///2013 szeptember

2013 szeptember

2. Látáskárosultak paraalpesisí Világkupa-versenye, Thredbo, óriás-műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (szlovákiai, vezetője: Natália Šubrtová).

4. Látáskárosultak paraalpesisí Világkupa-versenye, Thredbo, műlesiklás: 1. Farkaš Henrietta (szlovákiai, vezetője: Natália Šubrtová).

4. Férfi kézilabda extraliga, 2. forduló, előrejátszott mérkőzés: Pezinok–Hlohovec 18:37 (Hlohovec: Ivanov Sándor 3).

6. Férfi kézilabda extraliga, 2. forduló, előrehozott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Martin 29:18 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

7. Szarajevói női tenisztorna, páros, döntő: Juhász Vivien, Tereza Malíková (szlovákiai, cseh, 1.)–Anita Husaric, Lisa-Maria Moser (bosnyák, osztrák) 6:4, 6:1.

7. Junior súlyemelő Európa-bajnokság, Klaipeda, 15 éves fiúk, +85 kg: 1. Holocsi Krisztián 270 kg (szakítás: 120 kg, lökés: 150 kg) – mind korosztályos Európa-csúcs; 15 éves lányok, 48 kg: 5. Mihalovič Dalma (mindketten szlovákiaiak) 88 kg (szakítás: 38 kg, lökés: 50 kg).

7. XI. Kúr Géza Emlékverseny nemzetközi kötöttfogású birkózóviadal – csapat: 1. Komáromi Spartacus BK 127, 2. FTC Budapest 69, 3. Svetski Kraljavec Zágreb 42, 4. Madari BK 41, 5. Bősi  BK – Russel 38, 6. Tatabánya SC 35. Egyéni –  dél-szlovákiai dobogósok, gyerek A (2006–2007), 22 kg: 1. Igrényi Viktória (Marcelházi BK), 2. Sztakovics Máté (Naszvadi BK); 24 kg: 1. Gergő Csongor (Komáromi Spartacus BK), 2. Szabó Attila (Nagymegyeri BK); 26 kg: 2. Bódis Mátyás (Naszvadi BK), 3. Zaťko Dávid (Komáromi Spartacus BK); 28 kg: 3. Gábor Balázs (Madari BK); 30 kg: 1. Horváth János (Nagymegyeri BK), 2. Egyed Dávid (Komáromi Spartacus BK); 32 kg: 1. Szi Mátyás (Komáromi Spartacus BK). Gyerek B (2004–2005): 3. Lakatos Imre (Komáromi Spartacus BK); 44 kg: 2. Szerencsés Gergő (Dunaszerdahelyi BK), 3. Domonkos Máté (Madari BK). Gyerek B (2004–2005), 35 kg: 1. Mezei József (Bősi BK Russel), 2. Hegedűs Ronald (Komáromi Spartacus BK); 42 kg: 3. Mészáros Péter (Gútai BSK); 60 kg: 1. Kovács Nikolas (Madari BK), 3. Gál Bencze (Naszvadi BK); +60 kg: 1. Gergő Kristóf, 2. Vontszemü András (mindketten Komáromi Spartacus BK). Diák (2000–2001), 29 kg: 2. Dolník Krisztián (Komáromi Spartacus BK); 31 kg: 3. Sebők Károly (Komáromi Spartacus BK); 33 kg: 1. Ágh Attila (Bősi BK), 2. Szeiler Mátyás (Somorjai Gladiátor BK), 3. Rafael Kevin (Komáromi Spartacus BK); 35 kg: 2. Kürti Krisztián (Gútai  BK), 3. Keszi Bálint (Naszvadi BK); 37 kg: 1. Brand Alex (Madari BK), 2. Kürti Márió (Gútai BK), 3. Kajtár Sándor (Madari BK); 40 kg: 1. Hulman Nikolas (Komáromi Spartacus BK), 3. Megály Zoltán (Marcelházi BK) és Turančík Anett (Naszvadi BK); 44 kg: 1. Szeif Lukáš (Bősi BK Russel); 48 kg: 2. Hegedűs Sándor, 3. Váradi Károly (Komáromi Spartacus BK); 52 kg: 2. Csöllei Márton (Dunaszerdahelyi BK), 3. Holocsi Bence (Somorjai Gladiátor BK); 57 kg: 3. Rigó Rudolf (Komáromi Spartacus BK); 73 kg: 1. Bíró Zsolt (Komáromi Spartacus BK), 3. Horváth Nikolas (Dunaszerdahelyi BK); 73–85 kg: 1. Plavý Zoltán (Somorjai Gladiátor BK). Serdülők (1998–1999), 42 kg: 1. Nagy Arnold (Komáromi Spartacus BK); 47 kg: 1. Kameneczký Attila (Komáromi Spartacus BK); 53 kg: 3. Heizer Erik (Bősi BK Russel), 3. Borka Kevin (Naszvadi BK); 66 kg: 1. Rohály József (Bősi BK Russel), 2. Marcinkó Nikolas (Marcelházi BK), 3. Sárközi Gyula (Marcelházai BK) és 3. Petrók Markusz (Komáromi Spartacus BK). Juniorok (1993–19979), 60 kg: 2. Gaál Attila (Dunaszerdahelyi BK), 3. Szelle Gábor (Bősi BK Russel) és 3. Rigó Roland (Komáromi Spartacus BK; 74 kg: 2. Simon Krisztián (Somorjai Gladiátro BK), 3. Bári Patrik (Komáromi Spartacus BK) és Rákoczi János (Bősi BK Russel); 84 kg: 1. Ahmeti Juszuf (Somorjai Gladiátor BK), 3. Bajcsi Ferenc (Komáromi Spartacus BK) és Papp Lajos (Madari BK).

