2014 augusztus

1. Uszonyos úszó és búvárúszó Európa-bajnokság, Lignano-Sabbiadoro – férfi 400 m felszíni úszás (22 induló): 6. Bukor Ádám (szlovákiai) 3:05,91.

 

1. Labdarúgó Fortuna Liga, 4. forduló: Slovan Bratislava–Ružomberok 2:1 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly).

 

2. Uszonyos úszó és búvárúszó Európa-bajnokság, Lignano-Sabbiadoro – férfi 800 m felszíni úszás (17 induló): 6. Bukor Ádám 6:30,96.

 

2. Szlovák Atlétikai Liga, 4. forduló, Érsekújvár – férfi 5000 m: 3. Magyar Imre (AC N. Zámky) 16:18,75; férfi 110 m gát (-0,5 mp/s ellenszél): 3. Juhos Ákos (ŠK ŠOG Nitra) 16,02.

 

2. 41. sakkolimpia, Tromsö, férfiak, 1. forduló: Szlovákia–Jamaica 3,5:0,5 (Szlovákia színeiben a dunaszerdahelyi Petényi Tamás sötéttel legyőzte Daren Wisdomot).

 

2. Labdarúgó Fortuna Liga, 4. forduló: DAC–Košice 3:1 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla).

 

2. Osztrák focibajnokság, 3. forduló: Austria Wien–Rapid Wien 1:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

2. Lengyel focibajnokság, 3. forduló: Gliwice–Gdansk 1:3 (Gliwice: Horváth Csaba).

 

2. Magyar labdarúgó NB I, 2. forduló: Nyíregyháza–Paks 0:3 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

3. Cseh atlétikai bajnokság, Ostrava, női távolugrás: 1. Medgyes Renáta (Dukla Banská Bystrica) 626 cm.

 

3. XXI. Tőkési-kupa nemzetközi díjugratóverseny, Dunatőkés – Abanderáda díja (ZL, 110 cm): 1. a nádszegi Juhos Fülöp (Starlet, Czajlik-rancs); Tőkési-kupa (L, 120 cm): 1. Juhos Fülöp (Starlet, Czajlik-rancs).

 

4–10. Paraúszó IPC Európa-bajnokság, Athén, mozgássérültek, férfiak, 100 m hát: 4. Kemény Viktor (szlovákiai); 100 m mell: 6. Kemény Viktor; 50 m pillangó és 200 m vegyes: 7. Kemény Viktor, 50 m gyors: 8. Kemény Viktor.

 

5. Junior birkózó világbajnokság, Zágráb – kötöttfogás, fiúk, 50 kg: 3. Lévai Zoltán (szlovákiai).

 

6. Junior birkózó világbajnokság, Zágráb – kötöttfogás, fiúk, 120 kg: 13. Soós Tamás (szlovákiai).

 

6. 41. sakkolimpia, Tromsö, férfiak, 5. forduló: Svájc–Szlovákia 2,5:1,5 (Szlovákia színeiben a dunaszerdahelyi Petényi Tamás világossal döntetlenezett Oliver Kurmannal).

 

8. 41. sakkolimpia, Tromsö, férfiak, 6. forduló: Libanon–Szlovákia 0,5:3,5 (Szlovákia színeiben a dunaszerdahelyi Petényi Tamás világossal nyert Charat Bassel ellen).

 

9. Labdarúgó Fortuna Liga, 5. forduló: Košice–Slovan Bratislava 1:2 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly), Senica–DAC 2:1 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla, Straka Gábor – a 66. perctől).

 

9. Magyar labdarúgó NB I, 3. forduló: Paks–MTK 3:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

9–10. Kajak-kenu világbajnokság, Moszkva – 1000 m, férfiak, K1: 6. Gelle Péter 3:27,367, K2: 1. Vlček Erik, Tarr György (mindhárom szlovákiai) 3:08,784, K4: 5. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 2:49,194. 500 m, K2: 1. Vlček Erik, Tarr György 1:28,187. 4x200 m váltó, férfiak: 9. Szlovákia (benne: Gelle Péter) 2:29,369.

