2014 április

 

1. Középiskolások terepfutó világbajnoksága, Hama Ayanot, lánycsapat (18 induló): 13. ŠG Nitra (benne: Bakó Barbara).

3. Női kosárlabda extraliga, az 5. helyért, első mérkőzés: Slovan Bratislava–Petržalka 82:69 (Slovan: Horony Márta 0).

4. Férfi-asztaliteniszextraliga, a 7–12. helyért, 12. forduló: SK Vydrany–Geológ Rožňava 7:0 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 2).

4. Férfitenisz Davis-kupa, euro-ázsiai zóna, I. csoport, 2. forduló, Pozsony: Szlovákia–Ausztria 2:0 (az első nap után, Gombos Norbert–Dominic Thiem 6:4, 3:6, 6:3, 6:4).

5. Nemzetközi diák cselgáncsverseny, Česká Skalice – 30 kg: 1. Szabó Margaréta; 38 kg: 2. Keszeli Róbert; 48 kg: 3. Szabó Veronika (mind gútai).

5. Ökölvívó extraliga, 2. forduló: BCS Nitra–KO BC Galanta 10:6 (56 kg: M. Takács–Tankó Vilmos 3:0; 75 kg: R. Rácz–Varga Tibor 0:3; 91 kg: Ferdinand Miklós–M. Plesník 0:3).

5. Férfi-asztaliteniszextraliga, az 1–6. helyért, 12. forduló: Metalfin Galanta–Rača 6:3 (Metalfin: Bíró Bálint 2), a 7–12. helyért, 12. forduló: SK Vydrany–STK Lučenec-Kalinovo 6:1 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 2).

5. 9. Tritón Cup nemzetközi uszonyosúszó-verseny, Vágsellye – férfi 200 felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (KŠP Tritón) 1.25,37.

5. Labdarúgó Corgoň Liga, 25. forduló: Trenčín–Slovan 0:1 (Slovan: Hudák Dávid – a 90.+ perctől, Mészáros Károly – a 81. perctől), Senica–DAC 3:3 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor, Szarka Ákos 2, kiállítva a 48. percben, később több hónapra eltiltották Kóňa lerúgásáért).

5. Női kézilabda WHIL, 21. forduló: Veselí–Zlín 19:21 (Zlín: Tóth Erzsébet 6/3), Olomouc–Šaľa 25:29 (Šaľa: Bízik Réka 6).

5. Férfi-röplabdaextraliga, az 5–8. helyért, második mérkőzés: Prievidza–Spartak Komárno 3:0 (Spartak: Németh Szabolcs 0, Vavřinec András 0). A sorozatot 2:0-ra a Prievidza nyerte.

5. Női asztalitenisz extraliga, az 1–6. helyért, 12. forduló: MŠK Malacky–Dunajská Streda 6:3 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1).

5–6. 15. Szlovák nemzetközi aerobic-bajnokság, Érsekújvár – nők, egyéni: 6. (a szlovák bajnokságon 3.) Szabó Niki (érsekújvári). 19,00.

6. Férfitenisz Davis-kupa, euro-ázsiai zóna, I. csoport, 2. forduló, Pozsony: Szlovákia–Ausztria 4:1 (Gombos Norbert–Andreas Haider-Maurer 6:7, 5:7).

6. Birkózó Európa-bajnokság, Vantaa, kötöttfogás, férfiak, 66 kg: 3. Lévai István; 98 kg: 13. Lengyel Dávid (mindketten szlovákiaiak).

9. Női röplabda extraliga, playoff-döntő, első mérkőzés: Doprastav Bratislava–Slávia EU Bratislava 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 2).

9. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 7. forduló, pótolt mérkőzés: Hlohovec–Prešov 25:31 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

9. Női kosárlabda extraliga, az 5. helyért, második mérkőzés: Petržalka–Slovan Bratislava 58:53 (Slovan: Horony Márta 3).

11. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 9. forduló, előrehozott meccs: Nové Zámky–ŠKP Bratislava 25:24 (Štart: Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 1, Vadkerti László 2, Veréb Iván 0, Lukács Viktor 0).

