2013 augusztus

1. Korong- és futócéllövő Európa-bajnokság, Suhl – férfi trap, egyéni. 5. Varga Erik (szlovákiai) 122 (szétlövés 9) – elődöntő: 13+2; csapat: 2. Szlovákia (benne Varga Erik) 363.

3. Labdarúgó Corgoň Liga, 4. forduló: Slovan–Myjava 5:0 (Slovan: Mészáros Károly + 1 gól).

4. XXX. Pruské–Vršatec hegyi terepfutás + szlovák bajnokság (9 km, 534 méteres szintkülönbség, 150 induló) – férfiak: 1. (bajnok) Magyar Imre (AC Nové Zámky) 38:37.

4. Junior és U23-as kajak-kenu-világbajnokság, Welland – juniorok, 1000 m, K2: 7. Denis Myšák, Linka Tibor (szlovákiaiak) 3:21,004; K4: 6. Szlovákia (benne: Linka Tibor) 3:00,334. U23-as, 1000 m, K4: 1. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 2:50,731.

9–11. Szlovák kajak-kenu bajnokság, Pöstyén – 1000 m – K1, 14 éves fiúk: 1. Zalka Csaba (KCK Šamorín) 3:59,600, 2. Obert Ákos (KKK Komárno) 4:02,000, 3. Horváth Balázs (Šamorín) 4:07,900; 13 éves lányok: 3. Zalka Viktória (Šamorín) 4:57,475; 14 éves lányok: 1. Gamsjager Lisa-Mária (Komárno) 4:22,500; kadett lányok: 3. Mészáros Rozália (Nána) 4:34,279; juniorok: 2. Linka Tibor 3:44,045, 3. Horváth Pál (mindketten Šamorín) 3:44,359; férfiak: 1. Gelle Péter (VŠK Dukla Trenčín) 3:30,646, 2. Tarr György 3:33,024, 3. Vlček Erik (mindketten ŠKP Bratislava) 3:34,485. K2, kadettok: 1. Adam Botek, Szabó Michael (Komárno) 3:37,793; kadett lányok: 2. Halag Barbara, Simona Roskošová (Šamorín) 4:04,256; juniorok: 1. Linka Tibor, Denis Myšák 3:31,428, 2. Horváth Pál, Patrik Stránský (mind Šamorín) 3:33,222; nők: 2. Veronika Danišová, Kecskeméti Judit (DK Bratislava, Nána) 4:03,555. K4, juniorok: 1. Piešťany (benne: Linka Tibor) 3:06,817. C1, 13 éves fiúk: 1. Koczkás Dávid (Komárno) 5:00,494, 2. Szász Péter 5:15,250, 3. Fekete Dávid (mindketten Šamorín) 5:19,119; kadettok: 1. Virágh Krisztián 4:34,117, 3. Sidó Zoltán (mindketten Šamorín) 4:48,706; férfiak, 3. Farkas Vince (VŠK Dukla Trenčín) 4:05,479. C2, kadettok: 1. Virágh Krisztián, Žúbor Erik (Šamorín) 4:10,932, 2. Kara Mátyás, Mikeš Gábor (Komárno) 4:19,784, 3. Keresztes Róbert, Sidó Zoltán (Šamorín) 4:20,048; férfiak, 2. Fekete Roland, Tarcsi Dávid (KCK Šamorín) 4:13,131. C4, 13+14 évesek: 1. KCK Šamorín (Szász Péter, Sebők Ferenc, Fekete Dávid, Tomáš Kleman) 4:20,079, 2. KKK Komárno (Koczkás Dávid, Tóth Bánai István, Samuel Daniel Sýkora, Zilizi Richárd) 4:20,393. 500 m – K1, 13 éves lányok: 3. Zalka Viktória (Šamorín) 2:19,990; 14 éves lányok: 1. Gamsjager Lisa-Mária (Komárno) 1:59,310; 14 éves fiúk. 1. Obert Ákos (Komárno) 1:51,656, 2. Zalka Csaba 1:53,511, 3. Horváth Balázs (mindketten Šamorín) 1:54,834; férfiak: 2. Demin Viktor (ŠKP Bratislava) 1:38,606; juniorok: 1. Linka Tibor (Šamorín) 1:40,554. K2, 13+14 éves lányok: 2. Lucia Oršulová, Zalka Viktória (Nováky) 2:01,356; 3. Csánó Veronika, Paulina Tesariková (Šamorín) 2:06,402; 13+14 éves fiúk: 1. Horváth Balázs, Zalka Csaba (Šamorín) 1:43,717; kadett lányok: 2. Lenka Kolpachová, Szépe Vanesa (Vinohrady) 2:00,942, 3. Halag Barbara, Simona Roskošová (Šamorín) 2:02,834; kadettok: 1. Adam Botek, Szabó Michael (Komárno) 1:36,373; juniorok: 1. Linka Tibor, Denis Myšák (Šamorín) 1:32,091, 3. Horváth Pál, Stránsky Patrik (Šamorín) 1:34,717; nők: 3. Varonika Danišová, Kecskeméti Judit (DKB, Nána) 1:59,896; férfiak: 2. Lőrincz Balázs, Martin Vajda (Komárno) 1:34,072. K4, 13+14 éves lányok: 1. Komárno (Gamsjager Lisa-Mária, Marianna Petrušová, Csánó Veronika, Paulina Tesariková) 1:49,284, 2. Nováky (benne: Zalka Viktória) 1:54,278; kadett lányok: 1. Vinohrady (benne: Szépe Vanesa) 1:47,746, 2. Šamorín (benne: Halag Barbara) 1:54,814. C1, 13 éves fiúk: 1. Zilizi Richárd (Komárno) 2:19,092, 2. Szász Péter 2:32,118, 3. Fekete Dávid (mindketten Šamorín) 2:39,693; kadettok: 1. Virágh Krisztián (Šamorín) 2:05,627. C2, 13+14 éves fiúk: 1. Koczkás Dávid, Zilizi Richárd (Komárno) 2:02,918; kadett fiúk: 1. Virágh Krisztián, Žúbor Erik (Šamorín) 2:04,621, 3. Kara Mátyás, Mikeš Gábor (Komárno) 2:09,148; férfiak: 1. Fekete Roland, Tarcsi Dávid (Šamorín) 1:49,129. 200 m – K1, 14 éves fiúk: 1. Obert Ákos (Komárno) 40,290, 2. Zalka Csaba (Šamorín) 41,565; 14 éves lányok: 1. Gamsjager Lisa-Mária (Komárno) 44,882; juniorok: 3. Linka Tibor (Šamorín) 36,219. K2, kadett lányok: 2. Lenka Kolpachová, Szépe Vanesa (Vinohrady) 43,411, 3. Halag Barbara, Simona Roskošová (Šamorín) 46,391; kadett fiúk: 3. Adam Botek, Szabó Michael (Komárno) 37,945; juniorok: 3. Linka Tibor, Denis Myšák (Šamorín) 34:904; férfiak: 2. Lőrincz Balázs, Martin Vajda (Komárno) 32,073. K4, kadettok: 1. Dukla Trenčín (benne: Szabó Michael) 31,898, 2. Komárno (benne: Kiss Zsolt) 32,540, 3. Tatran (benne: Sármány Áron) 35,343. C1, 13 éves fiúk: 1. Zilizi Richárd 49,760, 2. Koczkás Dávid (mindketten Komárno) 50:051, 3. Szász Péter 55,170; kadettok: 1. Virágh Krisztián 44,985; juniorok: 3. Orosz Tibor 45,628. C2, kadettok: 1. Virágh Krisztián, Žúbor Erik 42,596, 3. Keresztes Róbert, Sidó Zoltán 47,731; férfiak: 1. Fekete Roland, Tarcsi Dávid (mind Šamorín) 40,524.

