2013 április

3. Női kosárlabda extraliga, playoff-elődöntő, második mérkőzés: ŠBK Šamorín–Ružomberok 65:66 (ŠBK: Suja Tímea 13, Slama Angelika 0).

3. Férfi kézilabda Eb-selejtező, 4. csoport, 3. forduló, Dobele: Lettország–Szlovákia 28:24 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 0).

3. Női kézilabda WHIL, 26. forduló, előrejátszott mérkőzés: Šaľa–Most 20:29 (Šaľa: Bízik Réka 0).

4. Férfi vízilabda Eb-selejtezőtorna, A csoport, Tbiliszi: Szlovákia–Lengyelország 11:1 (Szlovákia: Gyurcsi Géza 1).

5. Férfi asztalitenisz extraliga, 12. forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–Geológ Rožňava 6:4 (Metalfin: Bíró Bálint 0,5).

6. 14. szlovák nemzetközi aerobic-bajnokság, női egyéni: 2. Szabó Niki (szlovákiai) 19,450.

6. Heraklióni női tenisztorna, páros döntő: Juhász Vivien, Teodora Mircsics (szlovákiai, szerb, 1. számú kiemeltek)–Giulia Sussarell, Sara Sussarell (olaszok, 3.) 7:5, 6:7, 10:4.

6. Férfi asztalitenisz extraliga, 12. forduló, a 7–12. helyért: Metalfin Galanta–STK Lučenec-Kalinovo 6:1 (Metalfin: Biró Bálint 1,5), SK Vydrany–Geológ Rožňava 7:0 (Vydrany: Vími Roland 1).

6. 2. Fehérvár Kupa nyílt harcművészeti verseny – földharc, Gróf Lóránt edző dobogósai, juniorok, -70 kg (9 induló): 3. Horváth Tibor. Felnőttek, +100 kg (6): 1. Nagy István (mindketten bősiek).

6. Simon László Emlékverseny, 100 és 50 km-es nyílt magyar futóbajnokság, Kisbér – 50 km: 4. (kategóriájában 1.) Kele Géza (dunamocsi) 4:49 óra; Bögi Sándor (dunaszerdahelyi) 4:54:34 – szlovák korosztályos csúcs a 60–64 évesek között  – ez volt Bögi tizenötödik szlovák rekordja.

6. Nemzetközi diák cselgáncsverseny, Lábatlan – mini, 24 kg: 1. Szabó Margaréta; 34 kg: 3. Angyal Márk; 60 kg: 2. Gulyás Gábor Zsombor. Fiatalabb diákok, 34 kg (A kategória): 1. Tóth Miklós Levente; 34 kg (B kategória): 1. Keszeli Róbert. Idősebb diákok, 57 kg: 1. Decsi Dóra; 60 kg: 2. Bíró Réka (mind gútai).

6. Matura Mihály Emlékverseny korosztályos nemzetközi kötöttfogású birkózóviadal, Budapest – 84 kg: 2. Ahmeti Juszuf; 96 kg: 3. Soós Tamás; 120 kg: 1. Čech Dávid (mind somorjai Gladiátor).

6. Veteránok országos súlyemelő-bajnoksága, Galgóc – egyéni, III-as korosztály/+105 kg-os súlycsoport: 1. Szabó Ferenc – szakítás 100 kg, lökés110 kg, összetett 210 kg; IV/69 kg: 1. Juhász László – 77 kg + 95 kg = 172 kg; IV/77 kg: 1. Megály János – 77 kg + 100 kg = 177 kg; IV/94 kg: 1. Patasi Oszkár – 106 kg + 139 kg = 245 kg; IV/105 kg: 1. Mezei Tibor – 126 kg + 140 kg = 266 kg; V/94 kg: 1. Lénárt Rudolf (mind nagymegyeri) – 67 kg + 90 kg = 157 kg. Csapatbajnokság, 1. forduló: 1. MKVaSŠ Thermál Veľký Meder 1 035 pont, 2. Hlohovec 966.

6. Labdarúgó Corgoň Liga, 25. forduló: Trnava–Myjava 1:1 (Myjava: Harsányi Zoltán – a 70. perctől), Zlaté Moravce–Nitra 1:2 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly).