 

10. Kajak-kenu Sznf-kupa, Pöstyén – 200 m férfiak, K1: 2. Linka Tibor (ŠKP Bratislava) 38,317; C1: 2. Fekete Roland (KCK Šamorín) 46,454; K2: 3. Linka Tibor, Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 35,339; C2: 1. Fekete Roland, Adam Gavenda (KCK Šamorín/VŠC Dukla Banská Bystrica) 41,750; K4: 3. ŠKP Bratislava (Linka Tibor, Denis Myšák, Tóth Zoltán, Vass Géza) 34,544; vegyes csapat, K2: 1. Linka Tibor, Horváth Krisztina (ŠKP Bratislava/KCK Šamorín) 34,526.

 

10. Osztrák focibajnokság, 4. forduló: Rapid Wien–Sturm Graz 1:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

11. 41. sakkolimpia, Tromsö, férfiak, 9. forduló: Szlovákia–Skócia 2,5:1,5 (Szlovákia színeiben a dunaszerdahelyi Petényi Tamás sötéttel nyert Roderick McKay ellen).

 

15. Labdarúgó Fortuna Liga, 6. forduló: Slovan Bratislava–Senica 4:1 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly – a 41. perctől + 1 gól).

 

15–17. Országos kajak-kenubajnokság, Pöstyén – 200 m, férfiak, K1: 2. Tarr György (ŠKP Bratislava) 36,682; C1: 2. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 43,192, 3. Fekekte Roland (KCK Šamorín) 43,456; K2: 1. Tarr György, Vlček Erik 32,641, 2. Linka Tibor, Denis Myšák (mind ŠKP Bratislava) 33,041; C2: 1. Fekete Roland, Adam Gavenda (KCK Šamorín) 38,826; K4: 1. ŠKP Bratislava (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 29,437, 3. ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín (benne Linka Tibor, Gelle Péter) 30,377; C4: 2. Šamorín/Dukla Trenčín (benne: Fekete Roland) 37,96. Juniorok, fiúk, C1: 1. Orosz Tibor 44,73, 2. Virágh Krisztián (mindketten Šamorín) 44,97, K4: 3. Šamorín/Dukla Trenčín (benne: Horváth Pál, Kiss Zsolt) 32,90. Kadettok, fiúk: 1. Obert Ákos 38,68, K2: 1. Martin Nemček, Zalka Csaba (Nováky, Šamorín) 34;82, 3. Obert Ákos, Samuel Baláž (Komárno, Tatran) 36,12, C2: 1. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István 43,65, 3. Kara Mátyás, Mikeš Gábor (mind Komárno) 44,45, C4: 2. Komárno (Kara Mátyás, Mikeš Gábor, Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István) 44,19, 3. Šamorín (Keresztes Róbert, Móricz Zoltán, Sebők Ferenc, Sidó Zoltán) 45,69, K4: 1. vegyesnégyes (benne: Obert Ákos – Komárno) 33,12, 2. vegyesnégyes (benne: Keszan Viktor – Komárno) 33,90, 3. Šamorín (Horváth Balázs, Libai Denis, Sármány Áron, Zalka Csaba). 14 évesek, fiúk, K1: 3. Horváth Péter (Šamorín) 44,53, C1: 1. Koczkás Dávid 46,22, 2. Zilizi Richárd (mindketten Komárno) 47,36, 3. Szász Péter 50,50, lányok, K1: 3. Zalka Viktória 50,05. 13 évesek, fiúk, K1: 1. Libai Zsolt 42,09, 3. Matus Bence 42,91, lányok, K1: 1. Seregi Karolina (mind Šamorín) 48,58. Veteránok, férfiak, C1: 3. Berta János (Komárno) 1:06,39; nők, K1: 1. Kárász Edit (Šamorín) 59,60. 2 km, 11+12 évesek, fiúk, K2: 3. Michal Jurčo, Bogya Bálint (MOR, Šamorín) 9:11,96; lányok, K2: 1. Horváth Emma, Sándor Tünde (Šamorín) 9:06,82. 12 évesek, lányok, K1: 2. Horváth Emma 9:52,54, 3. Sándor Tünde (mindketten Šamorín) 10:01,01. 11 évesek, lányok, K1: 2. Horváth Krisztina (Šamorín) 10:59,76. 