12. Archa Telekom nemzetközi diák cselgáncsnagydíj, Pozsony – 30 kg: 2. Szabó Margaréta, 3. Tánczos Márton; 46 kg: 3. Szabó Veronika; 73 kg: 3. Szépe Zsolt (mind gútai).

12. 32. felszabadulási futóverseny, Galánta – 2172 m, nők: 2. Jóba Dominika (AC Nové Zámky) 8:29.

12. Női ITF tenisztorna, Sharmel el Sheikh (Egyiptom), páros, döntő: Kristýna Hrabalová, Juhász Vivien (cseh, szlovákiai)–Martina Přádová, Anna Vrbenská (csehek) 6:1, 4:6, 11:9.

12. Női teke extraliga, 14. forduló: KK Zlaté Klasy–ŠKK Trstená 2:4 (2074:2098, Zlaté Klasy: Csicsay Mária 531, Varga Éva 493, Grello Erika 527). A nagymagyariak az ötödikek lettek a hétcsapatos mezőnyben.

12. I dősebb diákok országos birkózóbajnoksága, szabadfogás, Pozsony (16 egyesület, 72 versenyző), a dél-szlovákiai klubok érmesei – 29–32 kg: 2. Dolník Krisztián (komármi Spartacus); 35 kg: 1. Kürthy Adrián (gútai), 3. Ágh Attila (bősi); 38 kg: 1. Kürthy Márió, 2. Kürthy Krisztián (gútaiak); 3. Mátyás Erik (marcelházai); 42 kg: 2. Brand Alex (madari); 47 kg: 1. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus), 3. Farkas Krisztián; 59 kg: 1. Hakszer Balázs (dunaszerdahelyiek); 66 kg: 1. Sluka István (madari), 3. Forgó Erik (somorjai); 85 kg: 2. Pócs Áron (dunaszerdahelyi), 3. Nagy Krisztián; 100 kg: 2. Plavý Zoltán (somorjaiak). Csapatverseny: 1. Dunajplavba Bratislava 42, 2. Kolárovo 25, 3. Dunajská Streda 21.  

12. Labdarúgó Corgoň Liga, 26. forduló: Slovan–Myjava 0:1 (Slovan: Mészáros Károly – a 38. perctől), DAC–Zlaté Moravce 1:0 (DAC: Szabó Ottó 1, Straka Gábor).

12. Női kosárlabda extraliga, első playoff-mérkőzés a 3. helyért: Piešťany–ŠBK Šamorín 83:76 (ŠBK: Suja Tímea 27/4, Slama Angelika 0, Csóka Kinga 0).

12. Női kézilabda WHIL, 22. forduló: Zlín–Olomouc 29:15 (Zlín: Tóth Erzsébet 7/2), Slavia Praha–Šaľa 31:27 (Šaľa: Bízik Réka 6).

12. Női röplabda extraliga, playoff-döntő, második mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Doprastav Bratislava 3:1 (Slávia EU: Szabó Szandra 0).

12. Férfi-röplabdaextraliga, a 7. helyért, első mérkőzés: Spartak Komárno–Ekonóm SPU Nitra 3:1 (Spartak: Németh Zsolt 1, Vavřinec András 1, Ferencz Dávid 0).

12. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 9. forduló: Topoľčany–Hlohovec 33:36 (Hlohovec: Ivanov Sándor 2).

12. Férfi-vízilabdaextraliga, első rájátszásos torna, A csoport: Slávia UK Bratislava–ČH Hornets Košice 16:8 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 5).

13. 5. Id. Varga Béla Koronglövő Emlékverseny, Nagyszombat, trap, férfiak: 2. Varga Béla (ŠKP Trnava) 114 – elődöntő 13+2, döntő 10, 3. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 119 – elődöntő: 13+1, a 3. helyért: 14. Veteránok: 1. Varga Béla (ŠKP Trnava) 114.

13. Férfi-vízilabdaextraliga, első rájátszásos torna, A csoport: ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 14:12 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 5).