7. Férfi kézilabda EHF-kupa, 1. forduló, első mérkőzés: Hlohovec–St. Gallen 29:21 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).

7. Férfi kézilabda extraliga, 2. forduló: Modra–Štart Nové Zámky 26:34 (Štart: Lukács Viktor 0, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 8, Vadkerti László 1, Pšenák Dávid 2, Oros Attila 0).

7. Női kézilabda WHIL, 2. forduló: Šaľa–Zlín 33:22 (Šaľa: Bízik Réka 1; Zlín: Tóth Erzsébet 2).

8. Slávia UK-kupa kajak-kenuverseny, Pozsony – 2 km, férfiak, C1: 2. Fekete Roland (Šamorín) 9:46,75.

8. Cselgáncs Európa-kupa, Pozsony, 90 kg: 2. Szakács Árpád (szlovákiai).

11. Férfi kézilabda extraliga, 3. forduló, előrehozott mérkőzések: Štart Nové Zámky–Szlovákia U20 30:29 (Štart: Kálmán Dávid 0, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 10, Szapu Viktor 6/1, Vadkerti László 0, Oros Attila 0), Hlohovec–Prešov 29:38 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1).

14. Városi futóverseny, Érsekújvár – férfiak (8,6 km): 1. Magyar Imre (AC Nové Zámky) 29:15, 2. Dömény János (Run for Fun) 29:54.

14. Telecom Night Run esti futóverseny, Pozsony (9 km, 4115 induló) – férfiak: 1. Magyar Imre (Loko Trans Turany/AC Nové Zámky) 28:48.

14. 41. nemzetközi ifjúsági szabadfogású birkózóverseny, Privigye (5 ország, 168 induló) – a Dunaszerdahelyi Birkózóklub dobogósai; diákok, 48 kg: 3. Farkas Krisztián; 73 kg: 3. Horváth Nicolas. Serdülő lányok, 57 kg: 2. Darvas Simona. U23, 50 kg: 1. Lakatos Nikolas. A komáromi Spartacus érmesei – diákok+diáklányok (2000–2002 születésűek), 45 kg: 2. Hulman Nikolas; 48 kg. 2. Hegedűs Sándor.

14. Labdarúgó Corgoň Liga, 9. forduló: Banská Bystrica–Slovan 2:4 (Slovan: Mészáros Károly – a 78. perctől), Košice–DAC 4:1 (DAC: Hudák Dávid, Szarka Ákos).

14. 6. sakktorna Nyitra polgármesterének kupájáért (47 induló): 1. Farkas Gábor (Gabčíkovo).