1000 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 3:29,428, 3. Linka Tibor (ŠKP Bratislava) 3:32,051, C1: 2. Farkas Vince 3:55,235, K2: 1. Jakubík Gábor, Marek Krajčovič 3:09,938, 2. Linka Tibor, Denis Myšák (mind ŠKP Bratislava) 3:16,551, C2: 3. Fekete Roland, Adam Gavenda (Šamorín) 4:04,337, K4: 1. ŠKP Bratislava (benne: Viktor Demin, Jakubík Gábor) 2:49,520. Juniorok, fiúk, C1: 1. Virágh Krisztián (Šamorín) 4:07,20, K2: 1. Horváth Pál, Patrik Stránsky (Šamorín, Tatran) 3:20,70, C2: 1. Virágh Krisztián, Orosz Tibor (Šamorín) 4:19,19, K4: 2. Dukla Trenčín/Šamorín (benne: Kiss Zsolt, Horváth Pál) 3:08,36; lányok, K2: 3. Szépe Vanesa, Lenka Kolpachová (Komárno, Vinohrady) 4:33,43. Kadettok, fiúk, C1: 2. Kara Mátyás (Komárno) 4:24,10, 3. Sidó Zoltán (Šamorín) 4:25,00; lányok, K2: 1. Martin Nemček, Zalka Csaba (Nováky, Šamorín) 3:22,23, 2. Obert Ákos, Samuel Baláž (Komárno, Tatran) 3:26,57, C2: 3. Kara Mátyás, Mikeš Gábor (Komárno) 4:17,28, C4: 2. Komárno (Kara Mátyás, Mikeš Gábor, Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István) 3:56,80, 3. Šamorín (Keresztes Róbert, Móricz Zoltán, Sebők Ferenc, Sidó Zoltán) 4:06,74, K4: 1. vegyesnégyes (benne: Obert Ákos – Komárno) 3:08,89, 2. Šamorín (Horváth Balázs, Libai Denis, Sármány Áron, Zalka Csaba) 3:10,89, 3. vegyesnégyes (benne: Keszan Viktor – Komárno) 3:11,37. 14 évesek, fiúk, K1: 2. Horváth Péter (Šamorín) 4:07,93, C1: 1. Koczkás Dávid (Komárno) 4:24,98, 2. Szász Péter 4:36,36, 3. Fekete Dávid (mindketten Šamorín) 4:40,64. 13 évesek, fiúk, K1: 1. Libai Zsolt 3:56,57, 2. Matus Bence (mindketten Šamorín) 4:00,29; lányok, K1: 1. Seregi Karolina (Šamorín). 13+14 évesek, fiúk, C4: 1. vegyesnégyes (benne: Fekete Dávid – Šamorín, Koczkás Dávid, Zilizi Richárd – mindketten Komárno) 4:20,87, K4: 1. vegyesnégyes (benne: Tóth Alex (Šamorín) 3:31,87, 2. Šamorín (Horváth Péter, Husvéth Tamás, Libai Zsolt, Matus Bence) 3:33,89. Veteránok, nők, K1: 3. Kárász Edit (Šamorín) 5:43,01. 500 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 1:36,389, C1: 2. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 1:52,379, 3. Fekete Roland (KCK Šamorín) 1:53,779, K2: 1. Linka Tibor, Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 1:30,948, C2: 1. Fekete Roland, Adam Gavenda (KCK Šamorín) 1:45,406. Juniorok, fiúk, K1: 3. Horváth Pál (Šamorín) 1:43,39, C1: 2. Orosz Tibor (Šamorín) 2:06,68, K2: 3. Horváth Pál, Patrik Stránsky (Šamorín, Tatran) 1:34,99, C2: 1. Virágh Krisztián, Orosz Tibor (Šamorín) 1:56,59; lányok, K2: 3. Szépe Vanesa, Lenka Kolpachová (Komárno, Vinohrady) 2:06,69. Kadettok, fiúk, K1: 3. Zalka Csaba (Šamorín) 1:45,13, C1: 2. Kara Mátyás (Komárno) 2:04,45, K2: 1. Martin Nemček, Zalka Csaba (Nováky, Šamorín) 1:36,15, 3. Obert Ákos, Samuel Baláž (Komárno, Tatran) 1:38,31, C2: 2. Kara Mátyás, Mikeš Gábor 1:59,08, 3. Samuel Daniel Sýkora, Tóth Bánai István (mind Komárno) 1:59,22. 14 évesek, fiúk, K1: 2. Horváth Péter (Šamorín) 1:58,87, C1: 1. Zilizi Richárd (Komárno) 2:07,52, 2. Szász Péter 2:16,34, 3. Fekete Dávid (mindketten Šamorín) 2:25,00. 13 évesek, fiúk, K1: 1. Libai Zsolt 1:55,28, 2. Matus Bence 1:55,90; lányok, K1: 2. Seregi Karolina (mindhárom Šamorín) 2.05,95. 13+14 évesek, fiúk, K2: 2. Libai Zsolt, Matus Bence (Šamorin) 1:49,95, C2: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd (Komárno) 2:00,23, 2. Fekete Dávid, Szász Péter (Šamorín) 2:07,15; lányok, K2: 2. Seregi Karolina, Zalka Viktória (Šamorín) 1:58,26, 3. Göcze Andrea, Petra Kostíková (Komárno, Tatran) 2:01,80. K4: 2. vegyesnégyes (benne: Göcze Andrea – Komárno, Seregi Karolina és Zalka Viktória – Šamorín) 1:52,34. Veteránok, férfiak, C1: 3. Berta János (Komárno) 2:52,55; nők, K1: 2. Kárász Edit (Šamorín) 2:43,42.

