2014 január

                                              

2. Férfi kézilabda vb-selejtező, I. szakasz, Chieti: Olaszország–Szlovákia 26:34 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 6).

3. Női kézilabda WHIL, 10. forduló, előrejátszott mérkőzés: Šaľa–Olomouc 24:14 (Šaľa: Bízik Réka 1).

4. Női kosárlabda extraliga: ŠBK Šamorín–Levice 94:48 (ŠBK: Suja Tímea 19, Fekete Nikolett 3, Csóka Kinga 4), Slovan Bratislava–Cassovia Košice 78:46 (Slovan: Horony Márta 17/5; Cassovia: Kovács Noémi 1).

4. Női kézilabda WHIL, 10. forduló: Zlín–Veselí 23:20 (Zlín: Tóth Erzsébet 8).

4. Férfi kézilabda vb-selejtező, I. szakasz, Galgóc: Szlovákia–Olaszország 28:21 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 0).

4. Férfi röplabda extraliga, rájátszás a 7–9. helyért, 1. forduló: Spartak Komárno–Stará Ľubovňa 0:3 (Spartak: Németh Szabolcs, Vavřinec András 4, Németh Zsolt 4).

5. IV. Gútai Vîzkereszt Maraton és Félmaraton – maraton (93 rajtoló): 1. Magyar Imre (zsitvabesenyői) 2:44:41. Félmaraton, ifjúsági fiúk: 1. Végh Márió 1:32,04, ifjúsági lányok: 2. Benyó Nikolett (mindketten AC Nové Zámky) 1:40,09.

5. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 18. forduló: Cegléd–ŠBK Šamorín 58:104 (ŠBK: Suja Tímea 17/3, Fekete Nikolett 6, Csóka Kinga 6).

8. Női kosárlabda Közép-európai Liga: Sopron–ŠBK Šamorín 95:78 (ŠBK: Suja Tímea 20/3, Csóka Kinga 0),

8. Férfi kézilabda vb-selejtező, I. szakasz, Nikózia: Ciprus–Szlovákia 18:20 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 0).

9. Női kézilabda WHIL, 11. forduló, előrejátszott mérkőzés: Šaľa–Slavia Praha 28:26 (Šaľa: Bízik Réka 5).

10. Férfi asztalitenisz extraliga, a 7–12. helyért, 7. forduló: Nitra–Vydrany 6:4 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 1).

11. Amatőrök asztaliteniszezők nyolcadik versenye, Dunaradvány – felnőttek: 1. Hornyák László, 2. Fekete Kornél, 3. Komlósi László. Ifik, lányok: 1. Janík Klaudia, 2. Urbán Viola, 3. Lőrincz Veronika; fiúk: 1. Farkas Tamás, 2. Sándor Mátyás, 3. Zalackó Balázs.

11. XXXIV. Érd Kupa Lakatos Gábor Emlékverseny, korosztályos nemzetközi birkózótorna (4 ország, 356 versenyző) – szabadfogás, kezdők I. (2005–2006-os születésűek), 38 kg: 3. Bartalos Marek (somorjaiak). Kötöttfogás – kezdők – 38 kg: 3. Mezej József és Csicsai Attila; 42 kg: 3. Csörgő Áron (bősiek). Fiatalabb diákok – 35 kg: 3. Szeiler Mátyás (somorjai); 38 kg: 1. Kürthy Adrián (gútai), 2. Ágh Attila (bősi), 3. Kürthy Krisztián (gútai); 46 kg: 3. Szeif Lukáš (bősi). Idősebb diákok – 54 kg: 2. Holocsi Bence (somorjai), 3. Heizer Erik (bősi), 63 kg: 3. Kovács Nikolas (madari); +85 kg: 2. Plavý Zoltán (somorjai). Kadettok – 54 kg: 2. Szelle Gábor; 69 kg: 1. Rohály József; 100 kg: 1. Hegedűs Bence. Lányok – 49 kg: 2. Ágh Erika (bősiek).

11. Nagyszombat megye egyéni tekebajnoksága, Pöstyén, nők (16 induló): 1. Marics Éva (566 fa), 2. Csicsay Mária (561), 3. Grelló Erika (554, mind nagymagyari).

11. XXI. Patonyi Kupa rapidtorna, Felsőpatony (30 induló): 1. Kalmár Tamás (Patonyi Bástya SE) 9,5, 2. a nyékvárkonyi Takács László (Dunaszerdahely) 8,5, 3. if. Kosár Miklós (bősi Russel) 8.

11. Női kosárlabda extraliga: ŠBK Šamorín–Ružomberok 87:77 (ŠBK: Suja Tímea 10, Slama Angelika 5), Piešťany–Slovan Bratislava 70:60 (Slovan: Horony Márta 0).

11. Férfi röplabda extraliga, rájátszás a 7–9. helyért, 2. forduló: Trenčín–Spartak Komárno 3:2 (Spartak: Németh Szabolcs, Vavřinec András, Ferencz Dávid).

11. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 1. forduló: UKF Nitra–Slávia EU Bratislava 1:3 (Slávai EU: Szabó Szandra).

11. Férfi kézilabda vb-selejtező, I. szakasz, Vágsellye: Szlovákia–Románia 27:25 (Szlovákia: ifj. Szűcs Csaba 1).

11. Női kézilabda WHIL, 11. forduló: Olomouc–Zlín 25:20 (Zlín: Tóth Erzsébet 9/2).

12. Női röplabda Közép-európai Liga, 10. forduló: Slávia EU Bratislava–Maribor 1:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 1).