6. Női kosárlabda extraliga, playoff-elődöntő, harmadik mérkőzés: Ružomberok–ŠBK Šamorín 70:51 (ŠBK: Suja Tímea 9, Slama Angelika 4).

6. Női kézilabda WHIL, 26. forduló: Poruba–Senec 39:30 (Poruba: Tóth Erzsébet 0), Nitra–Olomouc 29:28 (Nitra: Csák Szimona – a kapuban).

7. IV. Nyikó Kupa nemzetközi birkózóverseny, Farkaslaka (Románia), fiatalabb diákok – 42 kg: 2. Brožek Dániel. Idősebb diákok – 38 kg: 3. Pőthe Zalán. Kadettok – 46 kg: 2. Lakatos Nikolas; 63 kg: 1. ifj. Gaál Attila (mind dunaszerdahelyi).

7. Cseh És Szlovák Erőemelő És Holthúzó Bajnokság, Podivín – a dunaszerdahelyi SK Strongman Club versenyzőinek eredményei, erőemelés, felnőttek, -110 kg open: 1. Horeš Viktor – 685 kg (guggolás: 230 kg, fekvenyomás: 195 kg – szlovák csúcs; holthúzás 260 kg); +140 kg open: Puzsér Péter – megsérült, nem tudta befejezni a versenyt (guggolás: 340 kg – szlovák csúcs, fekvenyomás: 200 kg – szlovák csúcs). Juniorok, -100 kg: 1. Nagy Dávid 687,5 kg (guggolás: 230 kg, fekvenyomás: 175 kg – szlovák csúcs, holthúzás: 282,5 kg – szlovák csúcs). Serdülők, -90 kg: 1. Csiba Zoltán 440 kg (guggolás: 160 kg, fekvenyomás: 110 kg, holthúzás: 170 kg); -140 kg: 1. Szabó Bence 560 kg (guggolás: 210 kg, fekvenyomás: 120 kg, holthúzás: 230 kg – szlovák csúcs). Holthúzás, -82,5 kg open: 1. Karácsony Péter 200 kg.

7. Női teke extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés: Zlaté Klasy–Veľký Šariš 4:2 (2157:2120), nagymagyari pontszerzők: Csicsay Mária 534, Grelló Erika 517, Varga Éva 563, Vlahy Éva 543.

7. Érsekújvár Nagydíja 22. úszóviadal – férfi 100 m hát: 3. Kemény Viktor (Pk Nové Zámky), Rudolf Varga Emlékverseny: 1. Maitz Miklós (KomKo Komárno).

7. Férfi kézilabda Eb-selejtező, 4. csoport, 4. forduló, Vágbeszterce: Szlovákia–Lettország 27:25 (Szlovákia: Vadkerti Gábor 0).

12. Férfi kézilabda extraliga, 29. forduló, előrejátszott mérkőzés: Štart Nové Zámky–ŠKP Bratislava 30:29 (Štart: Pogány Dávid 0, Szapu Viktor 5).

12–14. Nyílt Világkupa és XI. Juhász Ferenc Emlékverseny nemzetközi kempoviadal, Százhalombatta – MMA amatőrök, 69 kg: 1. Nagy István, 3. Nagy Dávid; -93 kg: 3. Szalai Gábor; +103 kg: 1. Rigó Béla. Knock down, -84 kg: 2. Zsemlye Gábor; +103 kg: 1. Szalai Zsolt. Full-contact, +65 kg: 2. Döme János (mind Bősi Kempo/MMA klub, Gróf Lóránt edző sporttársai).

13. 33. Grand Prix Slovakia nemzetközi karateviadal, Pozsony – kumite: 3. Jóba Attila (gútai Taiyó).

13. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, első rájátszásos torna: Slávia UK Bratislava–Nováky 11:10 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 3), ŠKP Modrí draci Košice–ČH Hornerts Košice 7:13 (Modrí draci: Veszelits Péter 2).

