2013 március

1. Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság, Göteborg – női távol: 12. Medgyes Renáta (szlovákiai) 635 cm.

1. Női kézilabda WHIL, 22. forduló, előrejátszott mérkőzés: Poruba–Olomouc 38:25 (Poruba: Tóth Erzsébet 6).

1. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 7. forduló, pótolt mérkőzés: ŠKP Modrí draci Košice–KVP Komárno 24:5 (Modrí draci: Veszelits Péter 5; KVP: Zakar Péter 2, Makai Miklós vagy Balázs 2).

1. MMA-mérkőzés a Bellator szervezet világbajnoki címéért, Rio Rancho – félnehézsúly (93 kg): Végh Attila (szlovákiai)–Christian M´Pumbu francia) 3:0 (48:47, 49:46, 50:45).

2. Nyugat-szlovákiai Karatebajnokság, Regionális Kupa, 3. forduló – kezdők, kumite, 8–9 évesek, -28 kiló: 1. Kurucz Márió (gútai Corvin HE).

2. Országos ifjúsági fedett pályás atlétikai bajnokság, Pozsony – lányok, 1500 m: 2. Bakó Barbara (ŠG Nitra) 5:16,97.

2. Női teke extraliga, 14. forduló: Zlaté Klasy–Trstená 5:1 (Zlaté Klasy: Csicsay Mária 527, Varga Éva 532, Vlahy Éva 514).

2. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, 6. forduló: ŠBK Šamorín–Győr 66:55 (ŠBK: Slama Angelika 0, Suja Tímea 16/3).

2. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért: Levice–Cassovia Košice 78:64 (Cassovia: Kovács Noémi 13), Petržalka–Ostrava 60:73 (Petržalka: Lelkes Krisztina 5).

2. Női kézilabda WHIL, 22. forduló: Šaľa–Veselí 29:22 (Šaľa: Bízik Réka 1).

2. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 12. forduló: ČH Hornets Košice–KVP Komárno 21:4 (KVP: Zakar Péter 2).

1–3. 8. CMAS Uszonyosúszó Világkupa, Eger – 800 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám (KŠP Tritón Šaľa); 200 m: 2. Bukor Ádám.

3. Juniorok szabadfogású országos birkózóbajnoksága, Somorja (16 klub, 54 versenyző), dél-szlovákiai érmesek – 50 kg: 2. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi); 60 kg: 1. Megály Attila; 66 kg: 1. Marczinkó Dávid (marcelházaiak); 74 kg: 2. Rákóczi János (bősi); 84 kg: 3. Ahmeti Juszuf; 96 kg: 2. Czvedler Tamás, 3. Kovács Klaudio; 120 kg: 1. Čech Dávid (somorjaiak).

3. Nemzetközi kötöttfogású birkózótorna (6 ország, 347 versenyző), Koprivnica, fiatalabb diákok – 33 kg: 2. Ágh Attila. Idősebb diákok – 53 kg: 1. Bürsöly Gergely; 66 kg: 1. Rohály József; a korosztály legtechnikásabb versenyzője: Bürsöly Gergely. Lányok – 52 kg: 1. Ágh Erika (mind bősi).

3. Arnold Sports Festival, Columbus – férfiak, testépítés: 7. Dobos Ákos (szlovákiai).

6. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért, 27. forduló, előrejátszott mérkőzés: Ostrava–Petržalka 57:58 (Petržalka: Lelkes Krisztina 0).

8. Labdarúgó Corgoň Liga, 21. forduló, előrejátszott mérkőzés: Zlaté Moravce–Senica 0:2 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly – a 70. percig).

9. Kyokushin karate X. Domenica Kupa horvát bajnokság, Samobor – juniorok, nehézsúly: 1. Csiba Roland (bősi).

9. Labdarúgó Corgoň Liga, 21. forduló: Košice–Myjava 1:2 (Myjava: Harsányi Zoltán – a 90+. perctől).

9. Női kézilabda WHIL, 23. forduló: Olomouc–Šaľa 27:28 (Šaľa: Bízik Réka 0), Zlín–Nitra 34:27 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban), Michalovce–Poruba 35:28 (Poruba: Tóth Erzsébet 2).

9. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, 7. forduló: Miskolc–ŠBK Šamorín 80:67 (ŠBK: Suja Tímea 5).

9. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért: Cassovia Košice–Spišská Nová Ves 55:87 (Cassovia: Kovács Noémi 2).

10. Brokovice Cup nemzetközi koronglövő verseny, Nagyszombat – trap, férfiak: 3. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 136 (115+21).

10. Karate Szlovák Kupa gyerek, diák és kadett kategóriában, 2. forduló, Komárom (49 klub, 355 versenyző) – kata, 8–9 évesek: 3. Kurucz Márió (gútai Corvin HE)., kumite, 8–9 évesek, -28 kg: 3. Kurucz Márió.

10. Cselgáncs diákverseny, Galánta – mini, 34 kg: 1. Angyal Márk; 60 kg: 1. Gulyás Gábor Zsombor. Fiatalabb diákok, 34 kg: 1. Keszeli Róbert. Idősebb diákok, 60 kg: 1. Hamran Marcell; 66 kg: 1. Szépe Zsolt. Idősebb diáklányok, 60 kg: 1. Decsi Dóra (mind gútai).

11. Para-úszó Danish Open 2013, Esbjerg – Kemény Viktor (PK Nové Zámky) dobogós helyezései: 1. 200 m vegyes és 50 m gyors, 2. 50 m hát, 3. 100 m hát és 50 m pillangó.

15. Női kézilabda WHIL, 24. forduló: Nitra–Písek 26:24 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban), Šaľa–Michalovce 27:27 (Šaľa: Bízik Réka 0), Poruba–Partizánske 33:18 (Poruba: Tóth Erzsébet 1).

15. Férfi kézilabda extraliga, 26. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Topoľčany 27:27 (Štart: Pogány Dávid 3, Szapu Viktor 5).

15. Férfi asztalitenisz extraliga, a 7–12. helyért: Galanta–Vydrany 6:4 (Galanta: Bíró Bálint 1; Vydrany Vími Roland 1).

16. Labdarúgó Corgoň Liga, 22. forduló: Trenčín–Zlaté Moravce 1:1 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly).

16. Női asztalitenisz extraliga, az 1–7. helyért: Topoľčany A–Dun. Streda 6:1 (Dunajská Streda: Szabó Andrea 0,5).

16. Juniorok országos kötöttfogású birkózóbajnoksága, Somorja (11 klub, 40 versenyző), dél-szlovákiai érmesek – 50 kg: 2. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi, 3. Megály Arnold (marcelházai); 60 kg: 1. Sallai Csaba (komáromi); 66 kg: 1. Megály Attila (marcelházai), 3. Fernyák Attila (bősi); 74 kg: 1. Horváth Denis; 84 kg: 1. Ahmeti Juszuf, 2. Csuvara Miloš; 96 kg: 1. Soós Tamás, 2. Czvedler Tamás; 120 kg: 1. Čech Dávid (somorjaiak).

16. Magyar–szlovák női kosárlabda liga, 8. forduló: ŠBK Šamorín–Pécs 87:75 (ŠBK: Suja Tímea 17, Slama Angelika 7, Csóka Kinga 2).

16. Női kosárlabda extraliga, az 5–9. helyért: Cassovia Košice–Petržalka 63:61 (Cassovia: Kovács Noémi 15; Petržalka: Lelkes Krisztina 0).

16. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 13. forduló: ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 9:8 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

20. Női kosárlabda extraliga, playoff, 1. forduló, első mérkőzések: Ružomberok–Cassovia Košice 113:37 (Cassovia: Kovács Noémi 3), ŠBK Šamorín–Petržalka 95:57 (ŠBK: Suja Tímea 22/4, Csóka Kinga 8, Slama Angelika 2; Petržalka: Lelkes Krisztina 0).