10–11. Magyar 3D íjászbajnokság, Borsodnádasd, tradicionális íj (BPHB): 1. a deáki Jónás László.

10–13. 18. nyílt magyar nemzetközi lábtolllabda-bajnokság, Újszász – női egyes, döntő: Bagos Viktória (szlovákiai)–Sarah Walter 2:0 (14, 13).

11. Az ŠKP Trnava Nagydíja koronglövő verseny – férfi és junior trap (közös szám): 2. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 119 – elődöntő 15, döntő 12+1.

11. 8. Veterán Világjátékok, Torino – súlyemelés: 99 kg, 4-es korcsoport (50-54 évesek): 3. Patasi Oszkár (szlovákiai) 238 kg (szakítás: 103 kg, lökés: 135 kg).

11. Labdarúgó Corgoň Liga, 5. forduló: Košice–Slovan 0:1 (Slovan: Mészáros Károly).

14. Paraúszó világbajnokság, Montreal – férfi 100 m: 6. Kemény Viktor (szlovákiai) 1:25,33.

14. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Bukarest: Románia–Szlovákia 1:1 (Szlovákia: Saláta Kornél – a 62. perctől).

15. Junior ökölvívó Európa-bajnokság, Rotterdam – 52 kg, 1. forduló: Tankó Vilmos (szlovákiai)–Csóka Nándor (magyarországi) 3:0, nyolcaddöntő: Tankó Vilmos–Adrian Kowal (lengyel) 3:0; negyeddöntő: Ömer Koc (török)–Tankó Vilmos 2:1. Tankó ötödik lett.