13. Fiatalabb diákok országos birkózóbajnoksága, kötöttfogás, Bánovce nad Bebravou (17 klub 104 versenyzője), dél-szlovákiai érmesek – 29 kg: 2. Opálka Kevin; 31 kg: 3. Paradi Kevin (marcelházaiak); 33 kg: 1. Ágh Attila (bősi), 2. Kürthi Adrián, 3. Kürthi Krisztián; 35 kg: 1. Kürthi Márió (gútaiak), 2. Keszi Bálint (naszvadi); 37 kg: 1. Pőthe Zalán (dunaszerdahelyi); 40 kg: 1. Megály Zoltán (marcelházai), 2. Kajtár Sándor (madari); 44 kg: 1. Holocsi Bence (somorjai); 48 kg: 3. Kovács Nikolas; 52 kg: 1. Sluka István (madariak), 2. Zsilák Roderik (marcelházai), 3. Liptai Tamás (somorjai); 68 kg: 2. Seifert Ramón (komáromi); 73 kg: 2. Lakatos Nikolas (dunaszerdahelyi); 85 kg: 1. Plavý Zoltán (somorjai).

13. Kick-box Szlovák Liga, 4. forduló, Eperjes, férfiak, full-contact, 63,5 kg: 1. Osaďan Zsolt (ŠKK + Box club Lučenec).

13. Labdarúgó Corgoň Liga, 26. forduló: Banská Bystrica–Zlaté Moravce 1:0 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly – a 45+. perctől), Trnava–Slovan 0:0 (Slovan: Szarka Ákos – a 76. perctől), Myjava–Nitra 0:0 (Myjava: Harsányi Zoltán – a 80. perctől).

13. Női kézilabda playoff-elődöntő a szlovák bajnoki címért, első mérkőzés: Šaľa–Partizánske 30:23 (Šaľa: Bízik Réka 2).

14. Női kézilabda playoff-elődöntő a szlovák bajnoki címért, második mérkőzés: Šaľa–Partizánske 23:17 (Šaľa: Bízik Réka 0).

14. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, első rájátszásos torna: ČH Hornets Košice–Slávia UK Bratislava 9:3 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 1).

14. Id. Varga Béla Emlékverseny, trap, veteránok: 1. Varga Béla (ŠKP Trnava) 111.

16. Női kosárlabda extraliga, a 3. helyért, első mérkőzés: ŠBK Šamorín–Spišská Nová Ves 80:58 (ŠBK: Suja Tímea 16, Slama Angelika 3).

19. Férfi kézilabda extraliga, 30. forduló, előrejátszott mérkőzés: Michalovce–Štart Nové Zámky 42:30 (Štart: Pogány Dávid 6, Szapu Viktor 1).

20. 32. Barátság Futóverseny (126 résztvevő), Dióspatony, néhány korosztály győztese, nők – 21–29 évesek: Méri Mónika (kisfaludi) 54:35. Férfiak – juniorok, 20 éves korig: Végh Attila Márió (AC Nové Zámky) 40:27; 21–29 évesek: Švajda Gábor (Adidas Be Cool Bratislava) 34:55; 40–49 évesek: Ritter Lajos (Csallóközi Marathon Klub Žitný ostrov) 39:03; 70 éven felüliek: Petőcz Károly (Run For Fun Bratislava) 46:10.

20. Női teke extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés: Veľký Šariš–Zlaté Klasy 4:2 (2147:2069), (Zlaté Klasy, benne: Csicsay Mária 516, Bartalos Éva 523, Grelló Erika 512). A nagymagyariak lettek az ötödikek.

20. Idősebb diákok országos birkózóbajnoksága, kötöttfogás, Rimaszombat (16 csapat, 83 versenyző) – a dél-szlovákiai klubok érmesei, 35 kg: 1. Brand Alex (madari); 38 kg: 2. Pőthe Zalán (dunaszerdahelyi); 42 kg: 3. Nagy Arnold (komáromi Spartacus); 47 kg: 3. Heizer Erik; 53 kg: 2. Bürsöly Gergely (bősiek), 3. Sluka István (madari); 59 kg: 1. Sárközi Gyula (dunaszerdahelyi), 2. Marczinkó Nikolas (marcelházai), 3. Buga Attila (dunaszerdahelyi); 66 kg: 1. Rohály József (bősi), 3. Tóth Ádám (marcelházai); 85 kg: 2. Érsek Róbert (naszvadi), 3. Plavý Zoltán (somorjai).

