2013 július

2. Junior birkózó-Eb, Skopje – kötöttfogás, 96 kg: 9. Soós Tamás (szlovákiai).

4. Junior birkózó-Eb, Skopje – kötöttfogás, 120 kg: 14. Čech Dávid (szlovákiai).

4–6. Ifjúsági lábtoll-labda Európa-bajnokság, Tarnow (Szlovákiát királyhelmeciek képviselték) – női csapat: 1. Szlovákia (benne: Bagos Viktória, Muszka Beatrice, Pribula Éva) – döntő: Szlovákia–Magyarország 2:0 (21:19, 21:16); női páros: 1. Bagos Viktória, Muszka Beatrice – döntő: Szlovákia–Magyarország 2:0 (21:7, 21:9); vegyes páros: 3. Bagos Viktória, Költő Sebastian (szlovákiaiak) – a 3. helyért: Szlovákia–Németország 2:0 (21:16, 21:16); férfi csapat: 3. Szlovákia (Költő Sebastian, Szimko Balázs, Kondás Ádám) – a 3. helyért: Szlovákia–Magyarország 2:1 (18:21, 21:16, 21:8).

6. Kajak-kenuverseny, Nováky – 500 m, férfiak, K1: 1. Gelle Péter (Dukla Trenčín) 1:35,781; K2: 1. Vlček Erik, Tarr György (ŠKP Bratislava) 1:26,110, 2. Gelle Péter, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 1:26,297; C2: 1. Csenkey Ádám, Farkaš Vince (KCK Šamorín/Dukla Trenčín) 1:51,063. 5 km, K1: 2. Tóth Zoltán (KCK Šamorín) 24:25,813.

6–7. szlovák junior atlétikai bajnokság, Nové Mesto nad Váhom – férfi 110 m gát: 2. Juhos Ákos (ŠOG Nitra) 15,39; 400 m gát: 3. Juhos Ákos 59,00. Női 3000 m akadály: 2. Bakó Barbara (ŠOG Nitra) 12:51,14; női 4x400 m-es váltó: 2. ŠOG Nitra (benne: Bakó Barbara) 4:05,81.

7. Kajak-kenuverseny, Nováky, 200 m, férfiak, K2: 2. Gelle Péter, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 33,078, 3. Martin Vajda, Lőrincz Balázs (Tatran Karlova Ves Bratislava/KKK Komárno) 33,515.

7. Zólyom Nagydíja, Sielnica – férfi trap: 3. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 115 – elődöntő: 9+1, a 3. helyért: 12, 4. Varga Béla (ŠKP Trnava) 120 – elődöntő: 9+1, a 3. helyért: 10.

7. 36. országúti futóverseny, Špačince, 10 km: 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia Šurany) 34:14.

8–13. Junior uszonyos úszó Európa-bajnokság, Szczecin – fiúk, 100 m uszonyos gyorsúszás: 13. Bukor Ádám (szlovákiai) 48,35 mp – egyéni csúcs; 400 m felszíni úszás: 5. Bukor Ádám 3:11,00; 800 méter felszíni úszás: 2. Bukor Ádám 6:37,38 – új szlovák felnőtt csúcs.

13. 6. futás a Ftáčnik csúcsra (11 km) – férfiak: 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia Šurany) 59:08.

13. 41. Kajak-kenu Inter-kupa, Pozsony – 200 m, C1: 1. Orosz Csaba (KCK Šamorín) 46,818; férfiak, K1: 2. Lőrincz Balázs (Kajak & kanoe klub Komárno) 39,318.

13. Matyó-kupa nemzetközi ökölvívótorna, Mezőkövesd – ifik, 60 kg: Könnyű Richárd (egri, háromszoros magyar bajnok)–Osaďan Zsolt (Box Club Lučenec) – pontozással nyert Könnyű.

20. 20. érsekújvári veteránverseny, 40. országos veteránbajnokság – női gerelyhajítás: 3. Révész Angelika (ipolysági, AC Nové Zámky) 33,90 m.

20. Labdarúgó Corgoň Liga, 2. forduló: DAC–Žilina 0:1 (DAC: Szarka Ákos – a 69. percig).

20. Magyarország–Szlovákia nemzetközi ökölvívó-mérkőzés, Kőszeg – 56 kg: Szőrös Márk–Osaďan Zsolt 0:2. Osaďan kapta a legjobb bokszolónak járó díjat is.

24. Női tenisztorna, Palics (Szerbia, pénzdíjazás: 10 ezer amerikai dollár), 1. forduló, egyes, Juhász Vivien (szlovákiai, 5.)–Sandra Hönigová (cseh) 7:5, 6:0.

24. Tábor Nagydíja atlétikai viadal – női távolugrás: 2. Medgyes Renáta (szlovákiai) 645 cm.

26. Női tenisztorna, Palics (Szerbia, pénzdíjazás: 10 ezer amerikai dollár), egyes, 2. forduló: Juhász Vivien (szlovákiai, 5.)–Patricia Lancranjan (román) 6:1, 6:2, negyeddöntő: Marina Kachar (szerb, 3.)–Juhász Vivien 5:7, 6:3, 6:4. Páros, negyeddöntő: Juhász Vivien, Tereza Malíková (szlovákiai, cseh, 1.)–Patricia Lancranjan, Raluca Elena Platon (románok) 6:4, 6:3; elődöntő: Juhász Vivien, Tereza Malíková–Borsányi Csilla, Dalja Zafirova (magyar, bolgár) – játék nélkül nyertek Juhászék, az ellenfél nem lépett pályára.

26–27. 40. Tátra Rali, Poprád és környéke (63 egység indult) 9. (3-as géposztály: 3.) Csente Márió, navigátor: Petr Tešinský (Subaru Rally Team Komárno).

27. Nové Město nad Metují Nagydíja atlétikai viadal – női távolugrás: 1. Medgyes Renáta (Dukla Banská Bystrica) 619 cm – nem jutott ki a moszkvai vb-re.

27. Női tenisztorna, Palics (Szerbia, pénzdíjazás: 10 ezer amerikai dollár), páros, döntő: Juhász Vivien, Tereza Malíková (szlovákiai, cseh, 1.)–Katarina Adamovics, Vladica Babic (szerb, montenegrói) 3:6, 6:4, 10:5.

27. Labdarúgó Corgoň Liga, 3. forduló: Trenčín–Slovan 4:2 (Slovan: Mészáros Károly – a 62. perctől + 1 gól).

28. Peter Minárech Emlékverseny tízkilométeres futás, Trebatice – férfiak: 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia Šurany) 33:39.

 

2017-03-07T22:06:35+00:00 2014.01.23.|Categories: Krónika, 2013|