16. 9. Gútai Tizenegyesrúgó-verseny (54 induló): 1. Szulcsányi Erik – 12 értékesített tizenegyes, 2. Rigó Szabolcs, 3, Kürti András (mind gútai).

17. Kajak-kenu SZNF-KUPA, Pöstyén – 1000, C1: 1. Fehér Ferenc (KCK Šamorín) 4:46,363.

17. Labdarúgó Corgoň Liga, 6. forduló: Slovan–Ružomberok 3:2 (Slovan: Mészáros Károly).

18. Kajak-kenu SZNF-KUPA, Pöstyén – 200, C1: 1. Fehér Ferenc (KCK Šamorín) 48,540.

21. Kadett birkózó világbajnokság, Zrenjanin – kötöttfogás, 46 kg: 14. Szelle Gábor (szlovákiai).

21. Atlétikai Híd nemzetközi viadal, Dubnica nad Váhom – férfi 600 m: 6. Timoranský Tamás (AC Nové Zámky) 1:18,56.

21. Labdarúgó Corgoň Liga, 2. forduló, pótolt mérkőzés: Slovan–Senica 1:0 (Slovan: Mészáros Károly – a 60. percig).

23. Labdarúgó Corgoň Liga, 7. forduló, előrejátszott mérkőzés: Myjava–DAC 4:1 (DAC: Hudák Dávid).

24. ITF Futures férfi tenisztorna, Este (Olaszország), egyéni, döntő: Dominic Thiem (osztrák, 1. számú kiemelt)–Gombos Norbert (szlovákiai, 6.) 6:1, 6:4.

24. XX. futás a Gerlach csúcsra (8400 m, közel 900 m szintkülönbség): 1. Magyar Imre (AC Nové Zámky) 43:58,2.

24. Labdarúgó Corgoň Liga, 7. forduló: Žilina–Slovan 2:0 (Slovan: Mészáros Károly – az 58. percig).

25. 29. Sznf nemzetközi cselgáncstorna – férfiak, 81 kg: 3. Benkóczky Marián; 100 kg: 3. Szakács Árpád (szlovákiaiak).

25. Esti Futás, Brezno (7700 m) – férfiak: 1. Magyar Imre (AC Nové Zámky) 23:31.

25. Cseh atlétikai extraliga, 2. forduló, Pardubice, férfi 800 m: 3. Timoranský Tamás (szlovákiai) 1:52,00.

29. országos atlétikai csapatbajnokság, Érsekújvár, férfi 800 m: 2. Timoranský Tamás (AC Nové Zámky) 1:54,11.

29–szeptember 1. A Tatárik Emil emlékére rendezett hatodik Barátság Vándorkupa nemzetközi sakktorna, Érsekújvár – A torna (24 induló): 2. Farkas Gábor (Russel Gabčíkovo) 6.

29. Férfi kézilabda extraliga, 1. forduló, előrejátszott mérkőzés: Prešov–ŠKP Bratislava 42:24 (ŠKP: Barta Róbert – a kapuban)

31. Hosszú távú kajak-kenubajnokság, Pöstyén – K1, nők (25,8 km): 2. Kecskeméti Judit (KCT Nána) 1:57,57,455; K1, juniorok (21,5 km): 3. Horváth Pál (KCK Šamorín) 1:30:22,050.

31. Labdarúgó Corgoň Liga, 8. forduló: DAC–Nitra 1:0 (DAC: Hudák Dávid, Szarka Ákos – a 74. percig + 1 gól), Slovan–Zlaté Moravce 2:0 (Slovan: Mészáros Károly – a 78. percig).

31.– szeptember 1. Kajakkenu-világbajnokság, Duisburg – 4x200 m váltó: 9. Szlovákia (benne: Gelle Péter) 2:30,192. 1000 m, férfiak, K1: 7. Gelle Péter 3:49,381; K2: 9. Vlček Erik, Tarr György 3:27,187; K4: 7. Szlovákia (benne: Jakubík Gábor, Demin Viktor) 3:01,773. 500 m, férfiak, K1: 7. Gelle Péter 1:44,625; K2: 7. Vlček Erik, Tarr György (mind szlovákiai) 1:33,753.

31. Férfi kézilabda extraliga, 1. forduló: Hlohovec–Pov. Bystrica 40:25 (Hlohovec: Ivanov Sándor 3), Štart Nové Zámky–Martin 29:24 (Štart: Veréb Iván 0, Kálmán Dávid 0, Szapu Viktor 2, Vadkerti László 1, Pšenák Dávid 0).

31. Női kézilabda WHIL, 1. forduló: Šaľa–Most 24:32 (Šaľa: Bízik Réka 4); Zlín–Slavia 23:36 (Zlín: Tóth Erzsébet 1).

2017-03-07T22:04:08+00:00 2014.01.26.|Categories: Krónika, 2013|