2013 december

1. I. Harcművészeti Gálaműsor, Várpalota (2 ország, 15 klub, több mint 200 induló) – a keszegfalvai Seishin Karate Klub dobogósai: I. helyezettek – Kovács Kata Zsófia (Ekecs), Bakos Virág Orsolya (Keszegfalva), Čajan Dávid (Nagymegyer). II. helyezettek – Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Fodor Gergő (Dunaszerdahely), Kulcsár Krisztián (Nagymegyer), Németh Bence (Ekel), Nagy Róbert (Ekecs). III. helyezettek – Varga Máté (Ekecs), Bohos Szilárd (Ekel).

4. Női kézilabda felkészülési mérkőzés, Skövde: Svédország–Szlovákia 35:26 (Szlovákia: Bízik Réka 0).

5. Női kézilabda felkészülési mérkőzés, Jönköping: Svédország–Szlovákia 35:25 (Szlovákia: Bízik Réka 2).

6. Férfi asztalitenisz extraliga, 6. kettős forduló: SK Vydrany–MSK Čadca 4:6 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 0,5); Metalfin Galanta–ŠK ŠOG Nitra 6:3 (Metalfin: Biró Bálint 1).

6. Férfi kézilabda extraliga, 14. forduló, előrejátszott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Hlohovec 23:28 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban), Prešov–Štart Nové Zámky 45:28 (Štart: Pogány Dávid 9, Szapu Viktor 0, Vadkerti László 1, Pšenák Dávid 1).

6. Női röplabda Közép-európai Liga, 8. forduló: Slávia EU Bratislava–Doprastav Bratislava 2:3 (Slávia EU: Szabó Szandra 3).

7. Férfi asztalitenisz extraliga, 6. kettős forduló: SK Vydrany–ŠK ŠOG Nitra 6:4 (Vydrany: Gajdoschík Adrián 2, Vími Roland 1); Metalfin Galanta–MSK Čadca 6:2 (Metalfin: Bíró Bálint 1).

7. Női asztalitenisz extraliga, 6. kettős forduló: ŠK ŠOG Nitra–Dunajská Streda 2:6 (Dunajská Streda: ifj. Szabó Andrea 1).

7. 30. húszkilométeres futás, Machulince (115 induló) – férfiak 39 éves korig: 1. Magyar Imre (Loko Trans Slovakia) 1:10:25.

7. Cselgáncs Dunaliga felnőtt férfi nemzetközi csapatverseny, 4. forduló, Piliscsaba – a gútaiak eredményei: Kolárovo–Galanta 4:0, gútai pontok: Szerdahelyi, Kárpáty Gergely, Fekete, Kárpáty Ernő; Kolárovo–Sokol Bratislava 5:0, gútai pontok: Román, Szerdahelyi, Fekete, Kárpáty Gergely, Kárpáty Ernő; Kolárovo–Leányvár A 3:2, gútai pontok: Vajkai, Fekete, Kárpáty Ernő; Kolárovo–Leányvár B 2:2 (15:15), gútai pontok: Román, Kárpáty Gergely; Kolárovo–Hlohovec 4:1, gútai pontok: Vajkai, Szabó, Kárpáty Gergely, Kárpáty Ernő. Végeredmény: 1. ŠK Kolárovo 33, 2. Leányvár B 27, 3. Sokol Bratislava 18, 4. Arkadia Galanta 16, 5. Leányvár A 8, 6. Judo Hlohovec 0. A győztes csapat – 66 kg: Vajkai Károly, Román Sándor; 73 kg: Szabó Ákos, Szerdahelyi Soma; 81 kg: Fekete Ákos, Kárpáty Gergely, Benyó Viktor; 90 kg: Kárpáty Ernő; +90 kg: Murányi Gábor, Molnár Zsolt, Urbán Gergő.

7. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 14. forduló: ŠBK Šamorín–Miskolc 81:76 (ŠBK: Suja Tímea 9, Slama Angelika 11).