15. Férfi-röplabdaextraliga, a 7. helyért, második mérkőzés: Ekonóm SPU Nitra–Spartak Komárno 3:0 (Spartak: Németh Zsolt 1, Vavřinec András 0, Ferencz Dávid 0). A komáromiak újoncként nyolcadikok.

16. Női kosárlabda extraliga, playoff a 3. helyért, második mérkőzés: ŠBK Šamorín–Piešťany 87:75 (ŠBK: Suja Tímea 19, Slama Angelika 2); playoff az 5. helyért, harmadik mérkőzés: Slovan Bratislava–Petržalka 58:48 (Slovan: Horony Márta 9/3).

16. Férfikézilabda Szlovák Kupa, döntő, első mérkőzés: Hlohovec–Prešov 35:29 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

17. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 10. forduló: Prešov–Nové Zámky 47:23 (Štart: Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 5, Lukács Viktor 1), ŠKP Bratislava–Topoľčany 22:29 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

18. Férfi-kézilabdaextraliga, az 1–6. helyért, 10. forduló: Hlohovec–Košice 32:23 (Hlohovec: Ivanov Sándor 3).

18. Nyuszi Kupa nemzetközi birkózóverseny, Tatabánya (204 induló) – diák I (2001–2002-es korosztály), 76 kg: 2. Nagy Kevin. Diák II (2003–2004); 29 kg: 3. Nagy Nikolasz; Gyermek II (2007–2008), 22 kg: 3. Gromer Maxim; 25 kg: 1. Gergő Csongor (mind komáromi Spartacus).

19. XXXIII. Barátság futóverseny (10 kilométer, 147 induló), Diósförgepatony, kategóriagyőztesek, nők – L (50–59 éves korig): 1. Horváth Etelka (Csallóközi Marathon Club) 52:14. Férfiak – A (20 éves korig): 1. Végh Attila Márió (Bogya) 39:23, G (70 év felett): 1. Petőcz Károly (AKV Bratislava) 46:15.

19. Kadettok országos birkózó-bajnoksága, kötöttfogás, Bős (17 egyesület, 48 versenyző), a dél-szlovákiai klubok érmesei – 50 kg: 1. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 54 kg: 2. Borka Kevin (naszvadi), 3. Lakatos Igor (gútai); 58 kg: 1. Szelle Gábor (bősi), 2. Hakszer Balázs; 63 kg: 3. Gaál Attila (dunaszerdahelyiek); 69 kg: 1. Rohály József (bősi); 85 kg: 1. Papp Lajos (madari); 100 kg: 1. Hegedűs Bence (bősi). Csapatverseny: 1. ZK 1904 Košice 38, 2. Bős 24, 3. Dunaszerdahely 22.

19. Labdarúgó Corgoň Liga, 27. forduló: Košice–Slovan 0:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 88. perctől, Hudák Dávid – a 90. perctől), Trenčín–DAC 3:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor).

19. Női röplabda extraliga, playoff-döntő, negyedik mérkőzés: Slávia EU Bratislava–Doprastav Bratislava 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 0). A Doprastav a bajnok.

19. Női kosárlabda extraliga, második playoff-mérkőzés a 3. helyért: Piešťany–ŠBK Šamorín 88:66 (ŠBK: Suja Tímea 10, Slama Angelika 9, Fekete Nikolett 0).

20. Kajak-kenu felmérőverseny, Račice – 1000 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 3:52,760, 2. Vlček Erik 3:53,040, 3. Demin Viktor (mindketten ŠKP Bratislava) 3:53,200, C1: 3. Farkas Vince (Dukla Trenčín) 4:24,160, K2: 1. Jakubík Gábor, Marek Krajčovic (ŠKP Bratislava) 3:28,420, 2. Tarr György, Vlček Erik (ŠKP Bratislava) 3:28,490, 3. Gelle Péter, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 3:35,240, C2: 2. Adam Gavenda, Fehér Ferencz (KCK Šamorín) 4:23,760.

20. Nyílt amerikai karatebajnokság, Las Vegas – junior lányok, kumite: 1. Forró Réka Dorina; kumite: 2. Bogár János (mindketten gútai Taiyó).