14. Férfi kézilabda extraliga, 3. forduló: Štart Nové Zámky–Považská Bytrica 24:24 (Štart: Lukács Viktor 0, Kálmán Dávid 0, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 0, Szapu Viktor 2, Vadkerti László 0, Oros Attila 0).

14. Női kézilabda WHIL, 3. forduló: Písek–Šaľa 13:29 (Šaľa: Bízik Réka 0), Zlín–Most 27:31 (Zlín: Tóth Erzsébet 8).

14–22. Kick-box Európa-bajnokság a WAKO szervezet égisze alatt, Krynica, full-contact, juniorok, 57 kg: 3. Osaďan Zsolt (szlovákiai).

14–15. Szlovák nemzetközi 3D íjászbajnokság, Donovaly, hagyományos íj: 1. Jónás László (Deáki). Zsinórban ötödször lett bajnok.

15. Gúta Nagydíja nemzetközi birkózóverseny – dél-szlovákiai dobogósok, egyéni, kezdők (2002–2004-es születésűek), 40 kg: 2. Domin Barnabás (Marcelháza), 3. Mészáros Péter (Gúta); 45 kg: 1. Brožek Dániel (Dunaszerdahely), 2. Molnár Martin (Gúta), 3. Domonkos Máté (Madar); 68 kg: 1. Kovács Nikolasz (Madar), 3. Gergő Kristóf (komáromi Spartacus). Kezdők (2004–2007), 25 kg: 2. Szamek Krisztián (Gúta); 35 kg: 2. Lakatos Imre (komáromi Spartacus), 3. Tóth Sebastian (Gúta); 45 kg: 2. Szerencsés Gergő, 3. Szerencsés László (mindketten Dunaszerdahely); 55 kg. 3. Balkó Áron (Gúta). Fiatalabb diákok, 33 kg: 1. Dolník Krisztián, 2. Sebők Károly (mindketten komáromi Spartacus), 3. Marosi Péter (Gúta); 35 kg: 1. Kürthy Krisztián (Gúta); 37 kg: 2. Kürthy Márió (Gúta), 3. Molnár Zsuzsanna (Nagymegyer); 40 kg: 1. Brand Alex, 2. Kajtár Sándor (mindketten Madar), 3. Lakatos Lucián (Gúta); 44 kg: 2. Paradi József (Marcelháza); 57 kg: 1. Sluka István (Madar), 2. Lakatos Nicolas (Gúta). Kadettok, 54 kg: 1. Lakatos Igor (Gúta), 2. Csicsó Kevin (Madar), 3. Kamenický Attila (komáromi Spartacus); 58 kg: 2. Rigó Roland (komáromi Spartacus); 69 kg: 1. Csicsó Zoltán (Madar); 76 kg: 2. Marczinkó Nikolasz (Marcelháza). Csapatverseny: 1. Gúta 56, 2. Madar 45, 3. komáromi Spartacus 35, …7. Dunaszerdahely 19, 9. Marcelháza 15, 10. Nagymegyer 10.

15. Férfi kézilabda EHF-kupa, 1. forduló, visszavágó: St. Gallen–Hlohovec 31:28 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

17. Labdarúgó Corgoň Liga, 10. forduló: DAC–Trnava 1:4 (DAC: Hudák Dávid, Szarka Ákos – a 90. percig).

18. Labdarúgó Corgoň Liga, 10. forduló: Slovan–Nitra 5:0 (Slovan: Mészáros Károly – a 46. perctől).

20. Férfi kézilabda extraliga, 4. forduló, előrejátszott meccsek: ŠKP Bratislava–Modra 26:20 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban); Pezinok–Štart Nové Zámky 31:36 (Štart: Lukács Viktor 0, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 2, Szapu Viktor 5, Vadkerti László 2, Pšenák Dávid 3).