22. Férfi asztalitenisz extraliga, 11. forduló, a 7–12. helyért: Ružomberok–Metalfin Galanta 0:7 (Metalfin: Bíró Bálint 2); MACO Trnava–Vydrany 0:7 (Vydrany: Vími Roland 2); MACO Trnava–Metalfin Galanta 1:6 (Metalfin: Bíró Bálint 2).

22. Nemzetközi női kézilabdatorna, Leiria: Norvégia B–Szlovákia 23:28 (Szlovákia: Tóth Erzsébet 4).

22. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 14. forduló, előrejátszott mérkőzés: Slávia UK Bratislava–Žilina 15:6 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3).

23. Kadettok és a női korosztályok szabadfogású országos bajnoksága, Nyitra, (16 klub, 104 versenyző) – dél-szlovákiai érmesek, kadettok – 42 kg: 2. Megály Arnold (marcelházai); 46 kg: 1. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi); 50 kg: 2. Lakatos Igor (gútai); 58 kg: 3. ifj. Gaál Attila (dunaszerdahelyi); 54 kg: 2. Borka Kevin (naszvadi); 63 kg: 2. Kelko Viktor (marcelházai), 3. Sárközi Gyula (dunaszerdahelyi); 85 kg: 3. Papp Lajos (madari). Fiatalabb diáklányok – 39 kg: 1. Bacsfai Réka (dunaszerdahelyi); 42 kg: 2. Turančík Anett (naszvadi); 45 kg: 1. Viderman Mónika; 52 kg: 3. Megály Anikó. Idősebb diáklányok – 40 kg: 1. Kurucz Anna, 44 kg: 1. Zsidek Erika (mind marcelházai); 57 kg: 1. Darvas Simona (dunaszerdahelyi). Kadett lányok – 46 kg: 1. Kurcz Mária (marcelházai), 2. Bacsfai Barbara (dunaszerdahelyi); 52 kg: 2. Ágh Erika (bősi), 3. Janovic Petra; 60 kg: 2. Janovic Mónika (marcelházaiak), 3. Bertalan Viki (dunaszerdahelyi). Junior lányok – 48 kg: 1. Kyparissi Vassiliki (dunaszerdahelyi).

23. 20. Szenci Kéz nemzetközi szkanderverseny – férfiak, 95 kg, bal kéz: 1. Hervay László (szlovákiai).

23. I. Polgármester Kupa – nyílt szlovák kyokushin karatebajnokság 2013 – Ekel, dél-szlovákiai győztesek, gyerek 0 (ffi kzd_1): Bakos Máté (Keszegfalva); gyerek 0 (ffi kzd_3): Nagy Róbert (Ekecs); gyerek 0 (0 női kzd): Méhes Patrícia (Ekel). Gyerek I. (ffi kzd_2): Soóky Tibor (Dunaszerdahely); gyerek I (ffi kzd_4): Gergely Márton (Ekecs); gyerek I (női kzd_1): Szilágyi Virág (Ekel); gyerek I (női kzd_2): Bakos Orsolya Virág (Keszegfalva). Gyerek II (ffi kzd_1): Szabó András (Ekel); gyerek II (ffi kzd_2): Fűri Péter (Keszegfalva). Serdülők (ffi kzd_1): Holub Dominik (Oyama Dojo Somorja). Ifjúságiak (ffi kzd_1): Čajan Dávid (Nagymegyer); ifjúságiak (női kzd): Lády Ramóna (Nagymegyer). Gyerek II (ffi hld_5): Szabó Bálint (Ekel). Serdülők (ffi hld_2): Cserepes Zoltán (Nemesócsa); serdülők (ffi hld_3): Trenčík Nikolas (Keszegfalva); serdülők (ffi hld_4): Kulcsár Krisztián (Nagymegyer); serdülők (női hld_1): Kovács Kata Zsófia; serdülők (női hld_2): Demeter Virág Orsolya (mindketten Ekecs). Ifjúságiak (női hld): Unyatinszki Tímea (Keszegfalva). Díjazottak –legtechnikásabb fiú: Cserepes Zoltán (Nemesócsa), Markovics János különdíja: Szabó Norbert és Hupián Krisztina (Keszegfalva), az ekeli polgármester különdíja: Szabó Bálint (Ekel).