20. Labdarúgó Corgoň Liga, 27. forduló: Zlaté Moravce–Prešov 0:0 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly – a 74. percig), Slovan–Myjava 1:1 (Myjava: Harsányi Zoltán).

20. Női kézilabda playoff-elődöntő a szlovák bajnoki címért, harmadik mérkőzés: Partizánske–Šaľa 20:24 (Šaľa: Bízik Réka 0).

20. Női kosárlabda extraliga, a 3. helyért, második mérkőzés: Spišská Nová Ves–ŠBK Šamorín 65:62 (ŠBK: Suja Tímea 19, Slama Angelika 2).

20. Országos bajnokság a WUAP égisze alatt, a komáromi PCU versenyzőinek eredményei: Urban Vladimír: 235 kg – 2. (open 100 kg), Vörös Sándor: 300 kg – 1. (open 125 kg), 1. (abszolút sorrend).

21. 11. Jozef Čavara Emlékverseny, Nagyszombat, trap (férfiak, juniorok, veteránok): 1. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 123 (a selejtezőben) – elődöntő: 14, döntő: 14+2.

21. Belgrádi nemzetközi ökölvívótorna – 69 kg: 3. Rajcsányi Patrik (KO Box Club Galanta).

24. Női kosárlabda extraliga, a 3. helyért, harmadik mérkőzés: ŠBK Šamorín–Spišská Nová Ves 57:65 (ŠBK: Suja Tímea 29/6, Slama Angelika 2).

25–27. 10. kempo világbajnokság, Antalya – Kádár Filip: 1. és 2x3.; Kanozsai Máté (mindketten Komárom): 2x3.; Marak Róbert: 3.; Vass Mátyás (mindketten Dunaszerdahely) 2x3.; Szayka Róbert (Komárom): 2.

26. Junior (20 éves korig) egyéni sakkbajnokság, Turócszentmárton – fiúk (10 induló): 1. Petényi Tamás (dunaszerdahelyi) 7; lányok (7): 1. Édes Zsófia (komáromi) 6. Mindketten veretlenül lettek bajnokok, és indulhatnak az idei törökországi junior vb-n.

27. Férfi kézilabda extraliga, 31. forduló: Štart Nové Zámky–Modra 34:22 (Štart: Pogány Dávid 3, Szapu Viktor 1, Ivanov Sándor 0).

27. 24. Zsitva Duatlon, Udvard – szlovák bajnokság, junior fiúk: 3. Kovács Richárd (TK Dvory nad Žitavou) 1:18:55,6.

27. Öttusa Szlovák Kupa, 2. forduló, Liptószentmiklós: 1. Szalay János 4140, 3. Szalay György (mindketten BA MPC Bratislava) 3076.

27. Karate Szövetségi Kupa, diákok, juniorok és felnőttek versenye, 5. forduló, Besztercebánya – kata, felnőttek, goju ryu: 1. Kocsis Lajos (TJ Slovan Duslo Šaľa); open: 1. Kocis Lajos. Kobudo, felnőttek: 1. Kocsis Lajos.

27. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, második rájátszásos torna, Pozsony: ŠKP Modrí draci Košice–Slávia UK Bratislava 10:7 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 2).

27-28. Kajak-kenu válogató, Račice – 1000 m, K1 férfiak: 1. Tarr György (ŠKP Bratislava) 3:49,720; K2: 1. Gelle Péter, Vlček Erik (Dukla Trenčín, ŠKP Bratislava) 3:22,00, 2. Martin Jankovec, Tarr György (Dukla Trenčín/ŠKP Bratislava) 3:22,520, 3. Jakubík Gábor, Marek Krajčovič (ŠKP Bratislava) 3:23,860; C1: 3. Tóth Kristóf (Šamorín) 4:30,630; C2: 1. Tóth Kristóf, Csenkey Ádám (Šamorín) 4:05,530, 2. Fekete Roland, Tarcsi Dávid (mindketten Šamorín) 4:25,390. 500 m, férfiak, K1: 1. Jakubík Gábor (ŠKP Bratislava) 1:44,500; K2: 1. Martin Jankovec, Tarr György (Dukla Trenčín/ŠKP Bratislava) 1:35,060, 2. Gelle Péter, Vlček Erik (Dukla Trenčín, ŠKP Bratislava) 1:36,560, 3. Linka Tibor, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 1:42,820. 200 m, C1: 3. Orosz Csaba (KCK Šamorín) 44,72; K2: 3. Jakubík Gábor, Marek Krajčovič (ŠKP Bratislava) 35,37.