21. 55. kajak-kenu Komárom Nagydíj – 2 km, K1, 11 éves lányok: 2. Horváth Emma 9:52,947, 3. Ravasz Viktória (mindketten KCK Šamorín) 10:03,501; 12 éves lányok: 2. Seregi Karolína (Šamorín) 8:57,145; 13 éves lányok: 2. Zalka Viktória (Šamorín) 9:00,571. 9 éves fiúk: 3. Podleiszek Filip (Komárno) 11:43,561; 11 éves fiúk: 2. Szépe Sámuel, 3. Brandt Erik (mindketten Komárno); 12 éves fiúk: 1. Matus Bence (Šamorín) – az utóbbi két számban nincs pontos időeredmény; 13 éves fiúk: 3. Mintchev Boris (Šamorín) 8:41,876; 14 éves fiúk: 1. Obert Ákos 7:49,734, 2. Zalka Csaba 7:51,717, 3. Horváth Balázs (mindketten Šamorín) 8:00,482. C1, 11 éves fiúk: 1. Gallo Dávid 6:28,596, 2. Lérant Christopher Péter 6:44,175; 13 éves fiúk: 1. Koczkás Dávid 8:55,383, 2. Zilizi Richárd (mind (Komárno) 9:08,530, 3. Szász Péter 9:14,153. K2, 11+12 éves lányok: 3. Horváth Emma, Sándor Tünde 8:55,883. 11+12 éves fiúk: 1. Libai Norbert, Matus Bence 8:04,047; 13+14 éves fiúk: 1. Horváth Balázs, Zalka Csaba 5:35,965, 2. Libai Denis, Obert Ákos (mind Šamorín) 5:36,388. C2, 11+12 éves fiúk: 2. Gallo Dávid, Lérant Christopher Péter 10:38,174; 13+14 éves fiúk: 2. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd (mind Komárno) 5:09,972. 5 km, K1, kadettok: 2. Kiss Zsolt (Šamorín) 23:47,767; juniorok: 1. Linka Tibor (Šamorín) 24:28,247, 2. Szokol Dániel (Komárno) 24:29,011, 3. Horváth Pál 24:38,646. C1, kadettok: 1. Virágh Krisztián (mindketten Šamorín) 27:45,563, 3. Kara Mátyás (Komárno) 29:22,013; férfiak: 2. Fehér Ferencz 23:39,320, 3. Fekete Roland (mindketten Šamorín) 24:52,264.

21. VII. Ladislav Mlynek Emlékverseny, nemzetközi szabadfogású birkózótorna, Trencsén (5 ország, 22 klub, 122 versenyző), a dél-szlovákiaiak dobogós helyezései, gyermek C korcsoport (2004–2005-ös születésűek) – 25 kg: 3. Kovács Ferenc; 27 kg: 2. Vyskoč René; 38 kg: 1. Bazsó Marek. Gyermek B korcsoport (2002–2003-as születésűek) – 44 kg: 2. Szerencsés Gergő; 48 kg: 1. Brožek Dániel (dunaszerdahelyiek). Fiatalabb diákok (2000–2002-es születésűek) – 40 kg: 2. Brand Alex (madari); 48 kg: 2. Farkas Krisztián (dunaszerdahelyi); 56 kg: 1. Kovács Nikolas; 62 kg: 2. Sluka István (madariak); 73 kg: 2. Horváth Nikolas (dunaszerdahelyi).

21. XXI. František Červín Emlékverseny, nemzetközi kötöttfogású birkózótorna, Havlíčkův Brod (4 ország, 22 klub, 218 versenyző), a somorjai Gladiátor dobogósai, fiatalabb diákok – 33 kg: 2. Szeiler Mátyás; 52 kg: 1. Liptai Ádám, 2. Holocsi Bence; 80 kg: 1. Plavý Zoltán. Idősebb diákok – 73 kg: 2. Nagy Krisztián.

21. VIII. Almásfüzitő Kupa nemzetközi karateverseny (2 ország, 140 induló) – a Szlovák Shinkyokushin Karate Szervezet érmesei, 1. Bakos Orsolya Virág (Keszegfalva); 2. Farkas Dávid (Somorja), Markovics Ádám, Trenčík Nikolas (mindketten Keszegfalva), Kósa Tamás, Karika Rebeka, Aranyossy Levente (mindhárom Dunaszerdahely), Kovács Kata Zsófia (Ekecs), Mayer Krisztián, Szilágyi Virág (mindketten Ekel) és Lády Dávid (Nagymegyer); 3. Nagy Dániel, Hölgye Viktória, Sátor Érsek Mátyás, Stranovsky Patrik, Rigó János, Rigó Norbert (mind Somorja) Sáha Dominik, Kocsis Gergő, Varga Dóra, Fodor Gergő (mind Dunaszerdahely) Bajcsi Nóra (Nagymegyer) Cserepes Zoltán, Győri Gergő Bence (Nemesócsa) és Nagy Róbert (Ekecs).

