Réka (Komárno) 1:09,589, 3. Sidó Bianka 1:11,384; 9 évesek, fiúk, K1, második futam: 1. Móricz Egon 1:17,325, harmadik futam: 2. Németh Krisztián 1:22,052, 3. Lelkes Áron 1:25,998, lányok, K1: 1. Kmotrik Krisztina (mind Šamorín) 1:17,377; 12 évesek, fiúk, C1; 1. Lérant Christopher Péter 1:01,466, 3. Gallo Dávid 1:11,289; 10 évesek, fiúk, C1: 1. Lérant Lucas (mindhárom Komárno) 1:16,044; férfiak, C2: 1. Fekete Roland, Adam Gavenda 40,972; juniorok, C2: 2. Virágh Krisztián, Orosz Tibor (mindhárom Šamorín) 46,134; 11 évesek, lányok, K1: 3. Hübsch Diana (Komárno) 1:02,781; 12 évesek, lányok, K1: 2. Horváth Emma 55;813, 3. Sándor Tünde (mindketten Šamorín) 57,107; kadettok, fiúk, C2: 3. Kara Mátyás, Mikeš Gábor (Komárno) 48,408; 13 évesek, fiúk, K1: 2. Matus Bence 45,334, 3. Libai Zsolt 46,117; lányok, K1: 1. Seregi Karolina (mindhárom Šamorin) 52,519; 14 évesek, C1: 1. Koczkás Dávid (Komárno) 49,602; 2. Szász Péter (Šamorín) 54,288; 12 évesek, fiúk, K1: 3. Szépe Sámuel (Komárno) 55,405; kadettok, fiúk, K2: 1. Samuel Baláž, Obert Ákos (Tatran, Komárno) 37,452, 3. Horváth Balázs, Libai Denis (Šamorín) 39,899.

 

19–20. Junior és U23-as kajak-kenu világbajnokság, Szeged – 1000 m, U23, C1: 10. Farkaš Vince 3:58,838; juniorok, K2: 15. Martin Nemček, Zalka Csaba (szlovákiaiak) 3:25,886; fiúk, K4: 15. Szlovákia (benne: Horváth Pál) 3:15,079.

 

23. Kladno 2014 atlétikai viadal, női távolugrás: 2. Medgyes Renáta (Dukla Banská Bystrica) 630 cm.

 

26. Labdarúgó Fortuna Liga, 3. forduló: Ružomberok–DAC 1:1 (DAC: Straka Gábor, Horváth Béla – a 75. perctől).

 

26. Osztrák focibajnokság, 2. forduló: Rapid Wien–Ried 1:0 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

26. Magyar labdarúgó NB I, 1. forduló: Paks–Győri ETO 2:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

2015-11-05T08:43:56+00:00 2015.11.05.|Categories: Krónika, 2014|