7. Férfi röplabda extraliga, 11. forduló: Nitra–Spartak Komárno 0:3 (Spartak: Vavřinec András).

7. Férfi kézilabda extraliga, 14. forduló: U20-as válogatott–Štart Nové Zámky 31:31 (Štart: Pogány Dávid 1, Szapu Viktor 2, Vadkerti László 4, Pšenák Dávid 0).

7–8. Mozgássérültek cseh országos úszóbajnoksága, Prága – 100 m mell és 200 m vegyes: 1. Kemény Viktor; 50 m és 100 m gyors, 100 m hát: 2. Kemény Viktor (PK Nové Zámky).

7–8. XXVII. Karácsonyi Díj a Zólyomi Kupáért, uszonyos úszóverseny, Besztercebánya – férfiak, 4x200 m felszíni úszás: 1. KŠP Tritón Šaľa (benne Bukor Ádám) 6:15,51, 200 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 1:29,87; 400 m felszíni úszás: 1. Bukor Ádám 3:08,38, 4x100 m felszíni úszás: 1. KŠP Tritón Šaľa (benne: Bukor Ádám) 2:43,86.

8. Mikulás-kupa nemzetkőzi gyermek és diák szabadfogású birkózótorna, Győrszentivány (2 ország, 142 versenyző) – gyerek II (2006–2007–2008 korosztály), 22 kg: 3. Igrényi Viktória (Marcelháza); 24 kg: 2. Szabó Benjámin (Madar); 26 kg: 2. Gergő Csongor (komáromi Spartacus); 28 kg: 2. Remes Krisztián, 3. Gábor Balázs (mindketten Madar) és Csoma Koppány (komáromi Spartacus). Gyerek I (2004–2005 korosztály), 37 kg: 3. Balogh Attila; 42 kg: 1. Domin Barnabás (mindketten Marcelháza), 2. Domonkos Máté (Madar), 3. Novosádek Máté (Marcelháza). Diák II (2002–2003 korosztály), 46 kg: 3. Sebők Arnold (komáromi Spartacus); 50 kg: 2. Hegedüs Viktor (Marcelháza); 54 kg: 1. Kovács Nikolas (Madar). Diák I (2000–2001 korosztály), 50 kg: 3. Hulman Nikolas (komáromi Spartacus); 60 kg: 1. Szluka István (Madar).

8. Elka Cup 2013 nemzetközi kyokushin karate-viadal, Zágráb – full-contact, ifjúságiak: 1. Bajcsi Adrián (Ekecs); serdülő fiúk: 3. Cserepes Zoltán (Nemesócsa).

8. Mikulás-Kupa nemzetközi kyokushin karateverseny, Győr (4 ország, 240 versenyző, 20 induló a Szlovák Kyokushin karate Szövetség képviseletében) – ezüstérmesek: Németh Carmen (Párkány), Kiss Zoltán, Kiss Tamara (mindketten Érsekújvár), Krajcsovics Ferenc, Horváth Dominik (Alistál). Bronzérmesek: Horvath Berta (Párkány), Obocsányi Tamás (Érsekújvár), Koczkás Tibor, Tóth András, Boros Karina (mindhárman Alistál).

8. Férfi röplabda extraliga, 12. forduló: Spartak Komárno–Prievidza 0:3 (Spartak: Vavřinec András).

12. Férfi kézilabda extraliga, 15. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–Topoľčany 27:23 (Štart: Veréb Iván 0, Pogány Dávid 7, Szapu Viktor 1, Vadkerti László 0).

13. Női kosárlabda extraliga: Cassovia Košice–Ružomberok 33:81 (Cassovia: Kovács Noémi 3).

13. Férfi kézilabda extraliga, 15. forduló, előrejátszott mérkőzés: Považská Bystrica–ŠKP Bratislava 24:25 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

14. Női kosárlabda extraliga: Petržalka–Slovan 62:44 (Slovan: Horony Márta 0).

14. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 15. forduló: Novy Zagreb–ŠBK Šamorín 83:65 (ŠBK: Suja Tímea 9, Slama Angelika 9, Fekete Nikolett 2).