18. FILA-rangsorverseny kötöttfogású birkózóviadal, Kolding – 63 kg: 1. Rohály József; 85 kg: 1. Papp Lajos (madari); 100 kg: 2. Hegedűs Bence (bősi).

18. Németországi női viadal, 52 kg: 1. Ágh Erika (bősi.

18. Női kosárlabda extraliga: Slovan Bratislava–Ružomberok 53:61 (Slovan: Horony Márta 5), Cassovia Košice–ŠBK Šamorín 55:94 (Cassovia: Kovács Noémi 9; ŠBK: Suja Tímea 18, Slama Angelika 7, Fekete Nikolett 7, Csóka Kinga 5).

18. Női kézilabda WHIL, 12. forduló: Most–Šaľa 26:25 (Šaľa: Bízik Réka 5), Slavia Praha–Zlín 40:24 (Zlín: Tóth Erzsébet 3/2).

18. Női röplabda Közép-európai Liga, 11. forduló: Slávia EU Bratislava–Schwechat 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 6).

18. 7. Aronnax Apnea Cup uszonyosúszó-csapatverseny, Pozsony: 1. KŠP Tritón Šaľa (benne: Bukor Ádám) 8700 méter.

19. II. Répcelak Kupa kyokushin karateverseny – a Seishin Karate Klub 27 versenyzőt indított, mindenki dobogós lett. 1. helyezettek: Bakos Tamás Máté, Szabó Norbert, Markovics Ádám (Keszegfalva), Karika Rebeka (Dunaszerdahely), Bohos Szilárd, Szabó András, Szabó Bálint (Ekel) Demeter Virág Orsolya, Vígh Vivien, Bajcsi Adrián (Ekecs); 2. helyezettek: Trenčík Erik, Trenčík Nikolas (Keszegfalva), Vígh Lara (Nagymegyer), Varga Dóra, Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Kovács Kata Zsófia (Ekecs); 3. helyezettek: Sáha Dominik, Fodor Gergő (Dunaszerdahely), Németh Bence (Ekel), Lády Dávid (Nagymegyer), Nagy Róbert, Varga Máté (Ekecs), Markovics Áron, Nagy Róbert, Lovász Miklós (Keszegfalva), Győri Gergő Bence, Cserepes Zoltán (Nemesócsa).

19. Futóverseny Michal Jurko és Michal Olejár tiszteletére, Hostie (131 induló) – nők, 39 éves korig (4,5 km): 1. Benyó Nikolett (Nové Zámky) 17:41; férfiak, 39 éves korig (9 km): 1. Magyar Imre (Šurany) 31:06 – zsinórban ötödször nyert a zsitvabesenyői futó.

22. Női kosárlabda extraliga: Slovan Bratislava–ŠBK Šamorín 63:82 (Slovan: Horony Márta 3; ŠBK: Suja Tímea 11/3, Slama Angelika 8, Fekete Nikolett 3, Csóka Kinga 0).

24. Férfi röplabda extraliga, rájátszás a 7–9. helyért, 5. forduló: Spartak Komárno–Trenčín 0:3 (Spartak: Németh Szabolcs, Németh Zsolt, Ferencz Dávid).

25. Ergométeres evező Európa-bajnokság, Koppenhága, iskolai csapatok 4x500 méteres versenye: 6. Szlovákia (Zsoldos Petra, Nagy Beatrix, Szücs Rebeka, Csörgő Emese – mind a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium diákjai) 7:26,5 perc – klubcsúcs.

25. Bábolnai Sakkfesztivál – alsó tagozatos fiúk (26 induló): 3. Schmidt Péter; felső tagozatos fiúk (34): 1. Jakab Béla, 2. Jóba Árpád, 3. Viczencz Péter (mind ChessKom Komárom).

25. Női kosárlabda extraliga: ŠBK Šamorín–Petržalka 92:60 (ŠBK: Suja Tímea 6, Slama Angelika 4, Fekete Nikolett 5, Csóka Kinga 0).

25. Női röplabda extraliga, az 1–4. helyért, 2. forduló: Kežmarok–Slávia EU Bratislava (Slávia EU: Szabó Szandra 0).

25. Férfi röplabda extraliga, rájátszás a 7–9. helyért, 4. forduló: Stará Ľubovňa–Spartak Komárno 3:2 (Spartak: Németh Zsolt).

25. Férfi kézilabda extraliga, 17. forduló: Štart Nové Zámky–Košice 27:24 (Štart: Kálmán Dávid 0, Pogány Dávid 10, Szapu Viktor 1, Vadkerti László 3).

25. Női kézilabda WHIL, 13. forduló: Zlín–Šaľa 26:25 (Zlín: Tóth Erzsébet 4; Šaľa: Bízik Réka 1).

25. Férfi vízilabda extraliga, 6. forduló: Topoľčany–ČH Hornets Košice 10:14 (ČH: ifj. Vidumanský László 4).

26. Női kosárlabda Közép-európai Liga: ŠBK Šamorín–Pécs 67:73 (ŠBK: Suja Tímea 22/4, Slama Angelika 12).

29. Női kézilabda WHIL, 14. forduló, előrejátszott mérkőzés: Most–Zlín 26:22 (Zlín: Tóth Erzsébet 10/3).

 

2015-01-11T10:06:22+00:00 2015.01.11.|Categories: Krónika, 2014|