27. V. Polgármester Kupa kyokushin karateverseny, Ekecs – első helyezettek: Kovács Kata Zsófia, Nagy Róbert, Gergely Márton, Bajcsi Adrián, Varga Hédi, Podraczky Dominik, Varga Máté (mind Seishin Ekecs) Méhes Patrícia, Szilágyi Virág (Seishin Ekel) Bakoš Virág Orsolya, Bakoš Tamás Máté, Fűri Péter, Trenčík Nikolas, Trenčík Erik, Markovics Ádám (Seishin Keszegfalva), Sáha Dominik, Kósa Tamás, Fodor Gergő (Seishin Dunaszerdahely), Lády Ramóna, Kulcsár Krisztián, Čajan Dávid (Seishin Nagymegyer), Nagy Dániel, Sztranyovszky Patrik, Holub Dominik, Bódis Gergely (Oyama Šamorín). Különdíjak – legharcosabb nő: Bakos Orsolya Virág (Keszegfalva), legtechnikásabb fiú: Bajcsi Adrián, legtechnikásabb nő: Varga Hédi, a polgármester különdíjasa (polgármester kupa) Kovács Kata Zsófia (mindhárman Ekecs).

27. Labdarúgó Corgoň Liga, 28. forduló: Košice–Zlaté Moravce 0:2 (Zlaté Moravce: Mészáros Károly – az 59. perctől).

27. Szlovák nemzetközi testépítő és fitneszbajnokság, Zsolna, férfiak, klasszikus testépítés, 175 cm-ig: 3. Kalmár László (rimaszombati).

27. Női kézilabda playoff-döntő a szlovák bajnoki címért, első mérkőzés: Michalovce–Šaľa 33:20 (Šaľa: Bízik Réka 2).

28. Grand Prix Slovakia-viadal, 36. Érsekújvár Városi Díja, 3. Ladislav Pataki Emlékverseny – férfiak, 300 m: 1. Pálinkás Viktor (AC Stavbár Nitra) 34,79; 3000 m: Dömény János (AC Stavbár Nitra) 8:48,12.

28. Férfi vízilabda Pharma Group Extraliga, második rájátszásos torna, Pozsony: Slávia UK Bratislava–ČH Hornets Košice 10:13 (Slávia UK: Gyurcsi Géza 4).

28. XVII. Slovakia Open 2013 (a Karate és Harci Művészetek Szlovák Szövetsége szervezte), Stupava – kata, férfiak: 1. Kocsis Lajos (KK Duslo Šaľa). Kobudo, férfiak: 3. Kocsis Lajos.

28. Sielnica Nagydíja 2013 koronglövő verseny, férfi trap: 2. Varga Béla (ŠKP Trnava) 117 – elődöntő: 12, döntő: 12, 3. Varga Erik (SŠŠR MV SR) 116 – elődöntő: 11, a 3. helyért: 14.

28. Nemzetközi fekvenyomó bajnokság a GPC égisze alatt, Kassa, juniorok, 100 kg és összetettben: 1. Bankó Norbert 185 kg; férfiak, 110 kg: 1. és összetettben: 2. Horeš Viktor (mindketten dunaszerdahelyi Strongman Club) 205 kg.

28. Női kézilabda playoff-döntő a szlovák bajnoki címért, második mérkőzés: Michalovce–Šaľa 31:19 (Šaľa: Bízik Réka 2/1).

2017-03-07T22:11:46+00:00 2014.01.08.|Categories: Krónika, 2013|