14. Női röplabda Közép-európai Liga, 9. forduló: Kamnik–Slávia EU Bratislava 3:0 (Slávia EU: Szabó Szandra 3).

14. Címmérkőzés a WBA és az IBA félnehézsúlyú világbajnoki övéért, San Antonio: Bejbut Sumenov–Kovács Tamás (Tomi Kid) – Sumenov technikai KO-val nyert a harmadik menetben.

17. Női röplabda Callenge Cup, a legjobb 16 közé jutásét, visszavágó: Slávia EU Bratislava–Maribor 0:3 (Slávia EU: Szabó Szandra).

18. Férfi kézilabda extraliga, 16. forduló, előrejátszott mérkőzés: ŠKP Bratislava–Košice 23:27 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban).

20. Női kézilabda Szlovák Kupa, döntő, Vágsellye: Duslo Šaľa–Michalvoce 27:30 (Šaľa: Bízik Réka 7).

20. Női kosárlabda Közép-európai Liga, 16. forduló, előrejátszott mérkőzés: ŠBK Šamorín–Good Angels košice 62:71 (ŠBK: Suja Tímea 16, Slama Angelika 6, Fekete Nikolett 2, Csóka Kinga 0).

21. Férfi kézilabda extraliga, 16. forduló: Hlohovec–Štart Nové Zámky 32:26 (Štart: Kálmán Dávid 1, Gyurics Béla 0, Pogány Dávid 4, Szapu Viktor 0, Vadkerti László 0).

21. Férfi röplabda extraliga, 14. forduló: Spartak Komárno–Trenčín 1:3 (Spartak: Vavřinec András 2, Németh Zsolt).

26. 46. karácsonyi futás, Losonc – férfiak (20 km): 1. Magyar Imre (Lokotrans Šurany/AC Nové Zámky) 1:07:23,2; férfiak (10 km): 1. Švajda Gábor (BMRC Bratislava) 33:03,7.

29. Pilinsky János Emléktorna sakkverseny, Perbete: 1. Ostružlík Márk, 2. Rancsó Márk, 3. Zsitva Norbert. Alapiskolások: 1. Pinke Jakab Zoltán, 2. Szoboszlai Bálint, 3. Gyóni Gergely.

30. V. Óévbúcsúztató Futás, Nagymegyer (92 versenyző), a korosztályok, versenykategóriák győztesei – gyermekek 6 éves korig (150 méter) – Raftik Áron (nagymegyeri); 6–11 éves diákok (850 méter) – Vass Máté 3:22; Vass Virág 3:29 (balonyiak); 12–14 éves diákok (1700 méter) – Varga Tímár (nagymegyeri) 6:12; Tóth Tímea 7:20; 15–18 éves ifik (2550 méter) – Dinga Krisztián 9:07 (lakszakállasiak) és Vígh Attila Márió 9:07 (bogyai) – holtversenyben; Soós Mónika 12:24 és Vasmera Kitti (nagymegyeriek) 12:24 – holtversenyben. Férfiak (4250 méter) – 19–39 évig: Hodossy Péter (csallóközkürti) 15:33; 40–50 éves korig: Ritter Lajos (Csallóközi Marathon Club Žitný ostrov) 16:17. Nők (4250 méter) – 19–35 évig: Razgyörgy Anikó (nyárasdi) 18:33; 36–49 éves korig: Heringh Veronika (Csallóközi Marathon Club Žitný ostrov) 19:14.

31. 48. Pöstyéni Hídfutás, férfiak (10 km): 1. Magyar Imre (Lokotrans Šurany) 33:56.

31. 19. Szilveszteri Futás, Veľké Vozokany (76 induló), 9100 méter – férfiak, 39 éves korig: 1. Magyar Imre (Lokotrans) 30:42 – új pályacsúcs; nők, 35 éves korig: 1. Benyó Nikolett (N. Zámky) 40:00.

 

2017-02-18T20:07:10+00:00 2014.02.08.|Categories: Krónika, 2013|