21. Labdarúgó Corgoň Liga, 11. forduló: Trnava–Slovan 1:3 (Slovan: Mészáros Károly – a 68. perctől), Ružomberok–DAC 2:0 (DAC: Szarka Ákos – a 66. perctől).

21. Férfi kézilabda extraliga, 4. forduló: Topoľčany–Hlohovec 23:24 (Hlohovec: Ivanov Sándor 0).

21. Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Olomouc: Szlovákia–Norvégia 27:31 (Szlovákia: Bízik Réka 1).

21. Birkózó világbajnokság, Budapest, kötöttfogás, 96 kg: 14. Lengyel Dávid (szlovákiai).

21. Női teke extraliga, 1. forduló: Veľký Šariš–KK Zlaté Klasy 1:5 (Zlaté Klasy: Vlahy Éva 528, Csicsay Mária 540, Varga Éva 558).

21–22. Országos többpróbabajnokság, Pozsony – ifjúságiak: 1. Juhos Ákos (ŠK ŠOG Nitra) 5548.

22–28. Erőemelő és fekvenyomó világbajnokság (GPC-világszervezet), Eger – erőemelés, ifik, 90 kg: 5. a dunaszerdahelyi Csiba Zoltán 445 kg (fekvenyomás: 120 kg, guggolás: 150 kg, felhúzás 175 kg). Juniorok, 110 kg: 1. a nyárasdi Nagy Dávid 690 kg (fekvenyomás: 190 kg – Európa-csúcs, guggolás: 240 kg, felhúzás; 260 kg); nyílt verseny, 110 kg: 4. a dunaszerdahelyi Hores Viktor 725 kg (fekvenyomás: 205 kg; guggolás: 245 kg; felhúzás: 275 kg). Fekvenyomás, juniorok, 100 kg: 2. a jókai Bankó Norbert 200 kg; 110 kg: 3. a nyárasdi Nagy Dávid 195 kg; nyílt verseny, 110 kg: 5. a dunaszerdahelyi Hores Viktor 210 kg.

24. Vívó Szlovák Kupa 2012/13, ünnepélyes eredményhirdetés, végeredmény – tőr, somorjai elsőségek, idősebb diákok: Egyenes Pörsök Henrik 2380, idősebb diáklányok: Pirk Rita 1970, kadettok: Egyenes Pörsök Henrik 476,5, kadett lányok: Bittera Kitti 1852, juniorok: Végh Dávid 1042, férfiak: Végh Dávid 628.

25. Női kosárlabda extraliga, nyitómeccs: Good Angels Košice–Cassovia Košice 100:22 (Cassovia: Kovács Noémi 4).

25–28. 10. Stupava Cup nemzetközi ifjúsági (U16) florballtorna (4 ország, 39 csapat). A Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium (VÁG) A lánycsapatának eredményei: –Bogdau Stupava 5:1 (2:1), –Podhale Nowy Targ 1:5 (0:2), –Phoenix Fireball SE 0:16 (0:6), –ZTHS Bratislava 5:1 (2:0), –VÁG B 5:2 (3:1), –Diamonds Závod 3:1 (2:1). Sorrend: 1. Phoenix Firebell SE (Budapest) 12, 3. VÁG Dunaszerdahely A (Baári Dóra–Kántor Petra – 9 gól, Nagy Beatrix – 1, Bachman Sabina – 3, Szücs Rebeka – 2, Krajcsovics Andrea –2, Kántor Evelin, Boráros Lilla, Patócs Natasa – 1, Csörgő Linda, Fehér Anna) 8.

25–29. Motorcsónak világbajnokság, Berlin – F500 kategória: 1. Hencz Róbert (párkányi). Magyar színekben indult.