21. Kajak-kenu felmérőverseny, Račice – 500 m, K1: 1. Demin Viktor 1:48,430, 3. Jakubík Gábor 1:48,790; K2: 1. Jakubík Gábor, Marek Krajčovič 1:37,140, 2. Tarr György, Vlček Erik (mind ŠKP Bratislava) 1:38,380.

23. Női kosárlabda extraliga, playoff a 3. helyért, negyedik mérkőzés: ŠBK Šamorín–Piešťany 70:88 (ŠBK: Suja Tímea 18/3, Slama Angelika 5) – negyedikek a somorjaiak; playoff az 5. helyért, negyedik mérkőzés: Petržalka–Slovan Bratislava 67:58 (Slovan: Horony Márta 9/3).

23. Férfikézilabda Szlovák Kupa, döntő, második mérkőzés: Prešov–Hlohovec 32:21 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0). Tizennyolcadszor lett kupagyőztes a Prešov.

24–26. XI. IKF kempo világbajnokság és Világkupa, Budapest (34 ország, közel 500 versenyző) – a szlovákiai harcosok eredményei: Schiller Bence (kata: 1., szemi-contact: 2.), Nikker Ronald (full-contact: 3.), Vass Mátyás (kempo submission: 1.; szemi-contact: 1., full-contact: 2.), Marák Róbert (szemi-contact: 2., full-contact: 3.), Szalai Ádám (szemi-contact: 3., full-contact: 3.), Sill Zoltán (szemi-contact: 3.), Beke Adrián (szemi-contact: 2.), Takács Tamás (kempo submission: 3.), Nagy István (full-contact: 3.), Döme János (full-contact: 3.).

24–27. Kumiteverseny kettős jubileum alkalmából, Pilismarót – a szlovákiai érmesek – arany: Kiss Tamara (Érsekújvár), Tóth András (Alistál). Ezüst: Hajdú Andrea (Bajcs), Dóczé Dávid (Érsekújvár), Krajcsovics Ferenc, Tóth Eszter, Horváth Dominik (mind Alistál). Bronz: Horváth Berta (Párkány), Boros Réka, Molnár Dáriusz Dávid (mindketten Alistál).

25. Krnov Nagydíja utánpótlás kötöttfogású birkózóverseny – diákok (2001–2002), 33 kg: 1. Dolník Krisztián (Komáromi Spartacus BK); 40 kg: 1. Kürthi Mátyás; 56 kg: 3. Gál Bence (mindketten Naszvadi BK); 65 kg: 1. Rigó Kevin; 80 kg: 3. Nagy Kevin. Serdülők (1999–2000), 42 kg: 1. Nagy Balázs; 53 kg: 1. Hulman Nikolas. Kadettok (1997–1999), 50 kg: 1. Nagy Arnold (mind Komáromi Spartacus BK); 54 kg: 2. Borka Kevin. Lányok, 46 kg: 1. Turančík Anett (mindketten Naszvadi BK).

26. Országos mezeifutó-bajnokság, Kysucké Nové Mesto – férfiak, egyéni: 3. Magyar Imre (BMRC Bratislava) 32:50; csapat, 2. AC Nové Zámky (benne: vendégversenyzőként Magyar Imre).

26. Nemzetközi birkózótorna, Thalheim (8 ország, 32 induló) – serdülő fiúk, 31 kg: 1. Gaál András; 42 kg: 2. ifj. Szerencsés László; 46 kg: 1. Szerencsés Gergő; serdülő lányok, 43 kg: 3. Bacsfai Réka; 46 kg: 3. Píver Vanessa Virgínia (mind dunaszerdahelyi).

26. Gala Night Thaiboxing +Enfusion Live, Zsolna – nehézsúlyú profimérkőzés: Kovács Tamás (Tomi Kid)–Béres Zoltán (magyarországi) – a 2. menetben technikai KO-val nyert Kid.

26. Scitec Strongest Team Challenge 2014 erős emberek versenysorozata, 1. állomás, Dunaszerdahely: 2. Szlovákia A (Puzsér Péter, Piros Ferenc) 36.