23. Férfi kézilabda extraliga, 27. forduló: Hlohovec–Štart Nové Zámky 42:29 (Štart: Pogány Dávid 1, Szapu Viktor 0).

23. Női kosárlabda extraliga, playoff, 1. forduló, második mérkőzések: Petržalka–ŠBK Šamorín 64:95 (Petržalka: Lelkes Krisztina 4; ŠBK: Suja Tímea 16, Csóka Kinga 3).

23. Nemzetközi női kézilabdatorna, Leiria: Portugália–Szlovákia 20:23 (Szlovákia: Tóth Erzsébet 4).

23. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, 14. forduló: ČH Hornets Košice–Nováky 10:11 (ČH: Paksi Patrik 2).

23. Félnehézsúlyú profi ökölvívó-mérkőzés, Szentes: Kovács Tamás (Tomi Kid)–Vécsei Péter (magyarországi)– az 5. menetben technikai KO Tomi Kid javára, ez volt a galántai bunyós 22. győzelme a profi ringben, még mindig veretlen.

24. 8. Dan Pozniakas Cup nemzetköz junior ökölvívótorna, Vilnius – 52 kg (6 induló): 2. Tankó Vilmos; 56 kg (8): 1.  Osaďan Zsolt (szlovákiaiak).

24. Birkózó Európa-bajnokság, Tbiliszi, kötöttfogás: 66 kg: 3. Lévai István; +120 kg: 7. Lengyel Dávid (mindketten szlovákiaiak).

24. Országos karatebajnokság, Zsolna (32 klub, 89 versenyző) – kumite, masters, -67 kg: 1. Balázs Zoltán; kata, masters + 35 évesek és +18 évesek: 2. Kiss Tibor (mindketten gútai Taiyó). Csapat: 4. gútai Taiyó.

24. Nemzetközi női kézilabdatorna, Leiria: Szlovákia–Porrino 39:22 (Szlovákia: Tóth Erzsébet 0).

26. Lignano Master Open 2013 nemzetközi para-asztalitenisz viadal, Lignano – TT4, csapat: 3. Szlovákia (benne: Mészáros András).

29. Férfi kézilabda extraliga, 28. forduló, pótolt mérkőzés: Prešov–Štart Nové Zámky 43:20 (Štart: Pogány Dávid 2, Szapu Viktor 1).

29. Női kézilabda WHIL, 25. forduló, előrejátszott mérkőzés: Nitra–Veselí 25:28 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

30. Třinec Nagydíja nemzetközi kötöttfogású birkózótorna – kezdők, 37 kg: 1. Mezej József. Fiatalabb diákok, 35 kg: 1. Ágh Attila; 44 kg: 1. Szeif Lukáš. Idősebb diákok, 53 kg: 1. Heizer Erik; 66 kg: 1. Rohály József. Férfiak, 55 kg: 2. Kovács Attila (mind bősi Russel Birkózóklub).

30. IV. Polgármester Kupa amatőrök asztalitenisz versenye, Gúta (40 induló) –50 év fölöttiek: 1. Izsák Tibor (Kamocsa). Kategóriagyőztesek döntője: Izsák Tibor–Peter Chylík 3:1. Párosok: 1. Izsák T./ Pogrányi Gy. (Kamocsa).

30. Labdarúgó Corgoň Liga, 23. forduló: Ružomberok–Zlaté Moravce 2:1 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly + 1 gól), Žilina–Myjava 0:0 (Myjava: Harsányi Zoltán – a 77. perctől).

30. Női kosárlabda extraliga, playoff- elődöntő, első mérkőzés: Ružomberok–ŠBK Šamorín 74:69 (ŠBK: Suja Tímea 17, Slama Angelika 5).

30. Női kézilabda WHIL, 25. forduló: Partizánske–Šaľa 22:26 (Šaľa: Bízik Réka 0), Most–Poruba 32:27 (Poruba: Tóth Erzsébet 4).

2017-03-07T22:12:33+00:00 2014.01.04.|Categories: Krónika, 2013|