26. Női kézilabda WHIL, 4. forduló, előrejátszott meccs: Šaľa–Michalovce 26:25 (Šaľa: Bízik Réka 5).

27. Férfi asztalitenisz extraliga, 1. forduló: SK Vydrany–Metalfin Galanta 4:6 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 0,5; Galanta; Bíró Bálint 2).

27. Női asztalitenisz extraliga, 1. forduló: TJ Trnávka Bratislava–Dunajská Streda 3:6 (Dunajská Streda: ifj.Szabó Andrea 2,5).

28. 13. Mária Valéria Hídfutás nemzetközi verseny, Párkány (3,7 km): 2. Dömény János (szlovákiai/AC Stavbár Nitra) 11:52.

28. 68. kajak-kenu Hargaš-emlékverseny, Pozsony – C1 (6000 m): 2. Fehér Ferenc (Kajak canoe klub Šamorín) 29:56,28.

28. Cselgáncs Habuda-emlékverseny, Malacky – gútai érmesek, mini, 28 kg: 2. Szabó Margaréta; 38 kg: 3. Angyal Márk. Idősebb diákok, 60 kg: 1. Szép Zsolt.

28. Nikola Vukov Emlékverseny kötöttfogású birkózóviadal, Zenta (5 ország, 140 versenyző) – kezdők, 40 kg: 3. Domin Barnabás (marcelházai); 51 kg: 2. Kovács Nikolas (madari). Fiatalabb diákok, 39 kg: 2. Kajtár Sándor, 3. Brandl Alex (madariak); 42 kg: 3. Megály Zoltán. Idősebb diákok, 70 kg: 2. Marczinkó Nikolas (marcelházaiak).

28. Sysman Open kyokushinkarate-viadal, Cegléd (4 ország, 140 induló) – a Sheishin Karate Klub versenyzőinek eredményei, kadettok, 60 kg: 2. Bajcsi Adrián (Ekecs); kadett lányok, 55 kg: 3. Unyatinszki Tímea (Keszegfalva); U22, nők, 65 kg: 2. Hupian Krisztína (Keszegfalva).

28. Női teke extraliga, 2. forduló: Zlaté Klasy–Sučany 0:6 (Zlaté Klasy: Vlahy Éva 516, Varga Éva 517, Csicsay Mária 501).

28. Női kosárlabda közép-európai Liga, 1. forduló: Pécs–BŠK Šamorín 89:68 (BŠK: Suja Tímea 16, Slama Angelika 1, Csóka Kinga 2, Fekete Nikolett 0).

28. Férfi röplabda extraliga, 1. forduló: Spartak Komárno–Myjava 0:3 (Spartak: Vavřinec András 4, Németh Szabolcs, Nagy András, Németh Zsolt 6, Ferencz Dávid 1).

28. Férfi kézilabda extraliga, 5. forduló: Hlohovec–ŠKP Bratislava 34:23 (Hlohovec: Ivanov Sándor 1; ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

28. Női kézilabda WHIL, 4. forduló: Zlín–Písek 33:21 (Zlín: Tóth Erzsébet 2).

28–29. Öttusa Duna Kupa, Besztercebánya, váltóverseny, férfiak: 3. Szlovákia (benne: Szalay János) 3820.

28–29. 14. karate Euro Grand Prix, Plzeň (42 ország, 834 versenyző) – a szlovák válogatottban indult gútai Taiyo versenyzőinek szereplése – kumite: 1. Jóba Attila, 3. Bogár János.

28–30. CMAS uszonyos úszó junior Világkupa-döntő, Genf – felszíni úszás, 800 m: 1. Bukor Ádám (KŠP Triton Šaľa); 400 m: 1. Bukor Ádám, 200 m: 2. Bukor Ádám.

29. Labdarúgó Corgoň Liga, 12. forduló: DAC–Slovan 1:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 60. perctől).

30. Férfi kézilabda extraliga, 5. forduló, pótolt meccs: Štart Nové Zámky–Prešov 29:40 (Štart: Kálmán Dávid 0, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 5, Szapu Viktor 4, Vadkerti László 0, Pšenák Dávid 1).

2017-03-07T22:02:48+00:00 2014.01.31.|Categories: Krónika, 2013|