26. Szlovák rapidsakkbajnokság, Pozsony, 12 éves fiúk: 2. Jakab Béla (komáromi SC).

26. XV. tarjáni nemzetközi karateverseny – a Seishin Karate Klub érmesei, I. helyezett: Bakos Orsolya Virág (Keszegfalva, gyerek.1, +35 kg). II. helyezett: Karika Rebeka (Dunaszerdahely, gyerek.2, +45 kg). III. helyezett: Varga Máté (Ekecs, Ifjúsági, 55kg).

26. 19. Klapka tábornok Kupa előtöltős feketelőporos fegyverek versenye, Komárom (3 országból indultak) – csappantyús revolver: 3. Elek Péter 96 kör; csappantyús pisztoly: 2. Elek Péter 96; csappantyús puska: 2. Zsapka Károly (mindketten komáromi ŠSK Royal) 97.

26. Labdarúgó Corgoň Liga, 28. forduló: Nitra–Zlaté Moravce 0:3 (Nitra: ifj. Urblík József – a 64. perctől), Slovan–Ružomberok 1:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 30. perctől, Hudák Dávid – a 30. perctől), DAC–Banská Bystrica 4:0 (DAC: Szabó Ottó, Straka Gábor).

26. Női kosárlabda extraliga, playoff az 5. helyért, ötödik mérkőzés: Slovan Bratislava–Petržalka 72:47 (Slovan: Horony Márta 8). A Slovan az ötödik a bajnokságban.

26. Férfi-kézilabdaextraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzés: Hlohovec–Topoľčany 27:25 (Hlohovec: Ivanov Sándor 3).

26. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, elődöntő, első mérkőzés: Partizánske–Šaľa 27:28 (Šaľa: Bízik Réka 9).

27. Megyei diák cselgáncsverseny, Galánta – a tíz gútai judósok szereplése – Tánczos Márton (szup. mini, 28 kg: 2.); Szabó Margaréta (mini, 30 kg: 1.); Gubien Márk (mini, 30 kg: 2.); Bagita Csilla (mini, 36 kg: 1.); Czina Gergő (mini, 46 kg: 1.); Szabó Máté Zoltán (mini, 54 kg: 1.); Manyus Kristóf (fiat. diákok, 30 kg: 1.); Angyal Márk (fiat. diákok, 42 kg: 1.); Tóth Miklós Levente (id. diákok, 34 kg: 1.); Szabó Veronika (id. diákok, 48 kg: 1.).

27. XVII. Slovakia Open nemzetközi karateverseny, Stupava (6 ország, több mint 400 versenyző) – kata, férfiak, open: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa). Goju: 1. Kocsis Lajos. Kobudo, férfiak, long (hosszú fegyver): 3. Kocsis Lajos.

27. XIII. Nádasdy Kupa nemzetközi szabadfogású birkózóverseny, Sárvár (14 csapat, 120 induló) – 22 kg: 2. Pongrácz Barnabás, 3. Czajlik Angyal Kende; 26 kg: 1. Hervai Erik; 29 kg: 2. Kovács Ferenc Dániel, 3. Vyskoč René (mind dunaszerdahelyi).

27. Uszonyos úszó CMAS Világkupa, 5. állomás, Prága – juniorok, 200 m felszíni úszás (53 induló): 1. Bukor Ádám (KŠP Triton Šaľa) 1:25,55; 400 m felszíni úszás (33): 1. Bukor Ádám 3:04,95 – szlovák felnőttcsúcs; 800 m felszíni úszás (35): 1. Bukor Ádám 6:31,57 – szlovák felnőttcsúcs. Bukor volt az állomás legjobb junior versenyzője.

27. Női kézilabda WHIL, a szlovák bajnoki címért, elődöntő, második mérkőzés: Partizánske–Šaľa 26:25 (Šaľa: Bízik Réka 4).

29. Iskolai evezőpados országos bajnokság, Besztercebánya – 3. Zsoldos Petra, Lukács Regina, Hájos Evelin, Fegyveres Orsolya (dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium). A nemzetközi evezőpados liga 2013/14-es évadjában harmadik lett a Vámbéry-csapat. 

2015-03-18T09:54:03+00:00 2015.03.18.|Categories: Krónika, 2014|