 

16. Az Európai Unió ökölvívó-bajnoksága, Szófia – férfiak, 52 kg: 3. Tankó Vilmos (szlovákiai, KO Box Galanta).

 

16. Nagyszombati atlétikai emlékversenyek – női távolugrás: 1. Medgyes Renáta (VŠC Dukla Banská Bystrica) 609 cm.

 

16. Labdarúgó Fortuna Liga, 6. forduló: DAC–Myjava 1:0 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla – a 79. perctől, Straka Gábor – a 79. percig).

 

16. Magyar labdarúgó NB I, 4. forduló: Puskás Akadémia–Paks 1:1 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán – a 63. percig; Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

16. Lengyel focibajnokság, 4. forduló: Gliwice–Chorzów 0:1 (Gliwice: Horváth Csaba).

 

16. Osztrák focibajnokság, 5. forduló: Rapid Wien–Altach 0:1 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

20. Labdarúgó BL, playoff a főtáblára jutásért, első mérkőzés, Pozsony: Slovan Bratislava–Bate Boriszov 1:1 (Slovan: Hudák Dávid).

 

24. Labdarúgó Fortuna Liga, 7. forduló: Myjava–Slovan Bratislava 2:1 (Slovan: Hudák Dávid, Mészáros Károly), Banská Bystrica–DAC 0:0 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla – a 77. perctől, Straka Gábor).

 

24. Osztrák focibajnokság, 6. forduló: Austria Wien–Rapid Wien 2:2 (Rapid: Novota János – a kapuban).

 

24. Lengyel focibajnokság, 5. forduló: Belchatów–Gliwice 0:0 (Gliwice: Horváth Csaba).

 

24. Magyar labdarúgó NB I, 5. forduló: Honvéd–Puskás Akadémia 1:0 (Puskás Akadémia: Harsányi Zoltán – a 87. percig; Paks–Újpest 0:0 (Paks: Molnár Péter – a kapuban).

 

26. Labdarúgó BL, playoff a főtáblára jutásért, visszavágó, Boriszov: Bate Boriszov–Slovan Bratislava 3:0 (Slovan: Hudák Dávid).

 

29. Labdarúgó Fortuna Liga, 8. forduló, előrejátszott mérkőzés: DAC–Žilina 2:2 (DAC: Szabó Ottó, Horváth Béla – a 61. percig, Straka Gábor – a 71. percig).

 

29. Férfi-kézilabdaexraliga, 1. forduló, előrejátszott mérkőzés: Šaľa–Sporta Hlohovec 17:39 (Šaľa: Szapu Viktor 1. Szűcs Tamás 2; Sporta: Ivanov Sándor 6).

 

30. Labdarúgó Fortuna Liga, 8. forduló: Slovan Bratislava–Banská Bystrica 3:1 (Slovan: Mészáros Károly – az 57. perctől).

 

30. Férfi-kézilabdaexraliga, 1. forduló: Považská Bystrica–Štart Nové Zámky 32:25 (Štart: Pogány Dávid 8/1, Veréb Iván 1, Lukács Viktor 1), Modra–ŠKP Bratislava 22:27 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

 

2015-12-04T08:39:04+00:00 2015.12.04.|Categories: Krónika, 2014|